Propojeni GK a TV

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fleshi 24. 9. 2005 00:14

zdravim,
predem chci poznamenat, ze jsem hledal. neco jsem nasel, ale nejsem si uplne jistej, takze bych tady rad poprosil o radu. tolik na uvod :-)
budu propojovat
- gk: sparkle sp-px43gvh; http://www.sparkle.com.tw/html/product/nvidia/sp_px43gvh.htm
- tv: panasonic tx-29pm1p; manual na http://www.panasonic.cz/soubor.aspx?id=10653
co si myslim, ze vim
- lepsi kvalita obrazu je pres rgb vystup - tedy propojeni 3xcinch (gk) -> scart (tv) - nez pres s-video
- moje tv ma rgb scart, takze by to takhle jit melo
tak a ted moje otazky
1. je pravda, ze rgb vystup poskytuje vyssi kvalitu obrazu nez s-video vystup?
2. pokud budu propojovat jak jsem popsal vyse, budu potrebovat kabel http://www.profigold.com/products/vision-products/home-cinema-interconnects.htm PGV375 nebo http://www.profigold.com/products/multimedia-products/Video_Card_interconnects.htm PGV7405? tusim, ze spis ten PGV375, ale nejsem si jistej.
pokud mate nekdo nejake jine postrehy nebo pripominky, budu za ne jenom rad.
diky za info

//edit - upraveny odkazy na kabely
Naposledy upravil fleshi dne 24. 9. 2005 11:35, celkově upraveno 1
fleshi
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 24. 9. 2005 09:04

RGB by mělo být kvalitnější než S-Video. Ten první kabel by mohl vyhovovat. Předpokládám, že zvuk budeš řešit zvlášť.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 24. 9. 2005 09:47

Já jsem ještě grafárnu s RGB výstupem neviděl, ale jestli ho má tak to je dobře. Kvalita je ale dost podobná jako u s-videa, teoreticky by sice měla být lepší, ale mslím, že by si to nepoznal. Composite je samozřejmě znatelně horší.
Co se týká kabelu, jak správně podotýká JendaLinda, potřeboval bych vědět, jak hodláš řešit zvuk. Chceš ho pouštět přes TV nebo nějakej zesilovač?
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fleshi 24. 9. 2005 11:32

musim rict, ze jste me ted trochu nahlodali co se tyce toho rgb vystupu :-( ono to vlastne ve specifikaci te karty nikde neni, ale je tam
Provides world-class HDTV-out functionality up to and including 1920x1080i resolutions.
no na na kabelu, ktery je ke karte jsou out cinche popsany Pr.OUT (cerveny), Y.OUT (zeleny), Pb/COMP.OUT (modry) a ten s-video out. co si o tom myslite? je to rgb out? ja jsem nejak usoudil, ze jo, ale prestal jsem si byt jistej :?
co se tyce zvuku, budu zatim resit pres vez / minisystem aiwa nsx-r81 - 3.5mm jack (zvukovka) -> 2x cinch (vez). vim, zadna slava, ale jinou moznost nemam :(
fleshi
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 24. 9. 2005 13:28

Našel jsem ti zapojení scart konektoru:
http://goro.pescz.cz/elektronika_scart.php

Ty 3 cinche budou ten HDTV, ale možná to funguje i jako klasický RGB, modrý cinch slouží i pro kompozitní výstup.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 24. 9. 2005 23:48

jech píše:Já jsem ještě grafárnu s RGB výstupem neviděl, ale jestli ho má tak to je dobře. /quote]

RGB docílíš mechanickou redukcí z DSUB VGA nebo DVI-I -> http://www.root.cz/clanky/televize-jako ... v-xfree86/

Jinak HDTV neumí posílat v RGB modu....to jenom tak pro info - zatim co pomocí RGB signálu muzete dosahnout velmi kvalitniho progresivniho robrazeni na hodne televizich, na HDTV vystup potrebujete HDTV televizi....a jako nevim nevim jestli tu ma nekdo z vas neco takoveho doma (ti bohatsi tam spis uz budou mit VGA nebo DVI vstup :-)).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fleshi 25. 9. 2005 16:05

je to tak, jak rika swarm. a protoze moje tv neni hdtv, tak jsem to vyresil pres s-video.

ted mam ale jiny problem. rika se mu rozliseni. jedu ve 1280x1024. no a na televizi vidim vzdy jenom vyrez z obrazu. resim to tak, ze mam v bsplayeru nastaveno, ze pri full screen modu se rozliseni prepne na 640x480. moc elegantni mi to ale neprijde. nemate nekdo tuseni, zda se to da resit jinak? (treba tak, ze se nekde nastavi, aby do s-video vystupu sel obraz vzdy v rozliseni 640x480)

dalsi vec je, ze bych chtel, aby do televize sel obraz z bsplayeru a do lcd vsechno ostatni. cilem je pustit film na tv a umoznit soubeznou praci na pc. tusite nekdo jak na to?
fleshi
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 25. 9. 2005 17:50

Jako ja to resim, tak ze mam normalne dual view a na kazde obrazovce samostatny obraz a treba v mediaplayer normalne pretahnu na monitor/tv, kde si to chci poustet a tam na nej poklikam aby se hodil do fullscreenu (vetsina programu takhle funguje, ze se okno s filmem pretahne na pozadovany monitor a maximalizuje.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fleshi 26. 9. 2005 10:12

jo, to je presne to, co jsem potreboval :-)

vsem diky za rady
fleshi
Junior

Odeslat příspěvekod ondicek 18. 12. 2005 09:22

mam otazku! MAte aj vy problem ked mate k tv pripojenu antenu tak z pc mate nekvalitny, poskakujuci obraz a ked antenu odpojiteje to ok?
Ako ste to riesily?
...spam...
ondicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 18. 12. 2005 11:49

ondicek píše:mam otazku! MAte aj vy problem ked mate k tv pripojenu antenu tak z pc mate nekvalitny, poskakujuci obraz a ked antenu odpojiteje to ok?
Ako ste to riesily?

Tak s tim jsem se nesetkal ...ale ja krom toho, ze mam antenu pripojenou k TV, tak ji mam taky pripojenou i k pocitaci.
Naposledy upravil swarm dne 18. 12. 2005 17:11, celkově upraveno 1
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ondicek 18. 12. 2005 12:49

nepochopily! Mam prepojene pc s tv cez tv out na grafike ku scart na tv! Ked mam pripojenu antenu do tv tak obraz z pcje zly akonahle ju odpojim je vseko ok!
...spam...
ondicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marclucpicard 18. 12. 2005 13:06

ano ten problem je znamy a mam ho aj ja takze vzdy musim odpojit antenu. Ale existuje tusim nejaky odrusovac co to vyriesi. Len ani ja neviem ako sa to presne vola a kde to zohnat. Mozno sa treba spytat v obchode s elektro suciastkami. Tam by snad vedeli poradit ako na to. :-)
marclucpicard
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 18. 12. 2005 15:25

JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondicek 18. 12. 2005 17:30

dekuji velice pekne
...spam...
ondicek
Kolemjdoucí