Pády systému a her na Inno3D GeForce 6600GT 128M

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ratty 21. 8. 2005 22:19

Zdravím všechny, sestavil jsem si nové PC, které za normální práce funguje jako hodinky, avšak při spuštění jakékoliv hry (testováno na NHL 2005, Colin McRae Rally, Warcraft III, Command & Conquer:Generals) anebo 3Dmark05 dochází cca. po 20 minutách hry/testování buď k pádu aplikace (v prohlížeči událostí je zaznamenána chyba Application Error), nebo k restartu PC (v prohlížeči událostí je pak chyba System Error). 3Dmark05 ještě čas od času po provedení Game Testu a CPU testu nezahájí Feature Test, ale zobrazí okno s hláškou "Display window lost focus" a ukončí testy.
Testoval jsem 24 hodin paměť (bez jediné chyby), CPU (též bez problémů) a disky (v pořádku), několikrát jsem reinstaloval systém a zkoušel různé verze Nvidia ForceWare ovladačů, ale nic nezabralo, takže už nevím co dál, ale než se odhodlám grafickou kartu reklamovat, chtěl jsem se raději ještě zeptat, zda se někdo se stejným problémem nesetkal, a kde by mohlo být řešení. Předem díky za jakoukoliv radu, která mě posune dále...

Současná konfigurace PC: ASUS A7V880 (VIA KT880), CPU Athlon XP (Barton) 3000+, DDR 512 MB PC 3200 400 MHz, 2 x Seagate Barracuda 160 Gb ATA, Inno3d GeForce 6600GT 128 MB, Sound Blaster Audigy ZS Platinum, ASUS WiFi-g síťová karta, Modem Microcom InPorte 56k, Windows XP SP2, Nvidia ForceWare 77.72 WHQL,
ratty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 21. 8. 2005 22:34

Ked to pri restarte nehadze BSOD tak to vyzera na slaby zdroj.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod randompct 22. 8. 2005 14:24

Ak mas moznost vykusaj grafiku v inej zostave.... Inak Inno3D Geforce 6600/GT nepatria zrovna medzi zazracne karty .... a na reklamaciu sa ich vracia celkom slusne mnozstvo... :( .....
Inak ani rada decried ... teda zdroj rozhodne nieje zla... ak mas moznost zdroj rozhodne vyskusaj.... :wink:
randompct
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ratty 22. 8. 2005 20:57

Hmm, tak u toho zdroje nejsem schopen říci, zda je slabý - v elektrice se až tak neorientuji. Je to Fortron 350 W a napájí motherboard (CPU, WiFi síťovka, modem, Audigy ZS), DVD-RW, 2 IDE disky, Floppy+čtečku paměťových karet, Inno3d GeForce, 2 ventilátory v case, 1 ventilátor na CPU. Faktem tedy je, že pozapojení všech zařízení nezbývá žádný volný Molex konektor... BTW, já netuším, co znamená zkratka BSOD, vysvětlíte mi ji prosím? Díky
ratty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndrewJ 22. 8. 2005 21:04

Také bych to viděl na zdroj... Forton není zrovna kvalita.....

BSOD- to je prostě modrá smrt...[?] blue screen of death [?]
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod decried 22. 8. 2005 21:19

Ano BSOD je BLUE SCREEN of death. Fortron patri k lepsiemu priemeru, celkovo su to za tu cenu velmi dobre zroje. V tej zostave ale mas dost veci a karta je napajana cez pridavny molex konektor. Ked zapnes hru tak sa karta prepne do 3D rezimu a vtedy ma vacsiu spotrebu ako normalne, to by vysvetlovalo ten restart v pri hrach. Skus iny zdroj ci to bude robit aj s nim. Alebo odpoj jeden disk, vytiahni zvukovku a wifi a vyskusaj.
Naposledy upravil decried dne 22. 8. 2005 21:20, celkově upraveno 1
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ratty 22. 8. 2005 21:20

Ahááá, modrá smrt - tu zkratku jsem ještě nikdy neslyšel - tak to ne, zhebne to natvrdo, jako když zmáčknete RESET nebo přerušíte napájení. Tedy myslíte, že bych měl zkusit 400W zdroj nějaké renomované značky?
ratty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamko 3. 9. 2005 18:47

Napis aku mas reviziu graf karty a verziu biosu ..mam presne tuto grafiku a no problem
kamko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -HoNY- 4. 9. 2005 03:42

jak se to chova kdy z das AGP na 2x a vypnes Fast Writes a podobny k nicemu nevedouci marketingovi p*coviny?
podle me to zdrojem neni, je to spise nevhodnou kombinaci HW, ASUS nedela pro AMD zrovna zazracne desky :roll:

Jeste prosimte sundej chladic z grafiky a podivej se jestlůi se trefili s pastou na jadro :lol: videl sem timto zpusobem odpalenou graficku kartu jednoho velmi renomovaneho vyrobce :roll:
-HoNY-
Junior