Upgrade GPU do starsiho PC nebo ps5

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Clupas 24. 8. 2020 17:58

Zdravim,
Chtel bych zde poprosit o radu zdejsich odborniku zda ma smysl poridit novou gpu do tehle sestavy:
Mb:GA-Z77X-UP4 TH
Cpu:i5 3470@3,80Ghz
Cpu chladic:xigmatek gaia sd1283
Gpu:Msi gtx 970 gaming 4g
Hdd:WD BLACK WD1001FALS 1TB SATAII/300 32MB 7200+chladic hdd scythe himuro
Ssd:INTEL SSD Intel 320 Series 80GB, 2,5"
Psu:Enermax MODU82+ II 625W Bronze
Case:Midi Fractal design define R3
Ram:dimm ddr3 patriot 8gb-2x4gb 1333mhz
Hraji na full hd monitoru.Cilem je 60fps alespon na high v titulech ac valhalla,far cry 6,cyberpunk 2077,do budoucna gta VI.
Napada mne gtx 1660 super.Druha alternativa je ps5:)
Co byste zvolili na mem miste?Nove pc nepripada v uvahu.
Predem dekuji za nazory
Clupas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 8. 2020 18:48

1660 neda imo zminene tituly na high ani s i9. Slaba graficka karta. Pravda je, ze proti 970 si polepsis o 20 - 50%. Ale nic extra necekej, dnes uz jsou na trhu i nasobne vykonnejsi karty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Clupas 24. 8. 2020 19:01

To jsem tak trosku tusil no.Ale chtel sem se ujistit.Ikdyz mne to jako zaryteho pc master race boli cesta asi povede smer ps5..
Edit:jeste mne teda napada-naznacujes ze silnejsi gpu by pomohla?
Clupas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 8. 2020 19:47

Řekněme si upřímně, ten zbytek je už taky na hry za zenitem.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Clupas 24. 8. 2020 19:53

Ok,dik za tvuj cas
Clupas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marketa1986 24. 8. 2020 22:07

Dobrý den,

pečlivě sleduji AAA titul jako je AC Vallhala cyberpunk 2077 a dosáhnout stabilně 60 FPS v těchto hrách na high jak sám píšete bude obtížné i na 1660.

Tyhle hry teprve vyjdou... osobně bych zainvestovala do PS5 než řešila sestavu ve které je pouze 2x4GB. Na hry v dnešní době je to zoufale málo. Už jenom to dokládá skutečnost, že otevřete chrome, YT, sociální sítě, minimalizujete a chcete hrát na této sestavě a RAM pamětí AAA titul na high?

Řešení je nespíše PS5. Nemusíte řešit zda vám hra pojede na high nic... jen počítejte, že hry na PS5 budou podstatně dražší než verze na PC.
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 9. 2020 23:00

Pokud někdo chce hrát minimálně v 60FPS, tak bych mu konzole fakt nedoporučoval...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 9. 2020 23:18

+1

KineCZek

Odeslat příspěvekod Behemot2077 1. 9. 2020 23:35

Tak pořídit si nějaký ~500GB SSDčko jenom na instalačky programů a her (ta 80ka na systém proč ne, to je cajk) a upgradovat na 16 GB RAMěti, to je výdaj relativně vo ničem. Dál štyry jádra IB na 3,8 GHz, tam snad není nic, co by byla nějaká šílená brzda.

Ale k tomu to fakt bude chtít něco lepšího, jak 1660. V bazarech toho začíná být dost a eště bude, ale furt za to něco zaplatíš, dohromady s tím SSDčkem a RAMěťma bych už počítal tak 10k.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Clupas 2. 9. 2020 19:27

Dik za nazory,
no ted zrovna ctu vsude mozne ze opravdu ani ps5 v dnesni dobe nezvladne(nebo spis on vykon na to je ale vyvojarum se nechce >:-( ) hlavne v open-world hrach(ac:valhalla) 60fps pri 1080p :shock: 30fps prece zarucuje vice filmovejsi zazitek ze :-)) Zatim jsou to jen spekulace ale pokud se to potvrdi tak k cemu teda ta ps5 je :-D
Tak nevim ..do soucasneho pc se mi jiz investovat nechce-upgrade jiz parkrat probehl:od r.2012 nova gk,cpu a deska.Asi budu dale setrit a zustanu snad na pc platforme ikdyz optimalizace nekterych top aaa her na pc je dnes fakt priserna(cest vyjimkam) nebo je to s prominutim zpraseny port z konzole :-!
Clupas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 9. 2020 19:48

Tak konzole obecně nemají nic extra HW. Doba, kdy se optimalizovalo, je dávno pryč, dneska lidi trhají ruce za nedodělaný šmejdy vo ničem, však pozejtří vyjde další a není čas ztrácet čas, no ne? Já si eště vobčas zahraju FC, a teď tady čtu vo nějakým FC6? Co to jako je, další Heroes of Might and Magic? Nebo tam to vo těch hašašínech, na což nadávají úplně všichni, jak je to ne že neoptimalizovaný - jakej je to nepoužitelnej krám, co nefunguje, dokud to půl roku po vydání trochu neopraví…a stejně jim za to lidi cpou prachy horem spodem?

Já poslední leta nedal za nic víc jak dvacet babek, když se kouknu do knihovny her, sou to tak v průměru 10-15 let starý věci…a bavím se skvěle (když vůbec najdu někdy čas).

No ale v každým případě, pokaváď někde na bazaru uvidíš RAMěti a SSDčko, tak to vem - plotna má dneska smysl tak na statický ukládání dokumentů a jinačích fotek nebo filmů. Z toho vytěžíš hned. A grafiku můžeš vzít na bazaru, lidi zase straší upgradama a levnejma grafikama, podlě mě to bude až tak na jaře, teď to bude všude špatný, ale časem to příde, vo tom žádná.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior