Inno3D 7600GST, Gainward 7600GS i GT - poraďte prosím

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LuKoCH 8. 12. 2006 20:40

Pls ještě neLOCKujte, chci vědět ohledně toho větrání, když to budu takhle přetaktovávat...
LuKoCH
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 8. 12. 2006 23:46

měl by ti stačit ten větrák od karty, akorát to budeš mít teplejší, no... záleží co máš za case, když je to bedna, která tam má díry na 8cm větráky, budeš si muset koupit 8cm větráky :D pokud na větší, tak větší, ptž čím větší, tím víc vzduchu...
základ je větrák vzadu v bedně, kterej vyfukuje teplý vzduch z case, případně ho můžeš doplnit dalším dopředu, který vzduch nasává... do bočnice to nemá smysl
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuKoCH 9. 12. 2006 00:05

Dobře. Jenom nevím, jak vůbec ty větráky fungují. To si je přílepím zezadu na case a napíchnu do zdroje? Promiň, nejsem v tom moc sběhlý a nevím, kam bych ho měl připevnit
No jo, ale nebude to zase moc hlučný ? Já chci usnout, když budu přes noc stahovat :D
Koukal jsem se na nějaký a hlučnost okolo 20dBA. K čemu se to dá přirovnat ?
LuKoCH
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 9. 12. 2006 14:05

ideální je koupit regulátor otáček (třeba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=27361 ) a nějakej ten větrák - koukni, co máš v case za "díry" ... budou to prostě v kastli místa určený pro přidělání větráků tak, že tam budou vyvrtaný otvory pro odchod vzduchu... chce to omrknout, pak třebas pošli foto apod.
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuKoCH 9. 12. 2006 18:08

Ok. Nevím jaký míry odkaď se berou, ale přikládám foto:
http://lukoch.ic.cz/otvor.jpg

Jaký by si mi doporučil ? Jde mi o ticho, chci večer usnout když budu stahovat :D
LuKoCH
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slivmi 9. 12. 2006 19:26

gainwarda vlastnim a je to bomba, pretaktovani rulezz.sice z pameti jsem 1500 nevytahl ale i tak jsem naprosto spokojen. Chlazeni je az prekvapive tiche
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 9. 12. 2006 19:31

Hoooraaay !
Přesně tento typ ?
Aaaaahahaha, teď tě vyzpovídám.
Říkáš, že hlučnost je v pohodě...no dobrá.
Hlavně by mě zajímalo to přetaktování. Z čeho na kolik a jak se ti daří v 3D Marku nebo pro mě by bylo nej srovnání jak ti tam jedou NFS Carbon.... Opravdu by nebylo lepší připlatit na GTčko s pasivem ? Já bych ten litr někde splašil...
LuKoCH
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slivmi 9. 12. 2006 19:37

no jeste jsem si stim nemel moc cast hrat ale jedu stabilne na 550/650. musim si stim pohrat. otacky ventilatoru se ridi automaticky podle teploty. takze pokud delam v 2d tak o ni ani nevim. ale pokud si neco zaparim tak jde slyset ale zadna tragedie to neni. v 2d mam teplotu 40°C a kdyz parim tak cca 50°C
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 9. 12. 2006 19:38

To jsem mohl čekat a zasloužím si to, ale radši se ptám, abych potom měl nějaký obranný argumenty při rozhovoru s kamarády.
LuKoCH
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 9. 12. 2006 23:00

ten gainward GS za 3250,- se prostě vyplatí, kolikrát to mám říkat!! :evil: :D :D
no a k tej kastli: to vypadá na klasickej 80mm ventilátor... když koupíš libovolnej takovej, tak by tam měl pasovat (šroubky na připevnění bejvaj u větráků přibalený)... akorát to chce pohlídat, aby to opravdu foukalo vzduch ven a ne dovnitř; na přední nasávání bych se (zatím) vykašlal. pokud se nechceš s*át s nějakou regulací otáček, tak kup třeba tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=23690 - bude si to regulovat samo podle okolní teploty, nepojede na nijak zázračný výkon (protože teplota vyfukovaného vzduchu nebude tak vysoká, aby teplotní čidlo nastavilo max. otáčky), ovšem zase bude tichý
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuKoCH 10. 12. 2006 21:19

8cm ? jsem čekal ten 12cm..... jaké míry se počítají ?
jo tadyten jsem viděl včera v krámku když jsem se namátku koukal, prodavač říkal, že ho sám má a že je tichý...ty to taky říkáš..
k čemu bys přirovnal 20dBA ?
LuKoCH
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T3SS 10. 12. 2006 22:08

Ten větrák od AC je celkem tichý, když začne bát ve skříni teplo, tak je trochu hlučný. Ale to už ho stejně přehluší okolní větráky. Větráky od Xilence jsou také docela chválené díky tichému chodu. Protože mají snížené otáčky, ale ticho by být mělo. Zítrase mi snad dostane do ruky, tak můžu dát vědět jaký je. http://www.obchod.cz/products_detail.ph ... i=00033795
"640kB musí stačit každému" (c) Bill Gates
T3SS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 10. 12. 2006 22:42

ten arctic cooling fan pro tc je pro tvoji potřebu ideální... pojede na nižší otáčky ale chlazení komponent to pozná... ber ho, za pár korun nemáš co ztratit! ale rozhodně ber tu PRO TC, protože jen ten má automatickou regulaci otáček!!!
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuKoCH 12. 12. 2006 20:19

Čím se liší pasivní chlazení od aktivního ? Které z nich by bylo lepší pro grafiku a které jsou tišší ?
Diky moc

s těma ventilátorama to vyřeším aý bude grafika
LuKoCH
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 13. 12. 2006 15:18

aktivní: má větrák
pasivní: nemá větrák, ale na druhou stranu větší plochu chladiče, kterou může vyzařovat teplo pryč...

záleží pro jakou kartu to chceš... ber prostě tu 7600gs od Gainwardu a o chlazení karty se už nestarej, tan chladič co má je dobrej..
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků