Barevné pruhy na LCD notebooku

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod qay 20. 11. 2006 15:59

Mám úplně stejný problém jako tazatel v:

http://computer.zive.cz/ComputerPoradna ... 1&Main=106

zkopíruju to sem:

Nedávno se mi při načítání www stránky zobrazily v ně prohlížeče barevné přerušované pruhy nestejné barvy, podle pozadí. Při posunování po stránce se pruhy posunují současně a když stránku stáhnu dolů a pak nahoru, tak někdy zmizí. Pak se mi pruhy začaly objevovat i mimo prohlížeč(používám Mozillu, v Exploreru se to neprojevuje) jako třeba v okně "Tento počítač" nebo v nabídce Start. Pruhy se mi zobrazují také na ploše, když dám na pozadí obrázek umístí se vždy na tom samém místě a jdou překrýt okny(jejich barva je opět závislá na pozadí), ale nemizí. Naformátoval jsem HDD a znovu nainstalovak sytém, nepomohlo to... Mám notebook Acer TM 4601 s ATI x700. Poradí te mi prosím, co s tím může být, je to na reklamaci?


Mám úplně stejný problém, jenom NB mám 4604, což ale nic moc nemění. Nevíte čím to je? Mám to reklamovat? Co jsem četl na netu, tak za to snad můžou paměti na grafárně...

BTW: NB jsem před týdnem reklamoval a teď to začalo dělat. Je to moc velká konspirační teorie, nebo mi tam hodili jenom tak mimochodem špatnou grafárnu (reklamoval jsem úplně neco jiného) a v podstatě mě okradli? Či je to jenom souhra náhod ;-( Před reklamací vůbec žádné problémy...

Díky za všechny rady.
qay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojta 20. 11. 2006 17:01

Není to jako toto?
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=36 ... light=x700
To mi dělal příliš nový ovladač grafické karty. Funkční je teď ATI Catalyst 6.1 upravený DHModToolem (ten doporučuji zkusit).

Jinak, měl jsem ještě jeden problém s grafárnou. Dělal mi to zase starý ovladač grafické karty dodávaný Acerem. Ten špatně taktoval kartu při ATI POWERPLAY™, proto jsem upgradoval na plné Catalysty upravené DHModToolem.
Naposledy upravil wojta dne 20. 11. 2006 17:05, celkově upraveno 1
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qay 20. 11. 2006 17:03

Ne není, Ovladače jsem zkoušel troje - těmi to není. Ovladače jsem neměnil. Zkoušel jsem je měnit až následně po vyskytnutí problémů.
qay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojta 20. 11. 2006 17:09

Pokud by ti vyměnili notebook, nezměnilo by se sériové číslo? V tom případě, bys to měl mít v protokolu o reklamaci. Myslím, že grafická karta je v desce napevno, ale nevím to jistě.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qay 20. 11. 2006 21:45

O to mi tak nejde, spíš mě zajímá, jestli ty pruhy dělá špatná grafika a je to na reklamaci? Už by byla třetí, takže pak ještě jedna a mám peníze zpět...
qay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojta 21. 11. 2006 06:37

Jestli chceš vyloučit SW problém, tak to udělej jako u Aceru. Hned jak jim příde notebook na reklamaci, tak ho přepíšou systémem z Recovery CD. S touto základní instalací by to nemělo zlobit, pokud ano, tak myslím, že je to na reklamaci.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qay 21. 11. 2006 12:03

Přepisovat se mi stávající systém opravdu nechce a reklamoval jsem už dvakrát a vždy mi systém zůstal tak, jak jsem ho tam poslal.

Myslel jsem, jestli se někomu ty pruhy taky někdy neobjevily?
qay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qay 21. 11. 2006 15:37

Ještě reaguji na upravený komentář o Catalystech upravených DHModToolem - to jsem už také zkoušel a bezvýsledně ;-(
qay
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků