Nvidia 3090/3080/3070 (gen. Ampere) - info a zkušenosti

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 22. 10. 2020 13:08

Tak já taky ruším zájem o Ampere.
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 32GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | 240 Hz IPS QHD Alienware AW2721D
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2020 13:11

:D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod vuLva 22. 10. 2020 13:25

Já už to taky vzdal. :D
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2020 13:29

Chyba, mam volne ASUS TUF 3080 ... zitra k odberu.

//edit: PRODANO

Samotnou kartu eshopy prodavaji 27 tisic - za tu cenu ji dostanu ja. Kdo byste cekali cenu 19tisic jako jeden b*b co mi to uz stihl napsat do PM, opravdu nezijete v realite. Za 19.999 ano, se 3080 koupit zcela urcite da. Ovsem ve velkoobchode ... a bez DPH.

DPH odvest je zakonna povinnost prodavajiciho, takze za cenu bez dane to "koncakovi" nikdo neproda ... a tedy s dani to uz z velkoobchodu odchazi za 24. Trojku si vezme eshop ...

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 22. 10. 2020 21:28

Mně zase kamarád napsal, že cena daná tebou je drahá a to není ochoten dát - ale RTX 3080 by prostě chtěl. Tak jsem se mu snažil vysvětlit situaci, jak to teď prostě je, ale asi to nepochopil :-D

Ale to jsme trošku OT.

Já se budu asi dívat po 3070, na 1080p se mi zdá cokoliv lepšího jako overkill.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2020 22:01

Tak ať jde nakoupit na Bazoš, tam sežene o dalších x tisíc dráž. Nikomu nic nenutím, pouze vysvětluji jak to s cenami je.

KineCZek

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 22. 10. 2020 22:06

Ale ty víš, že já to moc dobře chápu - proto jsem to napsal tak, jak jsem to napsal :)
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2020 22:41

Vsak jo. :) Vysvetleni je pro dalsi pripadne ctenare.

KineCZek

Odeslat příspěvekod honza.c 23. 10. 2020 00:41

A ty cekas, ze ti to tvoje “vysvetleni” tady nekdo zere?
Abych vnesl trochu svetla, jak to s prodejem 3080/90 aktualne vypada, tak prikladam osobni zkusenost s 3080 strix oc, kterou se mi podarilo koupit od cloveka co spolupracuje s nejmenovanym eshopem a jeho obchodakem a kazdy at si udela obrazek sam, zda tady strycek dobrota nademnou pise skutecne pravdu.
Kartu jsem koupil za 27K a to jen proto, ze se na me nesnazil tolik vydelat. Jeho nakupni cena byla na urovni vychozich cen po releasu s tim, ze vysledny zisk z prodeje, vetsinou na bazosi, kde jdou ceny bez problemu nad 30K, si vzajemne rozdeli.
O tom, ze stejnym zpusobem jedna vice lidi, kteri ke kartam maji podobny pristup se nemusime bavit..
Naposledy upravil milsimr dne 23. 10. 2020 11:29, celkově upraveno 2
Důvod: Edit: vy- / vý- ... (typo)
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod satikcz 23. 10. 2020 16:25

honza.c píše:Kartu jsem koupil za 27K a to jen proto, ze se na me nesnazil tolik vydelat. Jeho nakupni cena byla na urovni vychozich cen po releasu s tim, ze vysledny zisk z prodeje, vetsinou na bazosi, kde jdou ceny bez problemu nad 30K, si vzajemne rozdeli.

Z tehle pasaze jsem nejak nepochopil, jak se zbytkem textu souvisi ten bazos.
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 10. 2020 16:52

Nakupni cena Strix 3080 OC za 18 s dani? (Tolik je "na urovni vychozich cen po releasu".) Tak to nakupujete opravdu vyborne. Za takovou cenu karet sezen kamion a ihned je koupim. Do SZ poprosim kontakt, zavazne objednam.

Ale neco mi rika, ze "forum snese vsechno" ... udelas si dobre, zavres zalozku a tim to zhaslo.

KineCZek

Odeslat příspěvekod honza.c 23. 10. 2020 17:23

satikcz píše:
honza.c píše:Kartu jsem koupil za 27K a to jen proto, ze se na me nesnazil tolik vydelat. Jeho nakupni cena byla na urovni vychozich cen po releasu s tim, ze vysledny zisk z prodeje, vetsinou na bazosi, kde jdou ceny bez problemu nad 30K, si vzajemne rozdeli.

Z tehle pasaze jsem nejak nepochopil, jak se zbytkem textu souvisi ten bazos.

Byl to mysleno tak, ze onen clovek karty z pravidla nabizi na bazosi, kde jsou ceny nesmyslne *****.

KineCZek - nemam potrebu si vymyslet nebo si honit triko. Ja si koupil TUF OC z CZC za 21,5K, ale kdyz vidim co se deje, tak me akorat mrzi, jak jini musi preplacet na ukor prekupniku, kteri na tom rejzuji. A kdyz slysim od jinych jak to funguje + moje osobni zkusenost, tak mi tvoje verze hodne *****.
Jak uz jsem jednou psal, prodavat GPU do pod cenou e-shopu a stale na tom vydelavat, tak nikdo nerekne ani pul slova.

EDIT: nikde jsem nepsal, ze to je 18K s dani, ale startovaci ceny danych modelu na e-shopech. U Strix OC to bylo tusim 24,5K
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 10. 2020 17:28

Jakože koupím za 25 a pro tvé krásné oči prodám za 20? Nebo jak jako?

Dokud budou lidi nedočkaví, a budou chtít platit překupníkům, protože to potřebují teď hned. No tak ať platí...

Taky čekám na novou kartu, ale až bude za normální peníze v obchodu. Až bude tak bude.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 10. 2020 17:30

Honza: Takže nakonec potvrzuješ moje slova o velkoobchodní ceně. A teď vtip. Já to kupuju v e-shopu, ne ve velkoobchodu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 10. 2020 18:16

Python.p píše:... Taky čekám na novou kartu, ale až bude za normální peníze v obchodu. Až bude tak bude.

Mám to stejně. Pokud kartu vyloženě nepotřebuju, tak není kam spěchat a zbytečně přeplácet jen kvůli tomu, že ji prostě musím mít hned. Aspoň uvidíme s čím přijde AMD a jestli se potvrdí Belkovy mokrý sny.
vuLva
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka