TV-out ATI x nVidia

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Madagio 28. 2. 2006 11:53

Ahojte.

Budu měnit grafickou kartu ATI za nVidia GF, ale jsem zvyklý hodně používat tv-out na ATI s funkcí překrývání, tzn. že na monitoru mi běží video v okně a na televizi ve fullscreenu, umí tohle nVidia taky? Jak fungují tv-outy u nVidií?

Budu kupovat asi Asus N6600GT/TD 128MB, protože s Radeonama na mé základní desce jsou neustále problémy, rozpadá se obraz, pro hry musím mít vypnutý fastwrite apod.

Za odpovědi děkuji, hodně jsem tu už hledal, ale nějakou jednoznačnou odpověď jsem nenašel.
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod Taucher 28. 2. 2006 12:20

me se zdalo ze u nVidie je nastaveni TV-Otu dokonce mnohem jednodussi. Ted mam ATi a nez sem to v tom control panelu nasel..

U nVidie staci nastavit TV na PAL-B, a v nastaveni prekryti dat cela obrazovka.
Taucher
Junior

Odeslat příspěvekod jech 28. 2. 2006 12:52

Já jsem kdysi měl GF5200 a ta to neuměla. Nedokázali mi poradit ani v prodejně, takže letěla zpátky výměnou za ATI9200, kterou mam dodnes.
To nastavení přes ovládací panel ATI je příšerný, to souhlasim, ale když tam necham klasický nastavení, tak to je podle mě přehlednější než u nVidie.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Taucher 28. 2. 2006 13:19

klasicky nastaveni? tomu nerozumim, kdyz sem ty ovladace nainstaloval tak TV-Out byl vypnutej a musel sem ho slozite nastavovat. (jo a u ATI je to dobre vyreseny v Omega ovladacich)

Na nVidii je to v pohode, nainstalis Forceware, u sekundarniho zobrazeni das PAL a a v nastaveni prekryti dat cela obrazovka.
Samozrejme ta graficka Karta musi mit TV-OUT
Taucher
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 28. 2. 2006 13:30

No tak GF5200 to teda umela - mel jsem ji asi 9 mesicu a TV out fungoval bezvadne - asi si to ty ani na prodejne neumeli nastavit.

Pak jsem si poridil radeona 9600 a tesil se, pac jsem cetl, ze ma vyborne zpracovany TVout - byl jsem velice nemile zklaman. TV out radeona byl spatny. To ze me v obraze behali pruhy mohla byt vada kusu, ale nastaveni me prislo natvrdle (pouzival jsem control panel a ne control center, pac control center me neustale padalo a hazelo chyby - coz sem pozdej videl i na jinych PC).

Navic me ta ATIna nekreslila na TV na celou plochu, ale z nejakeho duvodu byl dole a nahore asi 2cm nevyuzity pruh.

Jinak slo sice pustit na monitoru neco v okne a na TV outu to bezelo fullscrean, ale pokud se na monitoru tzo okno minimalizovalo do listy, tak TV out prestal hrat. U nvidie se to da normalne hodit do listy dolu a hraje to dal.

Kdyz ted tak uvazuju o nove karte, tak me sice zase laka vykon/cena od ATI, ale pokud by mel byt tvout stale v te same kvalite jak jsem ho poznal pred 1/2 rokem u 9600, tak to nechci ani nahodou.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Madagio 28. 2. 2006 13:31

Mě to u Ati nepřijde zas tak krkolomný, ale je to trošku zastrčený. Ale dobrý jsou tam možnosti velikosti obrazu 4:3 a 16:9 a k tomu možnost pustit originální obraz nebo roztaženej na celou televizi.

GeForce jsem měl kdysi dávno a tam se musel používat tv-tool, což byl trošku problematickej program, nicméně jedině tak se dalo koukat na filmy na telce.
Naposledy upravil Madagio dne 28. 2. 2006 13:39, celkově upraveno 1
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 28. 2. 2006 13:35

U nvidie uz hodne dlouhou dobu staci v ovladaci nastavit rezim klonovani a rezim prekryvani kliknout na fullscrean na sekundarni zarizeni a rovnou to jede - nic dalsiho se nemusi instalovat/nastavovat - zalezitost nekolika kliknuti.

Asi lidi nevite kde to odkliknout - je to fakt trivialni.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Madagio 28. 2. 2006 13:41

Díky za odpovědi, je to jasný, stačí to v ovladačích nastavit.
Jak už jsem psal, měl jsem GeForce kdysi dávno nějakou MX2 a tam to v ovladačích nebylo.
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod jech 1. 3. 2006 01:10

Já začínal s GF3 Ti200 za 230 USD. Byl jsem jeden z prvních v okolí, kdo měl kartu s TV-OUTem. Tam byla jediná šanceprográmek TV-Tool, který umožnil například roztáhnout obraz přes celou TV nebo klonování. Byly to průkopnický časy. Když mi karta odešla do věčných lovišť, pořídil jsem tu GF5200.
Takže nastavení nVidií mi nebylo vůbec cizí, strávil jsem hraním si s ovladači 2 dny a nikdo mi nedokázal poradit. S ATI9200 problémy nebyly, obraz je výbornej, žádný černý pruhy a šlape to tak, jak má. Teda až na prokládání, ale to je slabý místo všech běžnych karet.

On problém s GF kartama je ten, že to dělají desítky výrobců a každej jinak. Takže to, co funguje na jednej kartě, nemusí vůbec fungovat na jinej. ATI je jenom jedna verze.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FMG.sk 1. 3. 2006 01:15

skus TV tool, bez toho by som ani PC nezapol :P
FMG.sk
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 1. 3. 2006 11:06

jech píše:On problém s GF kartama je ten, že to dělají desítky výrobců a každej jinak. Takže to, co funguje na jednej kartě, nemusí vůbec fungovat na jinej. ATI je jenom jedna verze.j/quote]

Muzes tohle nejak vysvetlit??? Urcite si videl karty ATI jen od jednoho vyrobce???
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 1. 3. 2006 11:51

Samozřejmě to můžu vysvětli: ATI udělá kompletní design karty a je zodpovědná za všechny osazený součástky a ovladače.

nVidia nabízí pouze referenční design a skuteční výrobci karet (ASUS, MSI) si tam naflákají co chtějí. Takže například u GF5200 bylo k nalezení několik různých čipů pro TV-OUT a každý se choval jinak. Každý výrobce má taky svoje ovladače.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Madagio 1. 3. 2006 12:00

No já měl kdysi GF2 mx220 s tv-outem a tam v ovladačích ten výstup skoro vůbec nešel nastavit. Jen norma PAL se nastavit dala, ale to bylo všechno. Když chtěl člověk koukat na film, tak musel použít tv-tool, kterej vlastně vypnul obraz na monitoru a zapnul obraz na televizi. To byl pěkněj vopruz, zvlášť když po 30 minutách koukání na film tv-tool oznámil, že je asi cracknutej a ukončil se :roll:
Madagio
Junior

Odeslat příspěvekod jech 1. 3. 2006 12:23

Madagio> To bejvaly doby, taky vzpomínam....
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod x-father 1. 3. 2006 15:52

No a jaky je problem pouzivat detonatory od nvidie???
x-father
Pokročilý

Další stránka