Utáhne mi zdroj 350W Eurocase Leadtek GeForce 7 7600 GT AGP?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wildesau 13. 10. 2006 22:22

[quote="Příjmení a jméno"uNení Eurocase jako Eurocase. Ty 400 W jsou už relativně slušné. I když to neznamená, že bych si je dal do kompů. Fortron, je Fortron. Velice slušná kvalita za hodně příznivou cenu.
Wildesau
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Droopy299 13. 10. 2006 22:28

Na tom to zcela jistě nepojede. Mám taky Fortrona a neměnil bych!
Důležitý je mít samostatné 12V větve. A rozumně rozdělit jejich zatížení.
Zdroj Fortron 500W, P4 3,0Ghz (Takt 3,55GHz) 800MHz FSB, 2x 512Mb RAM Kingston CL 2.5, MB MSI 865PE NEO2, Leadtek WinFast A7600GT 256MB GDDR3,zvuková karta Creative X-Fi Xtreme Gamer, Seagate 240Gb Sata 7200ot., Win. XP Prof. SP2
Droopy299
Junior

Odeslat příspěvekod Droopy299 13. 10. 2006 22:30

Měl jsem Eurocase 450W a neunesl mi ani 6600GT na AGP. Fortron 500W naprosto bez problému. Eurocase se normálně po měsíci odporoučel. Od té doby tyhle zdroje neberu. Navíc byl dost hlučnej a to nemyslím ventilátor, ale zdroj jako takový při zátěži. Až jednoho dne lup!! Byl jsem ještě rád, že s sebou nevzal Základní desku!!!
Zdroj Fortron 500W, P4 3,0Ghz (Takt 3,55GHz) 800MHz FSB, 2x 512Mb RAM Kingston CL 2.5, MB MSI 865PE NEO2, Leadtek WinFast A7600GT 256MB GDDR3,zvuková karta Creative X-Fi Xtreme Gamer, Seagate 240Gb Sata 7200ot., Win. XP Prof. SP2
Droopy299
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 14. 10. 2006 06:32

no já bych si už eurocase cokoliv nevzal ani zadarmo....už jsem měl 3x vadný EC(350W,450W400W) a ty zdroje nejenom že neutáhnou nic(viz podpis ani 450W EC to nerozjelo na víc než na pár hodin)ale i při slabém PC(AXP 1600+ 256MB RAM 60GB disk a TNT2)se odporoučel do věčných lovišť z 2 dny a ještě sebou vzal desku...takže já jsem zásadně proti
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karolinus 14. 10. 2006 07:39

Mira píše:Do zdroje můžu dát max. 1000 Kč a to už je hodně za hranici mých momentálních financí.
Takže s tím asi raději počkám.

Myslel jsem, že zdroj seženu v rozmezí od 500 do 800 Kč. :(S/quote]

Kolik potom dáš za ZD a jiné komponenty - tak se na to musíš dívat. To si radši od někoho půjčit a splácet mu to z kapesného anebo příležitostných výdělků. :-B
Karolinus
Junior

Odeslat příspěvekod iceman27 14. 10. 2006 07:46

No jestli máš jenom 1000 tak si vyber tady
http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?ak ... yr=LCPOWER
Podle Fortron není to co býval.
iceman27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ahorek 14. 10. 2006 08:10

Ten LC Power je taky dobrej, Fortron je někdy až příliš vychvalovanej, ale je fakt, že je dobrej. Nejlepší je 400W GP edice, to ale bohužel nezapadá do naší cenové hladiny, takže asi to LCčko.
Jediný 2 značky zdrojů co bych nekoupil ani zadara je RedStar a Eurocase, znám 2 kompy co ho mají a fungují, ne že by vybouchly a tak, ale jeden nejde vůbec přetaktovat, při hrách nestabilní, už 2krát v opravě atd.(asi rok starej, A64 3k+, 250HDD, G6600, EC400) a tomu druhýmu zase vypadává disk, prostě občas z čista jasna vypadne a ihned se zase nahodí z5, to ale znamená seknutí celýho kompu a pomalu cesta do háje nehledě na bezpečnost.(A1800+, 40HDD, R9200SE, EC350). Tak vám všem radím, kupte si EuroCasy a vymlouvejte se na to, že nemáte prachy, když ten eurocase je přece o 2 stovky levnější a výkon má stejnej. Druhá možnost: nekupte si ho a ušetříte si tyhle problémy, jako já. Nehledě na úsporu el. energie, zdroj bez PFC vám bude rušit celou síť = další spotřebiče jako je televize, rádio to nemusí vůbec snášet. Budete mít zašuměný prostředí atd...... Prostě pohoda ne? :-B
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Mysel 17. 10. 2006 14:07

Procetl jsem poslednich par prispevku a je mi mdlo..
Vy se mi snad zdate! :o))
1. Jeden tady doporucuje LC Power. Smejd uplne stejny jako EuroCase, jenom o neco drazsi a s jinou nalepkou. Vykony vylhane uplne stejne. Pokud by o tom nekdo pochyboval, at mrkne na Svet Hardware.
2. Ten samy clovek (a nekteri dalsi) pise o tom, jak drahe jsou Fortrony. Mozna by bylo lepsi se nad tim trochu zamyslet. 350W Fortron za 950Kc bude zcela spolehlive a s rezervou pohanet stroj, ktery by jinak musel byt osazen nejakym "500W" LC nebo EC kramem (a i s nim by byl provoz rizikovy). Porovnejte si ceny! Pokud nemate ultrazravy intelacky procesor (tj. cokoli starsi E6300) a soucasne 2 poradne karty ve SLI/CF, pak 400W Fortron NEPOTREBUJETE a vse hrave zvladne 350W.
3. Fortron neni drahy. Srovnatelne zdroje naopak vetsina vyrobcu prodava za vyssi ceny.
4. Jeste lepsi zdroje byvaji minimalne o 50% drazsi (s obdobnym vykonem).
5. Zdroj je jedna z nejlevnejsich veci ve stroji, ale jeji selhani byva financne nejcitelnejsi. Plati to tim spise u ksuntu, ktere pri selhani i pres marketingove kecy vyrobce s sebou vemou vetsinu komponent. I kvalitni zdroj muze selhat, nicmene vyrobce obvykle navrhne jeho obvody tak, aby havarie nemela fatalni nasledky pro zbytek PC.
6. Zrovna u zdroje rozsahle resit, zda ma smysl si priplatit 150Kc - ani ne 10% ceny - je napad hodny absolutniho laika. Takovy clovek by ale nemel kupovat komponenty. Ten by nemel sam kupovat ani pocitac, ale nakup resit pomoci znameho odbornika, kteremu urci pouze maximalni cenu a pozadavky na aplikace, necha mu zcela volnou ruku a promlouva pouze do estetickych zalezitosti typu cerna/bila/stribrna case.
Mysel
Junior

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 17. 10. 2006 14:18

prsne :lol: . ja mam ted noveho tagana, zatim je zbytecny, ale vydrzi mi hodne dlouho :-B . jenze byl trosku drazsi. stal me pres 3k :mrgreen:
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Předchozí stránka