Důvěryhodné značky GK

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod johny_r 20. 9. 2006 10:50

Zdravím,
mám možná trochu zvláštní dotaz, ale zajímalo by mne, které značky grafických karet se dají považovat za kvalitní. Ono není radeon jako radeon. Myslím, že třeba MSI, Asusu nebo Sapphiru se dá věřit, ale co třeba Gigabyte, Inno3D, Leadtek, Club3D a další??
Díky
johny_r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod *Sonny* 20. 9. 2006 11:12

Pred chvilou si rozbehol jeden thread, nemohol si pokracovat v nom ?
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 9. 2006 11:17

Všechny grafické karty vyrábějí stejné fabriky se stejnými pracovníky ve stejné číně. Rozdíl je jen v tom co je na grafické kartě napsáno. Když je tam nálepka známé firmy, tak to pěkně zvedne cenu :-)

Takže je to jedno.

Kašlete na značky, kašlete na image. Vše je jen ulize........
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Saker 20. 9. 2006 11:22

to je diskutabilne...MSI moze urobit dobru kartu od nVidie, ale moze robit slabe od ATI...a znacka este neznamena nejaky extra vykon.

Ked si kupis znacku, urcite to bude mat dobru podporu, vselico pribalene a tak, ale zalezi ci to je to co je rozhodujuce. Sem tam aj vyrobca s horsou povestou hodi na trh velmi slusnu grafiku co stoji za kupu ;-)
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod johny_r 20. 9. 2006 11:25

2 Sonny: Nemohl, protože tohle je jiné téma. To by tu každý mohl mít svůj thread a cpát do něj všechno, co ho zajímá. Tohle s mým dotazem jinde přímo nesouvisí.

2 S-Tony: Tak tohle si právě nemyslím. Sice to vyrábí ve stejné číně, ale dohled na kvalitu bude možná trochu jiný. Nicméně díky za názor.

2 Saker: Nejde mi o extra výkon. Dělám 2D, takže mne zajímá především to. Zeptám se tedy jinak. U kterých výrobců je vyšší pravděpodobnost kvalitně udělané karty a od koho by sis kartu třeba nekoupil.

Díky
johny_r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metla23 20. 9. 2006 11:25

ATi H.I.S a Sapphire
nVIDIA Gainward a Leadtek

S-Tony: Jedno to určite nie je Porovnaj si Manli s Gainwardom atd..
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 20. 9. 2006 11:27

To neni o vyrobci, muze se lisit i serie. Sleduj test jednotlivých karet, nejsou dobří a špatní. Já mám gigabyte a spokojenost,) to neznamená že je nejlepší ani nejhorší. Ono pak spíš záleží na konrátním typu karty, pamětech a někomu i na výbavě. A právě výbavou se asi liší nejvíc :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caderom 20. 9. 2006 11:29

johny_r píše:Myslím, že třeba MSI, Asusu nebo Sapphiru se dá věřit

// mbing : Příspěvek upraven - Citace opravena.
Naposledy upravil mbing dne 22. 8. 2008 16:38, celkově upraveno 1
Důvod: Zásah moderátora.
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wolf00 20. 9. 2006 11:44

mam doma ati 9200 128mb/128bit + ati 9250 128mb/128bit obe jsou od gigabyte a slouzi mi ke spokojenosti ... na te 9200 akorat uz chrlal vetracek takze jsem ji odstavil nez to vymenim,jinak mel jsem ati 9550 safire verze 128mb/128bit s aktivnim chlazenim ale vetracek se mi zadrel po 12mesicich provozu takze v pulce zaruky,ted cekam na ati 9250 od safire hodlam ji upotrebit v jednom pc tak doufam ze mi nepripravi nejake trable ....
wolf00
Junior

Odeslat příspěvekod PepaH 20. 9. 2006 13:36

Ja mam nejlepsi zkusenosti s kartami od GAINWARDU. Snazim se mit od teto firmy vsechny GK a za poslednich x let jeste ani jeden problem. A hlavne maji skvely potencial k pretaktovani. Pak bych sel jeste do ASUSu, maji je kamosi a taky si nikdo nestezuje. Znackam jako Manli atd. opravdu neverim...
PepaH
Junior

Odeslat příspěvekod wolf00 20. 9. 2006 13:41

ano manli+jetway maji spatnou povest, nevim jak je na tom znacka biostar,za to verim ze si inno3d posledni dobou polepsilo .... urcite dobre grafiky vyrabi i firma His ...
wolf00
Junior

Odeslat příspěvekod xaero 20. 9. 2006 13:51

Duveryhodne: asus, msi, Sapphire, HIS, Leadtek a mene vykonne jsou podle me gigabyte
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Patrix 20. 9. 2006 15:18

metla píše:ATi H.I.S a Sapphire
nVIDIA Gainward a Leadtek

souhlasim
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caderom 20. 9. 2006 15:32

Asus byl dřív kvalitní, ale teď ho podle mě zajímají jenom $. Možná to vypadá, že jenom házím špínu na Asus, ale vyrobit 128bitovou GeForce 6800 napadlo zatím jenom Asus.

Dost špičkových výrobců klesá s kvalitou (Asus, Plextor), naopak někteří výrobci se dost zlepšují (Gigabyte, Biostar).
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 20. 9. 2006 17:10

U ATI Sapphire, HIS, NVidia MSI, Leadtek a ani Gigabyte bych se nebál.

Je pravda, že karty se dělají jen v několika firmách, ale rozdíl tady je. Nejen v použitých součástkách (třeba kondenzátory), ale především v pojetí a kontrole kvality.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior

Další stránka