Zamrzávání ve hrách

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SystemSecurity 20. 5. 2005 22:01

Napřed konfig:
RADEON 9600 256 MB
MOTHER:ASUS A7V880Deluxe
Problém:Při 3d hrách (Counter strike:Source,NOLF2,Empire Earth2,.), no vlastně skoro při každé aspoň trochu náročné,
Mi Zamrzne počítač,,
Upozorňuju ale, že se to nikdy nestane v systému, doopravdy pouze při hrách!
Teď teploty od speedfan:
TEMP 1 55(!)°C
TEMP 2 36°C
TEMP 3 -1°C
HD0 44°C
HD1 47°C

Vím že tento problém je velmi obecný, ale byl bych rád kdybyste mi podali obecný postup

MOC Děkuji!!!!

//Athilles ... zmenšil jsem písmenka u názvu threadu, příště si prosímtě vypni Caps Lock :!:
This world(war) sucks! :-)
SystemSecurity
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 21. 5. 2005 20:00

Rekl bych, ze teplotou to nebude, zkousil bych preinstalovat driver na gf a mohla by to delat i deska takze i ty muzes
V podstate ti ted vic poradit nemuzu
:roll:
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 21. 5. 2005 20:12

tak tak, je to vzacnost, ale obcas si driver nerozumie s grafikou (aj mne sa to stalo aj ked na geforci). zmen driver, bud na novsiu/starsiu verziu, alebo skus omegovu modifikaciu ( http://www.omegadrivers.net/ )
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod double_m 21. 5. 2005 20:58

Mel sem podobny problem.. behala mi tam modra smrt jen pri startu win.. dal sem starsi ovladac a sem happy..
double_m
Junior

Odeslat příspěvekod decried 21. 5. 2005 21:00

a vypni fastwrites.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ladon 22. 5. 2005 08:31

Cafte, mne robi nieco podobne, pri hrach mi to nezamrzne ale sa restartuje cely comp....ale to bude asi niecim inym ako grafikou.Len nechapem ze to nerobi pri jednoduchej hre, ale len pri narocnejsich....
HP pavilion ze2000
Ladon
Junior

Odeslat příspěvekod randompct 22. 5. 2005 18:37

VIA + ATI ma obcas problem..... osvedcene prepnutie na AGP 4x a vypnutie FW si skusil.....?
randompct
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 22. 5. 2005 18:50

jak rekl random + nove drivery pro chipset...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wooz 26. 5. 2005 17:26

Co je fastwrite a k čemu jsou dobré omega verze driverů? Jak se liší od normálních verzí?
Wooz
Junior

Odeslat příspěvekod Kyong 26. 5. 2005 20:25

Já jsem měl stejný problém, když jsem taktoval CPU. Mi to dělalo, když jsem měl vyšší napětí chipsetu o 0.1 V. Když jsem ho potom snížil, tak mi hry jely dobře. Zkus tedy snížit napětí chipsetu.
Kyong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alex (BlueCheese) 26. 5. 2005 20:51

Zkusil bych buď starší nebo naopak novější verzi driverů. Jestli seš připojenej na net, stáhni si někde nějakej benchmarkovej program na test výkonosti grafický karty. Pak zapneš test (na nějaký rozumný požadavky, normální rozlišení, 100fps max, prostě tak abys ji maximálně zatížil) a jestli to spadne, víš v jakym komponentu je problém. Jinak bych netvrdil tak jistě že je to G. kartou.

2 Ladon: Není to pamětí RAM?! Rozumí si při maximálním vytížení s kompem? Zkoušels nějaký jiný náročný aplikace než hry? Třeba 3D studio? Nebo spustit Live distribuci Linuxu, to dá pamětem zabrat?
Alex - keep movin'
Alex (BlueCheese)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod randompct 26. 5. 2005 22:30

Wooz píše:Co je fastwrite a k čemu jsou dobré omega verze driverů? Jak se liší od normálních verzí? /quote]

FastWrite = TU
Omegi su upravene ovladace postavene na catalystoch ..., najvacsi rozdiel je odomknutie pretaktovania pri niektorych kartach ..., odumknutie pipelines pri niektorych kartach, upravene OpegGL ......
Ja osobne som si tieto ovladace celkom oblubil.... :)
randompct
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wooz 27. 5. 2005 16:25

randompct píše:
Wooz píše:Co je fastwrite a k čemu jsou dobré omega verze driverů? Jak se liší od normálních verzí? /quote]
FastWrite = TU
Omegi su upravene ovladace postavene na catalystoch ..., najvacsi rozdiel je odomknutie pretaktovania pri niektorych kartach ..., odumknutie pipelines pri niektorych kartach, upravene OpegGL ......
Ja osobne som si tieto ovladace celkom oblubil.... :)

Aha...diky za vysvetleni
Wooz
Junior

Odeslat příspěvekod SystemSecurity 28. 5. 2005 15:04

UPDATE Problému:
Tak jo asi už je to jasný....Dneska 28 května je venku takovej hic (35stupňů) a hádejte co to dělá s mim počítačem?
ZAMRZÁ KAŽDEJCH 10 MIN(což je dost paradoxní v takovým pařáku)
Stále mi to dělá jen při náročných hrách, takže to teda asi bude tim chlazenim..... :-/
Dá se nějak přetaktovat větrání?? :!: :-/
This world(war) sucks! :-)
SystemSecurity
Junior

Odeslat příspěvekod Hristo 30. 5. 2005 08:11

Mal som podobny problem. Pocitac mrzol iba v hrach. Nakoniec sa ukazalo, ze problem bol v zdroji. Kedze som mal iba 250W... Vymenil som ho za 350W a vsetko zacalo slapat.
Hristo
Kolemjdoucí

Další stránka