Topí, topí...... padá, padá......

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lausien 19. 6. 2006 17:18

Horst píše:Ty ventilátory z odkazu mají jen 1500ot/min a hluk 17,5db nepoužívám u nich žádnou regulaci.Ty tři ventilátory by měly stačit.Zkus se podívat zda na čele chladiče ze strany ventilátoru není něco co zabraňuje proudění vzduchu.Stalo se mi že po necelém roce provozu se nachytal na začátek žebrování prach a během asi 10ti dní razantně vystoupala teplota.Jak se udělal zdravý základ,při nízkých otáčkách ventilátoru,bylo během chvilky ucpáno. Stačilo odšroubovat kryt ,dvakrát fouknout a vše bylo OK.u/quote]

Ne ne, tomu větráku nic nevadí a vzduchu v proudění taky ne.

Jinak sem ted pouštěl asi 4x 3DMark 2003 v defaultu gpu a ani jednou to nedojelo. Já už fakt nevim :(
Acer Aspire 3820TG, Acer Aspire D150
Lausien
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lausien 19. 6. 2006 17:47

Ale docela potřebuju fakt ted jednu odpověď :D : vejde se mi tam ten zalman, i když tam mám ty kostičky?
Lausien
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Horst_ 19. 6. 2006 18:13

Na stránkách výrobce je instalační video a tam lepí na paměti pasivy.Snad z toho něco vykoukáš. http://www.zalman.co.kr/eng/product/vie ... 3&code=013
Horst_
Junior

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 19. 6. 2006 18:20

A jak to reaguje po podtaktování? Co dělá VPU Recover, je a byl zapnutý?
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior

Odeslat příspěvekod Lausien 19. 6. 2006 19:12

Horst píše:Na stránkách výrobce je instalační video a tam lepí na paměti pasivy.Snad z toho něco vykoukáš. http://www.zalman.co.kr/eng/product/vie ... 013p/quote]

Jo, to jsou ty pasivy, co dávaj k tomu. Hliníkový. Jenže já mám měděný za 150Kč. Píšou, že ty moje maj rozměry 14x14x8mm. Někde jsem myslím četl, že ty pasivy tam budou moci zůstat, pokud nejsou větší jak 8mm. Je to pravda? V tom případě bych to mohl mít v pohodě? Nebo ty svoje radši vyhodit a dát tam ty jejich?
Lausien
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lausien 19. 6. 2006 19:15

[quote="Příjmení a jméno"uA jak to reaguje po podtaktování? Co dělá VPU Recover, je a byl zapnutý?u/quote]
Nepodtaktovával jsem to. VPU Recorver zapnutý byl a je, ale ten chybu vyhodil jen málokdy.

Ale problém, proč nedojely ty 3DMarky jsem již zřejmě vyřešil - cpu. Měl jsem tam nastaveno 2178MHz. Snížil jsem to na 2155MHz nebo tak nějak a 3DMark 2003 v pohodě a dalo mi to v defaultu grafiky 8700 bodů. No, ještě mě čeká hodně laborování.
Lausien
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lausien 19. 6. 2006 19:22

A mám teda ještě koupit ty další tři ventilátory?
Lausien
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Horst_ 19. 6. 2006 20:20

Ty ventilátory tam nemá smysl dávat dokud nevyzkoušíš ten nový chladič.
Horst_
Junior

Odeslat příspěvekod Lausien 19. 6. 2006 21:01

OK, tak já tedy koupim ten chladič a uvidim, pokud tam nepujde přez ty pasivy na pamětech, dám tam ty od nich.
Jinak dotaz. V ATI Tray Tools > Hardware > Overcloking settings > Timings mi to ukazuje Wr latency 1.5 a CAS latency 4. Nemělo by to CAS být jako časování pamětí a to má být 2.0?
Lausien
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubL 20. 6. 2006 06:21

Já jsem na svoji ASUS N6600TOP narval Zalman VF700 AlCu i s původními pasivy na pamětech:
Obrázek
Obrázek
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lausien 21. 6. 2006 18:36

Takže, chladič mám nasazenej a vešel se i přes ty pasivy na pamětech. Teplotu mi to nepustí přes 60, ale i to se mi zdá hodně :(
Jinak ale jde fakt špatně taktovat, ale to je jádro R430.
Ale trápí mě ted jeden problémek. I v základních taktech, když hraju třeba CoD2 asi 15 minut, pak se stává, že hra spadne, sekne se, vyskočí na mě čistá modrá obrazovka nebo i vyskočí VPU Recorver. Přitom ale karta neni tak zahřátá a chladim i pasivy na pamětech z vrchu. Nevíte, čim to může být?
Lausien
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 8Paul 21. 6. 2006 19:12

Tak já mám HIS X800, 12 Pipelines (ne GTO, ačkoliv nové catalysty už mi jí tak hlásí), jádro R430, default takty 392/700.Přes ATT ji mám taktlou na 420/1080, stock chladič - podprůměrný, jak zvukově, tak chladícími schopnostmi, ale v ATT jsem si nastavil výkon na 70%, po překročení 54 stupňů (zapnutí jakékoliv 3D aplikace) přepnutí na 100% - při hraní (a i ve win) mám na hlavě sluchátka, takže mi to nevadí.Teplota ve win je okolo 48, ve hrách dosahuje klidně 80ti, ale po přídání 12cm větráku do skříně (Chieftec LCX) kleska na cca 75.Nemám absolutně žádný problém s padáním, na těchto teplotách je karta dokonale stabilní i 72 hodin v kuse v extrémním vedru (kdo byl na PG Challenge v Praze, ví co mám na mysli) , běhá perfektně už rok.A teploty zvládne stabilně i přes 90 stupňů, ačkoliv to už je opravdu nepříjemná teplota:).Takže pokud má tvoje karta 60 stupňů a padá, není to teplotou, ale tím, že je vadná.A nebo máš příliš přetaktovaný systém.A nebo milion dalších důvodů:)
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lausien 21. 6. 2006 19:42

No, já mám 16 pipelines, dostal jsem tu kartu už tak.
Myslíte tedy, že by to bylo na reklamaci?
Lausien
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Horst_ 21. 6. 2006 20:06

Možná to není grafárnou.
Zkus z desky vytáhnout nastřídačku paměťové moduly .Vadné RAM občas padnou. až po chvíli Další možností je snížit latenci pamětí ( CL).Není přetaktovaný
AGP slot ? Do modré může PC poslat i slabý zdroj.
Nejlepší by bylo vyzkoušet kartu v jiném PC.
Horst_
Junior

Odeslat příspěvekod Lausien 21. 6. 2006 21:28

1) paměti sou nový, těma to nebude
2) CL pamětí je nastaveno na optimal, tedy 2.3.3.8
3) AGP slot přetaktovaný není
4) zdroj - jo, s tim sem měl problémy i u procesoru
Lausien
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka