Inno3D 7600GST, Gainward 7600GS i GT - poraďte prosím

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 17:53

Zdravim

Na Vánoce jsem si namyslel grafickou kartu. Kupoval jsem teďka novou sestavu za své, takže moc peněz nemám.
Maximum je 3000,- a nějaká ta stovečka navíc.....

Od kamoša můžu mít Inno3D 7600GST za 3.200,- novou.
Říká, že je dobrá za ty prachy a že po taktování dosáhne výkonem těsně pod 7600GT. To zní dobře, ale nejsem si jist, jak to bude vzládat moje sestava:
350W zdroj Maxpower PX-350
Gigabyte 945GZ
Intel Celeron 3Ghz
512MB DDR2
.....

trošku slabá sestava, ale mě to stačí, na takové to občasné hraní a převážně internet, filmy a něco z grafiky...

Nebo za tu cenu můžu mít něco lepšího ? Odjakživa mám nvidie a radši bych u nich zůstal, u ATIn nevím co mám čekat a nevyznám se v nich. Mám PCIe16x pohoda, základovka by na to byla....

U tý Inno3D 7600GST si nejsem jist spíš chlazením, ale ten kamoš říkal, že pohoda.....nevim jak je to s mou sestavou.

Potřebuju to rychle, je omezený počet kusů na skladě ! Diky moc
Naposledy upravil LuKoCH dne 8. 12. 2006 17:55, celkově upraveno 2
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod gifter 7. 12. 2006 18:18

A co kdyby sis koupil X1650Pro za stejnou cenu? Jestli je karta od ATI nebo nVidie, bych vůbec neřešil.
gifter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 19:34

ATInu nevím nevím....

Zajímal by mě, kterou byste si vybrali z těchto dvou:

1. Inno3D 7600GST / http://www.pctuning.cz/index.php?option ... mitstart=0
http://www.ddworld.cz/graficke-karty/in ... ice-2.html

3200,-

2. GIGABYTE VGA nVidia 7600GT
GIGABYTE VGA nVidia 7600GT 128MB DDR3, DVI,TVout, PCIex

Chipset NVIDIA GeForce 7600 GT
Memory 128MB
Memory Bus 128 bit
Memory Type DDRIII 8Mx32
PCB Form ATX
Bus Type PCI-E
Bus Speed x16
D-SUB Yes
TV-OUT Yes
DVI Port Y (DVI-I)
VIVO No
Multi View Yes

3700,-
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 7. 12. 2006 19:42

já bych volil toto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41820 po všech stránkách lepší než inno3D - chlazení, značka, spolehlivost, ... gigabytem bych se nezabýval, ptž je to jen 128MB a oproti přetaktované GS nemá šanci
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 20:06

A to vadí hodně že je to 128MB DDR2 ?
btw, Dr. Zoidberg rulezz
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 7. 12. 2006 21:18

kurcatovium má pravdu... ten Gainward je důl zlata, který je třeba vytěžit... a to tak že hodně :twisted:
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 21:25

Na GSka jsem slyšel pomluvy typu, že se to ani z poloviny nevyrovná GTčku apod..
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 7. 12. 2006 21:36

Jenže není GS jako GS... navíc pokud dáš na pomluvy, pak to vypovídá i o tvém charakteru...

Dost polemiky... ten Gainward je bezkonkurenční a takty se dost blíží GTčku (nemluvě o přetaktování) a tak mít 7600GT jenom o litr levněji přece není hřích?!!
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 21:57

Já zas neuznávám vyčtení charakteru člověka přes internet ;)

To že dávám na pomluvy spíš soudí o tom, že v tom oboru nejsem moc zběhlý, co byste chtěli ve 14ti letech :D

o Gainwardech jsem slyšel dost chvály, přetaktování se bojím, co bych musel mít za chlazení ? na mou "chabou" sestavu
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 7. 12. 2006 22:05

Je jedno zda-li je ti 14 let nebo 70....

Sám jsi slyšel na Gainward chválu... když koukneš na referenční takty pak k taktům GTčka jim moc nechybí (skoro nic)... ale o 1 tis Kč levněji... nevíc na tvou sestavu bych víc ani neinvestoval...

Chlazení už za tebe obstaral Gainward... teda pokud máš aspoň minimální průvan ve skříni...?!
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 22:08

Jo kontroluju jestli mi luftuje dovnitř
Máte někdo s těma Gainwardama někde test ? Hlavně by mě zajímalo to taktnutí na GTčko, zkušenosti, poznatky apod... hlavně co na to všechno budu potřebovat a kolik mě to bude stát
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 7. 12. 2006 22:16

bude te to stat asi tolik: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41820
a nekdo tady na foru psal ze ty pameti pretaktoval myslim na 1500
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 22:17

Nic víc k tomu nepotřebuju dokoupit ? k mé sestavě ?
to jako bude stačit samotná karta a tu přetaktuješ jen tak ?
nářez :D
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 7. 12. 2006 22:22

Jo je to narez, no k te sestave by se jeste vyplatilo prikoupit dasi 512MB pameti, stejne jako k moji. :lol:
Naposledy upravil DevAstor dne 7. 12. 2006 22:23, celkově upraveno 1
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Master Awast 7. 12. 2006 22:23

No zdroj by to mohl zvládnout a dokoupit další 512MB modul by taky neškodilo...

Ale za trojku to ujde....

K OC hlavně potřebuješ Riva Tuner...

EDIT: Pamlej... zase :evil:
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 22:25

Vše je na seznamu předsevzetí na příští rok :D
Kdybych tu grafiku kupoval až v lednu, budou se nějak měnit ceny ?
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 7. 12. 2006 22:26

Spíše nee.... leda o pár korun nahoru a dolů... teda aspoň v téhle třídě...
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 22:28

no nevadí, mě je jedno kdy se to koupí, ale do půlky ledna to chcu mít v PC
s těma GSkama nevím, to mi asi u rodinného poradce přes PC neprojde :D
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 7. 12. 2006 22:33

Ale tohle GSko obsahuje DDR3 pameti, uplne stejne jako v modelu 7600GT :!:
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Master Awast 7. 12. 2006 22:33

LuKoCH píše:...
s těma GSkama nevím, to mi asi u rodinného poradce přes PC neprojde :D /quote]

To jsem nepobral... asi paměťové moduly??
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 22:43

Právě že od něj jsem slyšel, že je nemám brát, ale nejspíš myslel ty levnější GSka.
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 7. 12. 2006 22:45

Tady tahle 7600GS je fyzicky uplne stejna jako 7600GT, ma uplne stejny chip, stejne pameti, jen ma mensi takty, ale to se da lehce napravit. :wink:
Je to lepsi volba nez 7600GST.
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 7. 12. 2006 22:47

A je to lepší volba než 128MB DDR3 7600GT od gigabytu ? lepší než to stejný s 256MB nejspíš jo, co :D
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 8. 12. 2006 06:09

Je to prakticky GTčko za cenu GSka.... už nic víc neřeš...

Dobrej chladič, vynikající renomé firmy...
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 8. 12. 2006 18:24

Šťoural jsem na CZC a našel si favority :D :

1.kandidát
Gainward 8217-Bliss 7600GS Golden Sample 256MB, PCI-E
Obrázek
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41820

2.kandidát
Gainward 7982-Bliss 7600GT 256MB, PCI-E
Obrázek
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40660

3. kandidát
Gainward 7852-Bliss 7600GT 256MB, PCI-E
Obrázek
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37456

Přidal jsem tam i GTčka, protože když už, tak pořádnou, která mě vydrží a ten zbytek bych sehnal někde.
Jde mě hlavně o výkon, ticho a chlazení. Nemám moc větraný case, tak kdyžtak prosím napište alternativy jak na to.
Naposledy upravil LuKoCH dne 11. 12. 2006 21:01, celkově upraveno 1
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 8. 12. 2006 19:16

jednoznačně brát to GS od gainwardu! http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41820 nic jiného nemá smysl... je to sice GS, ale jak psal Devastator - rozdíl mezi GS a GT je jen v použitých pamětech - tahle Gainward má paměti stejné jako GT verze, takže je to v podstatě identická karta... je to plnohodnotné GT, které je ale podtaktované, aby se mohlo prodávat levněji... chladič má dostatečný, na přetaktování stačí program Rivatuner... Gigabyte 128MB GT nebrat!!! je to sice GT, ale prostě těch 128MB paměti je už znát... nebrat, nebrat a ještě jednou nebrat!!! Gainward nebo nic! ;) :D
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 8. 12. 2006 20:10

Co řekne Zoidberg to je pravda :D
A nebyla by jedna z těch jinejch Gainwardů ideálnější ?
Uvidím jak se na tu GSku bude tvářit kamoš, který mi s tím pomáhá a rozumí tomu.....
Nejspíš vím co mi řekne, uplně ot stejné jak na tu GST. To je přetaktovaná GSka s paměťmi z GTčka, ale GTčku se to rovnat nemůže. Vsadím čokoládového mikuláše, že to řekne.
A jeho názory mi nejednou pmohli tak nevím....

Ale zas respektuju vaše názory....

Jak s větráním casu ? Větrám to jenom otvorama na bočnicích, potřeba nějaká větrák ?
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 8. 12. 2006 20:17

heh... jsem slavný! lidé si se mnou povídají...

no ale k věci: ten GS gainward je právě výbornej díky svému poměru cena/výkon... pokud ho koupíš, rozhodně tím neuděláš chybu, ať si kámoš tvrdí co chce... na základní frekvenci sice výkonu GT nedosáhne, ael když ho přetaktuješ, bude výkon shodný... je to prostě dáno tím, že ta karta je stejná! má stejné paměti a jádro je také stejné - nemá žádné deaktivované pipelines, nic takového... plnohodnotné jádro jako u GT verze... proto si myslím, že za 3250,- je ten gainward naprosto SUPER!!!
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 8. 12. 2006 20:25

Ok, je na fóru někdo, kdo ji má nebo máš nějaké zkušenosti s ní ty sám ?
Rád bych totiž slyšel o tom přetaktování v praxi, na jaké sestavě atd..
Furt ale nevím jak s tím provětráváním casu, myslím, že tam něco foukat musí aby to fachalo tak jak má...
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 8. 12. 2006 20:37

sak sem rikal ze tady na foru ji nekdo ma, pouzij HLEDAT
pls LOCK ;)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 8. 12. 2006 20:40

Pls ještě neLOCKujte, chci vědět ohledně toho větrání, když to budu takhle přetaktovávat...
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 8. 12. 2006 23:46

měl by ti stačit ten větrák od karty, akorát to budeš mít teplejší, no... záleží co máš za case, když je to bedna, která tam má díry na 8cm větráky, budeš si muset koupit 8cm větráky :D pokud na větší, tak větší, ptž čím větší, tím víc vzduchu...
základ je větrák vzadu v bedně, kterej vyfukuje teplý vzduch z case, případně ho můžeš doplnit dalším dopředu, který vzduch nasává... do bočnice to nemá smysl
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 9. 12. 2006 00:05

Dobře. Jenom nevím, jak vůbec ty větráky fungují. To si je přílepím zezadu na case a napíchnu do zdroje? Promiň, nejsem v tom moc sběhlý a nevím, kam bych ho měl připevnit
No jo, ale nebude to zase moc hlučný ? Já chci usnout, když budu přes noc stahovat :D
Koukal jsem se na nějaký a hlučnost okolo 20dBA. K čemu se to dá přirovnat ?
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 9. 12. 2006 14:05

ideální je koupit regulátor otáček (třeba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=27361 ) a nějakej ten větrák - koukni, co máš v case za "díry" ... budou to prostě v kastli místa určený pro přidělání větráků tak, že tam budou vyvrtaný otvory pro odchod vzduchu... chce to omrknout, pak třebas pošli foto apod.
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 9. 12. 2006 18:08

Ok. Nevím jaký míry odkaď se berou, ale přikládám foto:
http://lukoch.ic.cz/otvor.jpg

Jaký by si mi doporučil ? Jde mi o ticho, chci večer usnout když budu stahovat :D
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod slivmi 9. 12. 2006 19:26

gainwarda vlastnim a je to bomba, pretaktovani rulezz.sice z pameti jsem 1500 nevytahl ale i tak jsem naprosto spokojen. Chlazeni je az prekvapive tiche
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 9. 12. 2006 19:31

Hoooraaay !
Přesně tento typ ?
Aaaaahahaha, teď tě vyzpovídám.
Říkáš, že hlučnost je v pohodě...no dobrá.
Hlavně by mě zajímalo to přetaktování. Z čeho na kolik a jak se ti daří v 3D Marku nebo pro mě by bylo nej srovnání jak ti tam jedou NFS Carbon.... Opravdu by nebylo lepší připlatit na GTčko s pasivem ? Já bych ten litr někde splašil...
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod slivmi 9. 12. 2006 19:37

no jeste jsem si stim nemel moc cast hrat ale jedu stabilne na 550/650. musim si stim pohrat. otacky ventilatoru se ridi automaticky podle teploty. takze pokud delam v 2d tak o ni ani nevim. ale pokud si neco zaparim tak jde slyset ale zadna tragedie to neni. v 2d mam teplotu 40°C a kdyz parim tak cca 50°C
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 9. 12. 2006 19:38

To jsem mohl čekat a zasloužím si to, ale radši se ptám, abych potom měl nějaký obranný argumenty při rozhovoru s kamarády.
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 9. 12. 2006 23:00

ten gainward GS za 3250,- se prostě vyplatí, kolikrát to mám říkat!! :evil: :D :D
no a k tej kastli: to vypadá na klasickej 80mm ventilátor... když koupíš libovolnej takovej, tak by tam měl pasovat (šroubky na připevnění bejvaj u větráků přibalený)... akorát to chce pohlídat, aby to opravdu foukalo vzduch ven a ne dovnitř; na přední nasávání bych se (zatím) vykašlal. pokud se nechceš s*át s nějakou regulací otáček, tak kup třeba tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=23690 - bude si to regulovat samo podle okolní teploty, nepojede na nijak zázračný výkon (protože teplota vyfukovaného vzduchu nebude tak vysoká, aby teplotní čidlo nastavilo max. otáčky), ovšem zase bude tichý
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 10. 12. 2006 21:19

8cm ? jsem čekal ten 12cm..... jaké míry se počítají ?
jo tadyten jsem viděl včera v krámku když jsem se namátku koukal, prodavač říkal, že ho sám má a že je tichý...ty to taky říkáš..
k čemu bys přirovnal 20dBA ?
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod T3SS 10. 12. 2006 22:08

Ten větrák od AC je celkem tichý, když začne bát ve skříni teplo, tak je trochu hlučný. Ale to už ho stejně přehluší okolní větráky. Větráky od Xilence jsou také docela chválené díky tichému chodu. Protože mají snížené otáčky, ale ticho by být mělo. Zítrase mi snad dostane do ruky, tak můžu dát vědět jaký je. http://www.obchod.cz/products_detail.ph ... i=00033795
"640kB musí stačit každému" (c) Bill Gates
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 10. 12. 2006 22:42

ten arctic cooling fan pro tc je pro tvoji potřebu ideální... pojede na nižší otáčky ale chlazení komponent to pozná... ber ho, za pár korun nemáš co ztratit! ale rozhodně ber tu PRO TC, protože jen ten má automatickou regulaci otáček!!!
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 12. 12. 2006 20:19

Čím se liší pasivní chlazení od aktivního ? Které z nich by bylo lepší pro grafiku a které jsou tišší ?
Diky moc

s těma ventilátorama to vyřeším aý bude grafika
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 13. 12. 2006 15:18

aktivní: má větrák
pasivní: nemá větrák, ale na druhou stranu větší plochu chladiče, kterou může vyzařovat teplo pryč...

záleží pro jakou kartu to chceš... ber prostě tu 7600gs od Gainwardu a o chlazení karty se už nestarej, tan chladič co má je dobrej..
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod Hagal 13. 12. 2006 17:01

To já mám toho gainwarda. Je to fakt pecka, jde přetaktovat na těch 1450/575 víc ale ne. S teplotou si nemusíš dělat starosti, nevyleze nad 44°C. Klidně se na něco zeptejte, pokud chcete.

http://www.picoodle.com/view.php?srv=im ... b37486.jpg
Hagal
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 15. 12. 2006 17:28

kurcatovium: sorry, ještě se musím vyptávat, jde mi o hlučnost :D

Hagal: supr, supr, takže tě můžu vyzpovídat.....jak je na tom to aktivní chlazení ? na obrázku vypadá pěkně...
s tím taktováním: v čem jak a s jakými potížemi si to taktoval ? mohl bys nějak porovnat teplotu před a po taktování ?
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod Hagal 16. 12. 2006 17:14

To chlazení pokrývá i pameti, je docela solidní, zabírá dve pozice na case. Není az zas tak hlucné, jeste to popísu, vytvorím nejaký blocek a hodím sem link, to taktování je na tom asi to best. Je sice novinka, ze pri tech 1450/575 to sice bezi skoro vsude ok, ale ted jsem zapinal titan questa a hapalo to tak 5x(odesilat/neodesilat) tak jsem snizil frekvenci na asi 1380/500 a uz to neudelalo. Vsechno to napisu do toho blocku i s fotkama. Ted nejsem doma, abych to testnul, ale do zitra to budu mil urcite.
No jinak ta hlucnost, je prave zavislá na teplotě. Ale ani při max otáčkách to není nijak hrozný, pro moje uši je to labuž. Asi jako když strčíte vosu do krabičky od sirek, tak nahlas to asi je. Taktuju to přes ten originální (dodávaný s kartou) expertool nejsou tam profily, jako v Powerstripu, ale nástroju hodně, včetně rychlosti FAN.
Jinak teploty over/norm nemůžu porovnat, mě se to zdá stejný, ale je to způsobeno právě tou dynamicitou rychlosti otáček. Vyzkouším a dám echo.
Neznáte nějaký program pro testovní GK??
Ucelený pohled, neboť všechno ostatní je ubohost. Dan Simmons
Hagal
Junior