SLI vs. CrossFire

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod includes 19. 2. 2006 13:51

Co je lepší? Co má jaké výhody atd...díky
includes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubL 19. 2. 2006 14:05

No, dvě grafické karty mají smysl jen v nejvyšším highendu, protože za cenu 2 grafik lze pořídit jednu výkonější, která bude navíc zabírat míň místa, bude se lépe chladit, nepotřebuje speciální desku apod. Taky 1 grafika se taktuje lépe než 2.
Tato řešení také nepodávají tak suprový výkon samy o sobě. Nárust je max tak 50% a to jen u některých her. Navíc jsou ještě nedořešeny problémy, takže u nových her je většinou nutné aktualizovat ovladač s optimalizacemi pro tu určitou hru.
Jinak obecně platí, že pro ATi je lepší crossfire a pro nVidia SLi :D
Obě tyto technologie mají své pro a proti a záleží hodně na použitých grafikách. U ATi je třeba problém se starými ATi (x800), že ve vysokých rozlišeních jde jen na 60Hz. Taky u ATi potřebuješ dražší Master kartu, ale jen u řady x800, x1800 a x1900, u řady x1600 jede zase vše bez ni i bez externí propojky.
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod includes 19. 2. 2006 15:35

hm...já mam ATI Radeon X1300Pro a ta by do CrossFire nešla, co? Ale já to stejně nepotřebuju, jen mě to zajímalo...dík
includes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LUC.key 19. 2. 2006 15:52

jj to vis ze by sla, navic bez externi propojky, ale na takove karte to vazne nema vyznam :wink: ...imho je SLI i CF blbost, je malo nadsencu co do toho pujdou...
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cool.user 19. 2. 2006 16:50

includes píše:hm...já mam ATI Radeon X1300Pro a ta by do CrossFire nešla, co? Ale já to stejně nepotřebuju, jen mě to zajímalo...díko/quote]

a mas crossfire desku? 8)
cool.user
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nupix 19. 2. 2006 16:59

cool.user píše:
includes píše:hm...já mam ATI Radeon X1300Pro a ta by do CrossFire nešla, co? Ale já to stejně nepotřebuju, jen mě to zajímalo...díko/quote]
a mas crossfire desku? 8)

No nevím komu by se vyplatilo dávat do CF takovou kartu, jakou je RX1300pro :?
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod includes 19. 2. 2006 18:07

tjn...četl jsem o tom dost a všude je že pro domácího uživatele to nemá vlastně význam...ale grafická karta , která se mi líbí je ATI RADEON X1900XTX....doufám,že na ní někdy našetřím :mrgreen:
includes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LUC.key 19. 2. 2006 18:26

az na ni nasetris tak bude na urovni te x1300 dneska :mrgreen:
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod includes 19. 2. 2006 18:30

hm...moje X1300Pro stála necelý 4 tisíce...což je 5x měné něž u X1900XTX....
includes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ttbocx 19. 2. 2006 18:32

Ja si myslim ze oba sli i Cf jsou zbytecny ale kdyz vezmem vykon tak teoreticky CF ma byt rychlejsy nez sli.
ttbocx
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 19. 2. 2006 19:26

už to tu bylo mnohokrát řečeno obě technologie se nevyplatí. pokuť nejste posedlí víkonem a máte pořádně tlustou peněženku, pak zapojit 2x X1900XTX to bude docela slušné
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod includes 19. 2. 2006 19:27

hm...to by tedy bylo, 2x X1900XTX 512MB (2x 21 000Kč)...tak na to zatím nemám...nevadí, třeba jednou budu mít :mrgreen:
includes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nodzi 19. 2. 2006 19:38

Jedná se jen o marketingovou štvanici na zákazníka - už jednou tady
bylo zapojovaní GPU do tandemu v dobách Voodoo a taky se neujalo.
Ati s Crossfire je jen obchodní odpovědí na Sli. Firma si musí přece udržet krok s konkurencí. Investovat do téhle slátaniny je holý nesmysl a taktizivat s kartou jako je x 1300 je zbytečné natahování trika. Hráče by mněl zajímat hrubý výkon a FPS za co nejnižší peníz.
Nodzi
Junior

Odeslat příspěvekod Nodzi 19. 2. 2006 19:42

includes píše:hm...to by tedy bylo, 2x X1900XTX 512MB (2x 21 000Kč)...tak na to zatím nemám...nevadí, třeba jednou budu mít :mrgreen:n/quote]

Ses dneska ještě nevzbudil žejo? :lol:
Nodzi
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 19. 2. 2006 19:58

Crossfire jsou pry docela nedoresene v ovladacich
Patrix
Mírně pokročilý

Další stránka