Grafická karta se instaluje vícekrát

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tesla PC 15. 7. 2021 15:21

Zdravím, nainstaloval jsem si na jeden pc Windows 98. V pc je grafická karta Nvidia GeForce2 GTS, nainstaloval jsem k ní ovladače, a po instalaci ovladačů karta sice funguje jak má, ale ve správci zařízení se ukazuje jednou jako funkční, a pod tím 40x s chybovým kodem 12. Nevěděl by někdo co s tím?
Díky
Tesla PC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 7. 2021 15:29

Pokud vše funguje jak má > neřešit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tesla PC 15. 7. 2021 16:25

To ano vše funguje jak má, ale jak vypadá ten správce zařízení, zkoušel jsem už i všechny přebytečně nainstalované karty odebrat, ale po tom co jsem pc znovu zapnul tak se začalo znovu všech 40 karet instalovat a dopadlo to úplně stejně jako před tím, zase jich tam bylo 40 s chybovým kodem 12.
Tesla PC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 7. 2021 19:59

Jedná se prakticky o 20 let starej hardware. Buď ti vše funguje (s tím, že se sem tam mohou objevit nějaké kiksy; jako v tvém případě) - v tom případě si můžeš pogratulovat. Nebo to nefunguje a můžeš to dojít vyhodit na nejbližší sběrný dvůr. Jiné možnosti fakt nemáš.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Behemot2077 15. 7. 2021 22:40

proč, HW se eště po bazarech válí, spíš nebude snadný právě najít dobrý ovladače na 98ky, i když možná nějakej griverguide může pomoct
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Tesla PC 15. 7. 2021 22:57

To si rozhodně nemyslím, určitě musí být nějaké možnosti jak to vyřešit, a je úplně jedno jestli je to Win.98 nebo Win 10 nebo co to dneska je za sračky. Hardware je plně funkční a odzkoušen, a systém je úplně nově nainstalován, takže nevím kde je chyba.
Tesla PC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 7. 2021 07:44

Ano řešení je....

Přepsat ovladač a nebo tu část OS kde to blbne.

OS ti už nikdo neopraví a ovladače taky ne takže smůla a pochybuji že ty to dokážeš to by tu nebyl dotaz....

Co můžeš čekat od zastaralého OS?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tesla PC 16. 7. 2021 12:51

To je pravda já to rozhodně přepsat nedokážu, ale spíš to vypadá že by s tím bylo víc trápení než úžitku když to funguje asi to nechám bejt, protože GPU funguje jak má a to že se ukazuje ve správci zařízení 40x asi nebudu řešit.
Tesla PC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 7. 2021 13:14

Dost divné je to že se to zobrazuje 40x a né v násobcích 2,4,8,16.......

Ale fakt používat w98 k čemu pokud tam nespouštíš staré MS-DOS hry, když s tímto OS se nepodíváš ani na internet, protože nemáš modernější prohlížeč.....

Není lepší na tu šunku nainstalovat nějaký linux pro staré PC?
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tesla PC 21. 7. 2021 13:45

Ano je to divné, ale je to tak. Linux tam instalovat nechci, mám tam Win. 98 aby ten pc byl v původním stavu jako byl dříve, baví mě totiž pracovat na pc jako v 90 letech, pro ten pocit že takhle se lidem pracovalo dříve na pc. Window 98 si myslím že na to co dělám je naprosto dostačující, mám nainstalovaný kernelEX a jede mi na tom spousta programů z Win. xp takže s tím není vůbec problém, na internet s tím chodím opravdu málo jen když si potřebuju najít třeba něco na Wikipedii, jinak je tam sítová karta jenom na sdílení souboru v sítí, na Spotifi a na ICQ.
Tesla PC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 21. 7. 2021 15:12

Pokud tam máš jiný kernel tak v tom taky může být problém proč se grafika zobrazuje několikrát....
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tesla PC 24. 7. 2021 21:40

A dá se to nějak vyřešit?
Tesla PC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 25. 7. 2021 00:01

Dá použít originál OS a nezacpat si ho neověřeným - nekompatibilním SW.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý