Chlazeni na Asus GeForce N6600GT

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 20. 6. 2006 16:13

Zdravim, rad bych se zeptal, jestli nekdo nema zkusenosti s vymenou chladice na tuhle bestii:

Obrázek

puvodní chlazeni je na muj vkus moc hlasite, tak shanim neco tissiho. Mam vyhlednuteho Zallmana VF700 ci nejakeho Primecollera, ale mam obavy, ze v instalaci bude prekazet ten pasiv na pametich a velkej kondik vedle. Nebo mi muzete doporucit neco jineho, co by se na tohle veslo? Jde mi hlavne o snizeni hlucnosti, taktovat nehodlam. Diky :)
Karel Kališ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mira 20. 6. 2006 16:33

Nejtišší chlazení na grafické karty používá firma MSI a jejich grafiky NX...
Já bych si asi jinou grafiku než od MSI nekoupil, protože jednu vlastním a plná spokojenost.
Firma MSI Garantuje, že hluk nepřesáhne hranici 25 dB.
Jinak pokud nemá tato grafika otvory na šroubky, tak na to Zalmana neuchytíš.
Už jsem viděl grafiky, které to mají.
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 20. 6. 2006 16:44

Toto by mělo být ono:
Tak by to snad mělo jít.
Obrázek

Jinak dávám přednost těmto grafikám MSI :D
Obrázek
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 20. 6. 2006 17:00

[quote="Karel Kališ";Zdravim, rad bych se zeptal, jestli nekdo nema zkusenosti s vymenou chladice na tuhle bestii[/quote]

Tak tohle jsem vyřešil cca před rokem:http://www.alzasoft.cz/chladic-arctic-vga-nv-silencer-6-rev-2-ventilator-aktivni-pasivni-na-vga-d52766.htm

Zabere to sice i místo pod grafikou, ale odvede to teplý vzduch ze skříně, což je příjemná pomoc celkovému chlazení i ostatních komponent.

Při 1500 ot. je to tiché (s tím sériovým hlučným ventilátorkem je to nesrovnatelné), lze samozřejmě i ubrat, kdyby byla potřeba.

Snížení teploty ve 3D zatížení: -19 st.C
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 20. 6. 2006 17:01

To, ze tam sou montazni otvory vim, zkousel sem puvodni chladic odmontovat. Spis me zajima, jestli zebrum nebudou prekazet ty pasivy a kondiky. Nevim, jak vysokou ty zebra u techto chladicu jsou a z ruznych duvodu nemuzu vzit grafiku do ochodu, abych to tam zkusil premerit. Takze by se mi hodila rada od nekoho, kdo ma tuto kartu a menil chlazeni.

PS. Je sice super, ze grafiky od MSI maji uzasny chlazeni, ale to mi v teto situaci moc nepomuze :roll:
Karel Kališ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 20. 6. 2006 17:02

Tonda-B píše:[quote="Karel Kališ";Zdravim, rad bych se zeptal, jestli nekdo nema zkusenosti s vymenou chladice na tuhle bestii

Tak tohle jsem vyřešil cca před rokem:http://www.alzasoft.cz/chladic-arctic-vga-nv-silencer-6-rev-2-ventilator-aktivni-pasivni-na-vga-d52766.htm

Zabere to sice i místo pod grafikou, ale odvede to teplý vzduch ze skříně, což je příjemná pomoc celkovému chlazení i ostatních komponent.

Při 1500 ot. je to tiché (s tím sériovým hlučným ventilátorkem je to nesrovnatelné), lze samozřejmě i ubrat, kdyby byla potřeba.

Snížení teploty ve 3D zatížení: -19 st.Cp/quote]

Diky za radu, mrknu na to. :)
Karel Kališ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eisy 20. 6. 2006 17:05

Ja mam na tej grafike Zalmana.Das ho tam v pohode,len sa treba trocha pohrat.Popozeraj trosku po nete a najdes aj navod ako nato! Inak navod je prilozeny aj v baleni toho zalmana!...
CPU INTEL Core i7-920 (2.66GHz, 1333MHz) // ASUS RAMPAGE II EXTREME // System SSD HD // HDD 1TB WD10EADS // LG GGW-H20L LS // 6GB DDR3-1600MHz Kingston HyperX // ASUS EAH4850/HTDI/1G/A HDTV,HDMI // Monitor 24``FullHD // Zdroj:Enermax MODU82+ 525W
Eisy
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 20. 6. 2006 17:09

[quote="Karel Kališ";Spis me zajima, jestli zebrum nebudou prekazet ty pasivy a kondiky. Takze by se mi hodila rada od nekoho, kdo ma tuto kartu a menil chlazeni.
[/quote]

Ty kondíky nepřekážejí, ale ten pasiv mezi nimi a jádrem ano o 2 mm (ten druhý pasiv je taky v pohodě).

Takže jsem malinko obráběl (zubařskou vrtačkou) a to vedení vzduchu probrousil. To má tu výhodu, že na pasiv teď taky fouká.

Já vím, že tě to asi moc nepotěšilo, ale ujišťuji tě, že výsledek stojí za to: ticho, skvělé chlazení karty, odvod teplého vzduchu ze skříně.
A obrábět plast není nic strašného.

EDIT: Kdybys nechtěl obrábět, můžeš předělat ten pasiv - jde vlastně jen o jeho levou horní hranu v celé délce - tam, kde se vzduch od ventilátoru vede šikmo dolů k jádru.

Nebo tam dát nižší, nebo ho vůbec odstranit.

Mně se na tom mém řešení líbilo, že se dostane vzduch i na pasiv.
Naposledy upravil Tonda-B dne 20. 6. 2006 17:18, celkově upraveno 1
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 20. 6. 2006 17:13

Diky za rady, zitra zabehnu do obchodu a neco koupim :)
Karel Kališ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JakubL 20. 6. 2006 17:31

Já jsem na svoji ASUS N6600TOP (což je to samé) narval Zalman VF700 AlCu i s původními pasivy na pamětech:
Obrázek
Obrázek
Ten oryginal je opravdu hnus - řve a blbě chladí.
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mira 20. 6. 2006 17:34

Dobrá obluda. :lol: To už snad ani pod tu grafiku nic do PCI slotů nedá.
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubL 20. 6. 2006 17:38

Zabere jen 1 slot pod sebou
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Uživatel 20. 6. 2006 17:47

Uz jsem uplne zapomnel, jake je to monstrum...
Uživatel
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 20. 6. 2006 17:51

JakubL píše:Já jsem na svoji ASUS N6600TOP (což je to samé) narval Zalman VF700 AlCu i s původními pasivy na pamětech:
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubL 20. 6. 2006 19:56

Takže já si větrák na grafice manuálně přepínám mezi 5 a 12V režimem. 5V používám v klidu (je to přeci jen tišší) a 12V ve 3D. Je to sice trochu nepohodlné na to stále myslet, zvláště teď v létě, kdy grafika při přetočení už dělá na 5V chyby.

Teploty a frekvence = jádro/paměti, měřeno čidly na grafice Rivatunerem, burn AtiToolem:
měřeno 20.6. 2006, 28°C v místnosti

Na 12V
klid 300/900MHz
55/43°C
zátěž 400/900MHz
75/49°C
zátěž a přetočeno 580/1209MHz
83/51°C

Na 5V
klid 300/900MHz
57/45°C
zátěž 400/900MHz