SAPPHIRE PULSE Radeon RX 550 2G

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomasr2 3. 12. 2020 20:38

Dobrý den,
potřebuju grafickou kartu na pracovní PC s Linuxem pro dva 2k monitory (deska nemá 2 konektory pro potřebné rozlišení). ASRock B360 Pro4 - Intel B360 Intel Core i7-8700 @ 3.2GHz 2 x Patriot Viper Elite gray 16GB DDR4 2666 Z grafických programů maximálně GIMP, PC slouží k programování. Nebude karta zpomalovat PC? Je vhodná pro mé účely nebo by jste mi doporučili jinou?

https://m.alza.cz/sapphire-pulse-radeon ... 776460.htm
tomasr2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 12. 2020 21:34

Už jedno vlákno máš, tak v něm pokračuj a nespamuj dalším.
Naposledy upravil The Shitman dne 3. 12. 2020 21:35, celkově upraveno 1
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2020 21:35

Tak spomalovat PC nebude proč taky když na ní nehraješ hry.

Taky jsi neřekl jaké vstupy ty monitory mají zda potřebuješ kartu co má 2x HDMI nebo 2x DVI nebo máš ještě nějaký analogový monitor co musíš připojit přes VGA?

Jinak koukám co máš za desku a nějak nechápu?

Pro zobrazování na 3 monitorech nemusíš kupovat žádnou kartu deska to umí viz:

Kód: Vybrat vše
- Supports Triple Monitor
- Supports HDMI 1.4 with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 30Hz
- Supports DVI-D with max. resolution up to 1920x1200 @ 60Hz
- Supports D-Sub with max. resolution up to 1920x1200 @ 60Hz

Takže jeden připojíš na HDMI a druhý na DVI-D.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasr2 3. 12. 2020 22:45

Zdravím, jak jsem psal, potřebuju připojit dva 2k monitory (tedy 2560 × 1440). Deska umí jen jeden přes HDMI, zbylé konektory jen FHD.

Co se týče zpomalení, tak můj dotaz byl myslen tak, zda poměrně výkonný počítač nebude zpomalovat lowlendova karta, která část režie převezme. Jelikož nevím jaký to bude mít dopad, tak jsem se zeptal.

Monitory maji HDMI a DP. Měly by jít propojit mezi sebou a pak přes DP do desky, ale nedělám si iluze že to půjde pod Linuxem (DELL uvádí jen W10). 2x DP zas mívají drážsi karty, tak snad nebude problém mít jeden v HDMI s druhej v DP.
tomasr2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 12. 2020 00:02

Ta grafikka je rychlejší jak ta v CPU, takže pokud ti stačí RAM která je na ní není co řešit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasr2 4. 12. 2020 08:04

Takže kdybych potřeboval grafický výkon tak do 2G to pojede rychleji a nad to to pojede jako do teď, tedy svižně. Předpokládám že 2G jsou dost i na programy typu GIMP.

Můj hlavní požadavek je na provoz těch 2 monitoru a aby grafika šla bez problémů v Linuxu, čehož se trochu bojím.
tomasr2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 12. 2020 13:02

Pro danou grafickou kartu nabízí vlastní ovladače přímo AMD. Nicméně jak těžké je zadat jméno preferované distribuce a název grafické karty do vyhledávání? Případně to alespoň napište sem, protože obecný "Linux" není jeden :)
Emil Pastelka
Junior