GK k i3 4170

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Coolman86 10. 8. 2020 11:04

Ahoj, mám následující sestavu:

Procesor: Intel Core i3 4170
Motherboard: Gigabyte GA-B85M-D3H-A
RAM: 16GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB

Občas si pustím Witcher 3, World of Tanks - ty běží docela hezky, ale nedávno jsem si chtěl zahrát Red Dead Redemption 2 ("RDR2") a tam už to nestíhá (navíc 2GB paměť grafické karty nedovolí Full HD). Jelikož moc nehraju, nechci kupovat celé nové PC.

Moje otázka zní: lze nějak smysluplně upgradovat grafickou kartu, aby ta sestava rozjela RDR2 + případně jiné novější hry? Rozhodně nepotřebuji max detaily, stačí FullHD @30FPS + střední detaily. Pocitově citím, že ten procesor by mohl silnější grafiku výrazně brzdit. Má smysl např. RX 570 4GB?
Coolman86
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 8. 2020 11:35

Osobne bych prosvistel Bazos, SBazar, Aukro ... a koupil treba toto: https://aukro.cz/procesor-intel-core-i5 ... 6972163985

i5 4590 ... cena je tak nejak rozumna a vykonove si o dost pomuzes. A k tomu pak s klidem 1660 SUPER a mas vystarano. Ve fullHD si ty hry zahrajes i na 60fps a vysoke detaily.

Deska to 100% zvladne, RAMek mas dostatek ... nevidim duvod tomu stroji tu zivotnost takto neprodlouzit. ;) Byla by dokonce velka skoda to neudelat.

A pokud nemas chladic, sezen nekde Freezer 12, 13, nebo treba Fera od SilentiumPC.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Coolman86 10. 8. 2020 16:28

Díky moc za radu. Vypadá to jako hodně rozumná kombinace a pár let to zas vydrží. Jdu do toho.
Coolman86
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 8. 2020 18:11

Jeste v zavislosti na revizi desky pred vymenou CPU radeji aktualizuj BIOS. Gigabyte na to ma utilitu pod Windows, fungovala vzdy spolehlive.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Coolman86 10. 8. 2020 22:07

Jasně, to udělám. Ještě jsem koukal a ta deska teoreticky zvládne i i7-4790k: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... upport-cpu
V internetových bazarech není zásadní problém koupit i7-4790k. Ale má to smysl pro tu sestavu nebo ne? Nedokážu posoudit, jestli to oproti té i5 v kombinaci s NV 1660 Super něco hmatatelného přinese nebo ne. Zvládnu jakž-takž posoudit grafickou kartu, ale nedokážu odhadnout přínos lepšího procesoru pro herní výkon.
Coolman86
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 8. 2020 09:22

Nemá význam, neboť bývá drahý, celkem už žere, taktovat se v této desce nedá ... a kdyby to smysl mělo, řeknu to rovnou.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 8. 2020 10:51

Ty i7 jsou zbytečně drahé. A navíc umírají, jako jo vím o 4 kusech, což není moc velký vzorec, ale furt je to několikrát víc, než co znám jiných mrtvých CPU.

PS: nepočítám ty, co jsem usmažil pod LN2 :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!