X1900GT vs 7900GT

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Konik 16. 5. 2006 06:17

pri sucasnych cenach a sucasnych ovladacoch vyzera ze ATI sklamala :-( vykon X1900GT je slabucky a preto jedinym konkurentom 7900GT ostava ako tak (sice s podstatne horsimi teplotami a spotrebou) X1800XT 512MB

http://www.svethardware.cz/art_doc-B368 ... 24962.html

ked pojde 7900GT este s cenou dole bude to pre ATI smutny pribeh :-(
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 16. 5. 2006 10:50

zase tomu trochu nerozumíte v recenzi bylo jasně řečeno, že X1900GT je dobrá tam kde má být a to jsou nové hry s HDR a shardery navíc jsem přesvědčen, že ovladači 6.5 se něco dožene, ATI nikdy nedělá ovladače před vydáním karty a X1900GT není ještě na trhu ..., navíc její cena je startovních 8000,- s DPH takže klesně na 6500-7000,- a to bude levnější než 7900GT ... a po taktování bude lepší jak 7900GT jen na SHW ji neuměj taktovat :) budu mít na ní recenzi v pondělí :) mrzí mě, že mě trochu předběhli, ale nečekám, že v dnes testovaných hrách bude lepší, to jsou všechno staré záležitosti, X1900 je všeobecně dělaná kousek o budoucna ... na UT07 7900 roztrhá ... prostě její síla je dnes nevyužitá ... :)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linuxak7 16. 5. 2006 11:11

Tak jsem se po přečtení špičkového testu karet na SHW definitívně rozhodl pro 7900GT za současné ceny je to bezkonkurenční karta.
linuxak7
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Konik 16. 5. 2006 11:42

DigitalDooM píše:zase tomu trochu nerozumíte v recenzi bylo jasně řečeno, že X1900GT je dobrá tam kde má být a to jsou nové hry s HDR a shardery /quote]
ak budem chciet hrat HDR + FSAA tak ina volba ako ATI nie je - akurat ze vacsine ludi bude stacit HDR, prip. BLOOM + FSAA a tam 7900GT poraza ATI na celej ciare (len X1900XT ju v HDR prekona)
http://www.svethardware.cz/art_doc-26A6 ... 31700.html
DigitalDooM píše:navíc jsem přesvědčen, že ovladači 6.5 se něco dožene, ATI nikdy nedělá ovladače před vydáním karty a X1900GT není ještě na trhu /quote]
to je len minus pre ATI - nekupujem GK aby mi o rok slapala dobre ked chcem aby sla na optimalny vykon teraz
DigitalDooM píše:navíc její cena je startovních 8000,- s DPH takže klesně na 6500-7000,- a to bude levnější než 7900GT
Konik
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 16. 5. 2006 12:26

Konik píše:ak budem chciet hrat HDR + FSAA tak ina volba ako ATI nie je - akurat ze vacsine ludi bude stacit HDR, prip. BLOOM + FSAA a tam 7900GT poraza ATI na celej ciare (len X1900XT ju v HDR prekona)
http://www.svethardware.cz/art_doc-26A6 ... 31700.html

Porč by mělo ? HDR+AA zvládá X1900GT v rozumném rozlišení hratelně nevidím důvod proč by tě zajímat nemělo ... navíc když to nové hry pěkně podporují ;)

quote]to je len minus pre ATI - nekupujem GK aby mi o rok slapala dobre ked chcem aby sla na optimalny vykon teraz

no a ? ovladače jsou tu do pár dní ;) já jenom aby za půl roku si nebrečel, že si nekoupil tu x1900 nedej na první dojmy ;)

)quote]ty mas presne informacie o cenach ATI a nVidie na najblizsie 3 mesiace dopredu? tak nam ich posun pls :-)

cena karty pokud sleduješ momentální situaci se dá odhadnout dopředu ... ber to jako u X1800GTO ta začínala na 7500,- a teď je pod 5500,- takže X1900GT to bude podobný ale to je u každého modelu jak NV tak ATI ...

aquote]jj vsetci robia vsetko pre to aby ATI vyzerala ze nie je najlepsia :wink:

to sem určitě neřekl, ale hned pod článkem máš návod jak taktovat a já jelikož tu kartu na testování mám o tom něco vím ;) říkám že SHW neumí taktovat a i to tam napsali že jim to nešlo ;)

iquote]ked tu bude UT 2007 tak budu aj nove GK a nikoho nebude zaujimat ze X1900GT bola pred pol rokom - rokom optimalizovana na UT 2007

jako kdy si mslíš že UT07 vyjde co ? a nejen ono na jeho engine vyjde 1000 dalšíh her ;) to nebude za rok to je za pár měsíců a já jsem ze zkušenosti přesvědčen, že si každý tu kartu kupuje na déle ...

uquote]a kto si kupuje high end GK tak to robi preto lebo potrebuje mat v sucasnych hrach vyborny vykon a po roku kartu vymeni za nieco co zas roztrha 7900GT a to uz nehovorim o X1900GT

a co jsou současné hry ? Q4 ? myslím že ne ... jako každý si tu kartu kupuje aby mu chvíly vydržela a tak se musí podívat i na to co vyjde ... ale názor ti neberu jen říkám, že nemáš dostatek zkušeností aby sis ho mohl pořádně posoudit ;)

BTW: ale o čem to je ? tvrdím snad že X1900GT je lepší než 7900GT ? netvrdím ... jen tvrdím, že to co otestovali na SHW je polotovar jelikož bez pořádných ovladačů to nic není ... navíc se ani nic neděje ta karta není na trhu a až bude budou ovladače pak se můžeme bavit znovu ...
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod InfernoGuitar 16. 5. 2006 12:35

Digital Doome a co by si zobral ty ?
Bud X1800 XT 256 MB
alebo
X1900GT 256
Ga7VP600 (ViaKT600) , AMD ATHLON XP 3200 Barton + , 3x 256 DDR RAM 333 MHZ , Ati Radeon 9800 PRO 400/700 , HDD : Maxtor 80 GB Ultra ATA 133 , 7200 RPM 8 Mb cache
InfernoGuitar
Junior

Odeslat příspěvekod Adisis 16. 5. 2006 13:38

7900 GT polevi 100 % ale cenu nevim
kolik?
Adisis
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 16. 5. 2006 14:06

InfernoGuitar píše:Digital Doome a co by si zobral ty ?
Bud X1800 XT 256 MB
alebo
X1900GT 256

no tohle mám jako téma nad přemýšlením do recenze ...

jako asi takhle X1800XT 256MB je stále k sehnání a je výkonější než 7900GT a současně i výkonější než X1900GT ... to vše v současných hrách atd. jenže X1900 je prostě dělaná mnohem moderněji na přicházející věci ...

jako momentálně tě to stále trápit nemusí X1900 zatím není na trhu k dostání ... ale je to oříšek já osobně bych pokud se X1900GT začne prodávat za 8000,- a na trhu budou dostupné 7900 a X1800 256MB za 7700,- bral asi tu X1800 pokud cena X1900 klesne na 6500-7000 tak to myslím bude velmi zajímavá volba - všechno závisí na 6.5 ovladačích jak to skutečně bude ...

pokud to chceš koupit teď tak máš vlastně jen možnosti X1800XT 256MB nebo slabší 7900GT obojí těsně pod 8000,- a nebo připlať na X1800XT 512MB za 9700,- :) ceny karty po vydání nikdy není výhodná ;) takže s tím bych k X1900GT s počátku přistupoval ...
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metla23 16. 5. 2006 14:31

Neviem ako vy ale ja už počkám na VGA podporou DirectX 10.
Príchodom tohto rozhrania budú súčastne top karty aj tak k ničomu.
http://arstechnica.com/journals/thumbs. ... /1/22/2620
http://plnehry.sector.sk/hra.asp?id=2447
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Radim Štěpanec 19. 5. 2006 16:42

Protože X1900GT stojí cca 8200,- asi bych bral 7900GT
Radim Štěpanec
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 30. 5. 2006 15:02

X1900GT vs 7900GT http://www.ddworld.cz/content/view/56/32/

V případě nižší ceny 7900GT by to byla poměrem cena-výkon plychat ... pokud budou ceny stejné je X1900 lepší ... Já jsem měl v testu MSI 7900GT a to je dost drahé :( takže X1900 od sapphire byla navíc levnější :)
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NVOK 30. 5. 2006 22:22

dd: Chceš za každou cenu propagovat ATI, je to jasně vidět z tvé recenze. Já stale tvrdím, že je 7900GT lepší karta než 1900GT, a dají mi určitě zapravdu příští testy na nezaujatých serverech.
NVOK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Konik 30. 5. 2006 22:50

DigitalDooM píše:X1900GT vs 7900GT http://www.ddworld.cz/content/view/56/32/

V případě nižší ceny 7900GT by to byla poměrem cena-výkon plychat ... pokud budou ceny stejné je X1900 lepší ... Já jsem měl v testu MSI 7900GT a to je dost drahé :( takže X1900 od sapphire byla navíc levnější :)i/quote]

preco testujes cenovo nevyhodnu MSI ked su dostupne 7900GT za 7500Kc a nie 8800Kc ako uvadzas ty? to je podla teba objektivita?

dalej ked uz testujes tak skus obe karty testovat na v sucasnosti najlepsich ovladacoch pre obidve GK (nemala nV so starsimi ovladacmi mierne vyssi vykon?)

btw. podla teba Quake a Chronicle of Riddick su LEN jedna hra opengl a vobec kde mas istotu ze opengl zmizne hned tak rychlo zo sveta?

skus porovnat vykon vo viacerych hrach..ostatni aspon budu mat moznost vidiet ze v niektorych sa dari lepsie 7900GT a v dalsich zas X1900GT

IMHO vidim ze objektivita ti nie je vlastna ale je to tvoj boj..skoda inak lebo davas si s tym naozaj vela prace naozaj ti fandim..no chcelo by to naozaj obcas pocuvat kritiku a nevalcovat ostatnych svojim "I'm the best of the world" ;-)

IMO pravda je taka ze obe GK maju VELMI porovnatelny vykon, semtam je lepsia nVidia a semtam ATI

cena je zatial mierne lepsia pre 7900GT (naozaj o malo)
nV nevie HDR+FSAA co je plus pre ATI
ATI ma podstatne horsiu spotrebu a teploty v com zas vedie nVidia

hovorit teda o ktorejkolvek GK z tychto dvoch ako o jednoznacnom vitazovi je PORIADNE NEOBJEKTIVE A NEPRAVDIVE TVRDENIE

za predpokladu ze by v min. 80% hrach ATI drtila nVidiu a zaroven mala lepsi pomer fps/Kc a navyse mala lepsiu spotrebu a nizsie teploty tak mozes tvrdit ze je ATI vitazom - INAK LEN A LEN ZAVADZAS LUDI tak si to uz konecne uvedom :wink:

inak nic v zlom..toto je moja posledna reakcia na tvoje reviews lebo myslim, ze si natolko tvrdohlavy, ze nebudes brat nic z toho co som napisal do uvahy :wink:

good luck :)
Konik
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 31. 5. 2006 11:19

NVOK píše:dd: Chceš za každou cenu propagovat ATI, je to jasně vidět z tvé recenze. Já stale tvrdím, že je 7900GT lepší karta než 1900GT, a dají mi určitě zapravdu příští testy na nezaujatých serverech.u/quote]

Jako tvrdit to můžete ale důkaz na to nemáte, pak je to tvrzení pěkně na h... Navíc proč bych měl propagovat ATI, pokud je mi známo neplatí mi za to a kdyby paltila muselo by to být setsakramensky hodně :twisted: a To se jí nevyplatí ... protože viditelně konkurenční NV má některé své stejně oddané fandy, že ??! :mrgreen: a zdarma ;)

equote="Konik"]

preco testujes cenovo nevyhodnu MSI ked su dostupne 7900GT za 7500Kc a nie 8800Kc ako uvadzas ty? to je podla teba objektivita?

Proč ? Je dostupná a měl jsem ji k dispozici, jsou mnohem dražší varianaty 7900GT, takže v tomhle problém opravdu nehledej ;) Objektivní to je. Vím, že jsou dostupné, ale většina lidí nakupuje 7900GT vysoko na d 8000,- a právě ona MSI je často na ráně takže její test je přirozenou věcí, u X1900GT je sapphire také nejdostupnější,... takže nevím proč by to nemělo být srovnatelné jsou to přímé konkurenční karty ...

uquote]dalej ked uz testujes tak skus obe karty testovat na v sucasnosti najlepsich ovladacoch pre obidve GK (nemala nV so starsimi ovladacmi mierne vyssi vykon?)

to je pěkná volovina ! Už jenom to že bych pro jednoho výrobce vybíral speciální ovladače aby byl co nejvýkonější by něco o zaujatosti hovořilo, ne! naproto v pořádku je testování na aktuálních ovladačích! Je to fair je to objektivní. Neobjektivní je testovat to na tom aby jedna byla zvýhodněna ...
většina klidí instaluje nejnovější dostupé ovladače, mou povinností je to tedy otestovat na aktuálních ...

oquote]btw. podla teba Quake a Chronicle of Riddick su LEN jedna hra opengl a vobec kde mas istotu ze opengl zmizne hned tak rychlo zo sveta?

v přehledech připravovaných her ?! OpenGL je okrajová záležitost jediná další hra, která se na OpenGL chystá je Prey, toť vše, další hry budou čistě sharderové záležitosti SM 3.0 atd ... dx 10 ;) Sleduj trochu vývoj her

quote]skus porovnat vykon vo viacerych hrach..ostatni aspon budu mat moznost vidiet ze v niektorych sa dari lepsie 7900GT a v dalsich zas X1900GT

to pokládám za zbytečné, beru příklad jedné technologie ... Q4 je Open GL, Fear je příklad sharderové záležitosti dnešního typu a SS2 je tam pro práci s HDR atd. tedy to jsou veškeré technologie dnes používané a tudíž dostatečné přiklady ...

aquote]IMHO vidim ze objektivita ti nie je vlastna ale je to tvoj boj..skoda inak lebo davas si s tym naozaj vela prace naozaj ti fandim..no chcelo by to naozaj obcas pocuvat kritiku a nevalcovat ostatnych svojim "I'm the best of the world" ;-)

no hele jako ty by sisi měl zamést před vlastním prahem, co se týká objektivity, některé tvé názory jsou špatně skrytým nahráváním nVidii ;) Já obejktivní jsem, musím být, nemám s tím problém, ani jeden výrobce mi neplatí ;)

=quote]IMO pravda je taka ze obe GK maju VELMI porovnatelny vykon, semtam je lepsia nVidia a semtam ATI

cena je zatial mierne lepsia pre 7900GT (naozaj o malo)
nV nevie HDR+FSAA co je plus pre ATI
ATI ma podstatne horsiu spotrebu a teploty v com zas vedie nVidia

a co sem v recenzi asi napsal a dokázal ?! Cena průměrná je naprosto vyrovnaná ...

.quote]hovorit teda o ktorejkolvek GK z tychto dvoch ako o jednoznacnom vitazovi je PORIADNE NEOBJEKTIVE A NEPRAVDIVE TVRDENIE

za predpokladu ze by v min. 80% hrach ATI drtila nVidiu a zaroven mala lepsi pomer fps/Kc a navyse mala lepsiu spotrebu a nizsie teploty tak mozes tvrdit ze je ATI vitazom - INAK LEN A LEN ZAVADZAS LUDI tak si to uz konecne uvedom :wink:

vítěze lze objektivně prohlásit na základě čísel ... ATI je výkonější o 10% a důkazy na to mám a předvedl jsem je, pokud někdo kouká na spotřebu pak ať si do hodnocení započte i toto, důkazy jsem mu tam předložil ... LAe já jako recenzent dávám jednoznačně vítězství ATI X1900GT pro její výkon, kavlitu obrazu takže toto jednoznačně tvrdit mohu v závěrečném hodnocení jsem OBJEKTIVNĚ sespal výhody i neváhody a důvod tohoto rozhodnutí ! Takže nezavádím ! o to se snažíš mermomocí ty! Tak si to konečně uvědom, já to narozdíl od tebe testuji, ty jen porováváš recenze ;)

Squote]inak nic v zlom..toto je moja posledna reakcia na tvoje reviews lebo myslim, ze si natolko tvrdohlavy, ze nebudes brat nic z toho co som napisal do uvahy :wink:

good luck :)

myslím, že jsem jednoznačně odpověděl, hlavně pravdivě a objektivně dělám recenzi, že se nezavděčím každému fanatikovi jedné či druhé strany chápu, ale o to mi ani nejde, já objektivně hodnotím a měřím výrobek, jinak to neumím a nedělám ... Stejně jako to dělám do teď budu pokračovat i dále ...

trochu mě fascinuje kolik lidí má zde patent na objektivitu , znám totiž pár lidi co mi zase vyčítá přílišnou propagaci NVdie a tedy opačně než to říkáš ty ... a taky mi tvrdí jak jsou objektivní ;)
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NVOK 31. 5. 2006 12:16

DD: X1900GT je výkonnější o 10% než 7900GT jen ve tvých testech. V reálu je 7900GT o něco rychlejší.
NVOK
Kolemjdoucí

Další stránka

Zpět na Grafické karty