Grafika na střih videa a nenáročné hraní v 1440p

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Pan Kája 15. 6. 2022 19:52

Zdravím, grafiky konečně trochu zlevňují a tak bych rád ke zbytku počítače přidal i nějakou adekvátnější grafiku (teď jedu na GF1050). Nehraju brutálně náročné hry, upravuju fotky a rád bych i nějaký ten střih videa (v 4k). Omezením je zdroj 550W (a celkově ocením menšího žrouta). Zbytek sestavy je Ryzen 5 3600, 16GB RAM (DDR4 3600 CL16), MB ASUS TUF GAMING B550M-PLUS, systémový SSD M.2 970 EVO (500GB).
Monitor mám 1440p a neplánuju brzkou výměnu, takže 4K neřeším. Ten navíc umí jen G-sync, tak ze svého výběru škrtám AMD.

Koukal jsem, že za rozumné peníze je super 1660, ale skor mě víc láká gtx 2060 kvůli novým jádrům a ray tracingu (kdo ví, třeba se v budoucnu bude taky hodit... kartu si plánuju pár let nechat). A propós, spekulujete s poklesem ceny kvůli nové generaci rtx? U slabších grafik bych asi nečekal takový pokles? (no dobře, to by bylo věštění z křišťálové koule)

Předem díky!
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 6. 2022 20:12

RTX3000 rada.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 6. 2022 07:02

Bazar 3060(ti) za 8k nebo kolik teď choděj se mě zdá jako dobrej pomět cena / výkon.

Pokles ceny ano, ale ne protože nová řada, ale protože padá crypto - paper hands prodávají co můžou a trh se plní kartama za super peníze.

Můj skromnný odhad, že koncem léta budou za pusu - čti RTX 3070 kolem 10k (v závislosti na záruce a modelu). Spoustě lidí ještě zvednou ceny eletriky, spousta lidí zjistí, že přes léto se jim to přehřívá, spousta lidí zjistí, že to co vytěží nezaplatí ani eletriku.

* na můj skromný odhad nedávám žádnou záruku! :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 6. 2022 12:37

Ale já se pod něj podepisuji. Vidím to totiž stejně.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Pan Kája 18. 6. 2022 15:03

Díky za rady. Nakonec jsem se rozhodl nespekulovat a už mít klid a (i za cenu že možná budu litovat) sáhl po Asusácké RTX 3060 s 12 GB za 11tis. Menší rozměry (u mojí desky velké plus), výkon ok, zdroj to utáhne a budu si namlouvat, že 12GB paměti do budoucna udělá zázraky při střihu videa :)

Ale je fakt, že bazar by teď nebo v bližší budoucnosti byl asi rozumnější koupě.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Junior