Nvidia 3090/3080/3070 (gen. Ampere) - info a zkušenosti

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 7. 10. 2020 11:45

jen výměna větráků či další úpravy?
jaká značka(model) 3080 je podle tebe nejlepší (či nejméně zmršená) ?
na netu toho koluje...
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 10. 2020 12:25

Nejlepsi je zatim TUF ... v rukach jsem mel TRIO, Ventus, TUF, Phoenix, GS Phoenix, GamingPro, OC GamingPRO, Gigabyte Eagle, Gigabyte Gaming (ta tez neni zla), EVGA FTW XC3 (ta velice zklamala hlukem i teplotami) a netrpelive ocekavam STRiX. Slibeny jej mam sice uz pres mesic, ale zatim do CR (oficialni cestou) STRiX v produkcnim kusu jeste nedorazil ani jeden. Tim chci rict, ze pokud nekdo (kdokoliv) dalsi rika, ze ho v rukach mel, lze Vam. A nebo by muselo lhat nekolik lidi primo z nVidie a z ASUSu mne, coz nepokladam za prilis pravdepodobne.

Zkusenosti s predprodukcnimi kusy mohou byt u totozne edice karty VELMI odlisne od realnych prodejnich kusu. Meni se sice hlavne BIOSy, ale u nekterych modelu doslo i k HW zmenam v napajeni a stabilizaci, takze cokoliv predprodejniho ma vypovidaci hodnotu lonskeho snehu z Vaclavaku.

Rukama mi prosly i 3090 od MSi (TRio i Ventus), ASUS (TUF), Gigabyte (Gaming) a Palit / Gainward. (Coz je jedna a tataz firma i karta, lisi se jen kryt na chladici, umisteni RGB prvku a u 3080 prekvapive i ventilatory, zatimco u 3090 byly totozne. Nemohu zatim ale vyloucit, ze ta odlisna 3080 mohla byt predprodejni vzorek.)

Nekdo Vam rekne, ze u 3080 TUF civky vubec nepiskaji. Nekdo rekne, ze piskaji jako vepř. A pravdu budou mit oba. Osobne mam kus naprosto ukazkovy, kde o civkach nevim. A vazne o nich nevim, protoze vse okolo je nizkootackova Noctua Chromax, vcetne vetraku na karte samotne. Takto tichouckych jsem jich mel v rukach nekolik. Potom jsou kusy, kde civky vyslovene vresti - dokonce tak, ze z cele karty neslysno original ventilatory, nybrz pouze civky. U takoveho kusu nema moc ULN uprava smysl. Ale reklamovatelne to jen kvuli zvuku civek OPRAVDU NENI.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 7. 10. 2020 12:33

dík za info
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 10. 2020 12:40

Jeste jsem to trochu poupravil a doplnil.

K tem upravam ... obycejna vymena pasty za NT-H2 udela u nekterych karet i 8°C dolu. Coz samozrejme resultuje v BRUTALNI ztiseni, opravdu to MA smysl. Horsi pak jsou plomby, to bezsporu. Ale to uz je kazdeho vec, jak se s tim vyporada. Idealni je mit dohodu s vyrobcem, ale chapu, ze na ni nedosahne kazdy.

Ja stojim za tim, ze zadna uprava kterou udelam u mnou vybrane karty, nikdy nevedla ke ztrate zaruky na kartu. A samozrejme mam i nejake zakazniky, kteri by to byli schopni potvrdit.

Dale se pak z chladice karty sunda kryt, demontuji se ventilatory a na jejich misto se daji Noctua. Posleze je nutno nastavit individualni krivky, aby fungovala dynamicka softwarova regulace. Nejdulezitejsi u 375W karty (powerlimit TUF 3080 je vazne 375W!!!) je pak prizpusobeni otacek skrinovych ventilatoru. Kdyz jde karta do zateze, MUSEJI casefany zabrat, jinak by nastalo "velky spatny".

Tim chci rict hlavne pro ctenare-laiky, coz Tebe se samozrejme netyka ... O-PA-TR-NE. Karty stoji bezne 25+ tisic. Ale odejit klidne muze i dalsi HW ... treba napajeci kaskada desky muze kvuli horku ve skrini vyhoret. Nebo muze odejit do kremikoveho nebe pretaktovany procesor, kdyz jeho chladic najednou zacne "od grafiky" dostavat ke svemu chlazeni vzduch "predehraty" na 80°C.

Zkratka a dobre, neni to az takova srandicka typu "placnu to tam a ono to nejak dopadne", jak se muze na prvni pohled zdat.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 10. 2020 12:56

Tak plomby můžou mít jaké chcou, v českém zákoně o nich není nikde zmínka. Takže jsem to nikdy neřešil a pokud už jsem to musel řešit, tak jsem se na reklamačním nenechal odbít a vysvětlil co a jak. A vždy jsem dopadl úspěšně.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 7. 10. 2020 14:19

Díky za obsáhlé info. Btw stále platí, že jediný Gigabyte nedává na žádné své karty plomby?
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 32GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | 240 Hz IPS QHD Alienware AW2721D
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 10. 2020 14:46

jop

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 10. 2020 15:16

Nalezeno na redditu... zajímavá čísla.

https://www.reddit.com/r/nvidia/comment ... ounts_and/
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod satikcz 7. 10. 2020 15:46

To by mohlo bejt docela dost kusu 3090 strix oc, ze by jeste presedlal? Ten rozdil boostu proti TUF tam nejakej je :D
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 10. 2020 18:30

Tak dorazila prvni varka 3080 STRiX ... zitra mi projdou rukama, majitele uz maji. Take dorazily Ventusy, tam se dokonce 3090 vali skladem v Bohemce, protoze za cenu 54tisic je Ventus prestrel.

Zitra odpo budou v Alfe skladem karty od Gigabyte. Jak dlouho, vi Buh ... ale v teto dodavce prisly jen 3090.

KineCZek

Odeslat příspěvekod blAster_ 8. 10. 2020 23:50

Myslite, ze bych tu 3080ku zvladnul uchladit ve Fractalu Define C?

Momentalne mam 5700 XT a uz s ni mi to pripada na hrane, ale mozna mam chybu nekde jinde.

Kazdopadne ziskat skoro 2x vetsi vykon uz mi pripada jako smysluplny upgrade.
blAster_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 10. 2020 00:01

Define C bych vubec neuvazoval. 3+3 140 je tady rozumne minimum. Ono to v C nejak asi pojede, ale uz s vlivem na vykon (thermal throttling) a s ohrozenim stability CPU, jehoz chladic by dostaval vzduch 80+.

KineCZek

Odeslat příspěvekod blAster_ 9. 10. 2020 00:24

Diky za odpoved. Neco takoveho jsem tak trochu cekal. Nejaky tip na lepsi skrin?
blAster_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 10. 2020 00:30

S

KineCZek

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2020 16:25

Tak ... a 3080 STRiX je v masine. 8-P

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka