Propojení na TV

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bleška 12. 4. 2005 06:22

Čau nemáte náhodou někdo skušenosti s propojením poítače na TV potřeboval bych poradit. Na TV mě běhají pruhy a nevim proč. Na počitači sem dal klonovat obraz a nastavil formát PAL na TV a frekvenci sem taky pokoušel změnit ale nejde to
PS.:Kabel je S-video s redukcí na skart
Dík za radu
Bleška
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 4. 2005 07:28

Tento problém je způsoben tzv. zemnící smyčkou, která vzniká několikanásobným spojením s ochranným vodičem na různých místech. Jedno místo je PC (toto spojení musí za každých okolností zůstat!) a další bývá "někde jinde", typicky je to společná (nebo kabelová) anténa. Ověří se to tak, že odpojením antény by mělo rušení zmizet.
Náprava (aby se nemusela vytahovat anténa) je poměrně snadná: Pomocí dvou keramických kondenzátorů kapacity 390-820pF se oddělí jak živý přívod, tak stínění antény od ostatních obvodů. Pro vf. signál nepředstavují kondenzátory podstatnou překážku, ale nízkofrekvenční rušení je zadrženo.
Také se prodávají tyto "galvanické oddělovací členy" hotové, ale já jsem je ještě nekupoval, takže se nemohu k nim vyjádřit.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Clarke 25. 4. 2005 11:44

Mel jsem stejny problem. TV antena pripojena na videorecorder a pres chinche na Video IN graficke kartu. Nemohl jsme zachytavat video, silene ruseni. Zpusobene zemnim rozdilnym potencialem, mezi zemi anteny a ochrannym kolikem zasuvky pocitace. Rozdil zemnich potencialu muze byt i 100V! muze tedy dojit k poskozeni karty boardu.

Reseni, dal jsem 1nF svitkove kondenzatory jako odelovace do koaxealniho kabelu TV anteny.
Strihnul jsem jej 15cm od konektoru, stredni vodic propojil kondikem, zaizoloval lepenkou, stineni koaxu tez propojil kondikem, jednu polovinu kondiku az po stineni zaizoloval. Cele jsem to omotal prozkem alobalu, abych suploval chybejici stineni v miste kondenzatoru, pozor, aby alobal nespojil stineni koaxu a tim zkratoval kondik. Cele jeste poradne omotat izolackou a funguje to vyborne uz par let.
Software is like sex, it is better when it is free...
Clarke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom-cz 25. 4. 2005 13:17

Mám opačný problém, při sledování TV na Tv tuneru Leadtek Winfast USB II zvuk "bručí", štve mě to protože když pak něco nahraju tak ten brum tam je taky. Četl jsem něco taky s těma kondíkama, ale už nevím co to bylo. Poradíte?
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod pipik 5. 5. 2005 13:32

Já mám podobný problém. Propojil jsem notebook S-Video konektorem k televizi. Vse vpohodě až do doby než jsem chtěl přehrát film. Místo zobrazení filmu v okně na obrazovce televize, tam mám jen černé okno. Poradíte mi někdo? Díky!
pipik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lemur 5. 5. 2005 16:20

pipik píše:Místo zobrazení filmu v okně na obrazovce televize, tam mám jen černé okno. /quote]

To je proto, ze vetsina karet (snad s vyjimkou Matroxu) neumoznuje akceleraci videa pres overlay pro druhy dispaly. Pokud karta neumoznuje neco jako Theatre mod (jt. mod kino, ale v ovladacich je prelozeny jako mod divadlo :-) ), tak se musi nastavit TV-Out jako primarni display.
Lemur
VIP uživatel