4x monitor - jak na to??

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Alfionc 6. 4. 2007 07:39

zdravím,
potřeboval bych jestli má někdo zkušenost z výstupem z jednoho PC na 4 monitory (rozšíření plochy) za použití PCIe grafických karet.
Nechci používat profi Matroxy (jde mi o peníze), teď mi to jede na ATIny 1x AGP a 2x PCI (nebo dokonce 1x AGP a 3x PCI). Není to na hry ani na nic náročného jen textové aplikace, web apod. budou k tomu 3x LCD 20" a 1x LCD14".

díky za rady.
Počítače umí víc než si hrát a jak jste na tom vy?
Alfionc
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 6. 4. 2007 07:52

kdysi jsem si s tim hral a narazil jsem na problem ze PCI karta musela byt inicializovana (jeji BIOS) pri bootu a tedy nastavena jako primarni. Pokud byla jako primarni AGP tak ta PCI pro win "nefungovala". Obavam se ze to same by bylo se 2 x PCI

Byl to ale prastary PC

MP
Naposledy upravil Miroslav Pragl dne 6. 4. 2007 07:59, celkově upraveno 1
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod wojta 6. 4. 2007 07:54

Já jsem používal akorát 1xAGP a 1xPCI. Na té AGP mohli být dva monitory a jeden na té PCI. Myslím, že se dvěma PCI to půjde taky.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfionc 6. 4. 2007 08:04

díky za příspěvky ale teď mi to chodí v pohodě (jak jsem popisoval) ale potřebuju vyměnit počítače a tím i grafické karty, nechci už používat ty 4roky staré věci.
Nejsem si jistej jestli to bude fungírovat stejne i s PCIe + PCI(i když s těma už bude asi problém sehnat) a nebo 2x PCIe.
Počítače umí víc než si hrát a jak jste na tom vy?
Alfionc
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 6. 4. 2007 08:27

Alfionc píše:Nejsem si jistej jestli to bude fungírovat stejne i s PCIe + PCI(i když s těma už bude asi problém sehnat) a nebo 2x PCIe.P/quote]

PCIe+PCI ted normalne pouzivam a uplne bez problemu s tim ze primarni monitor je na PCIe karte. PCIe+PCIe jsem zkousel jen PCIe 1x Matroxy ktere nechces takze s klasickyma PCIe 16x kartama Ti bohuzel neporadim.
Calhoun
Pokročilý