Tip na vyfoukání PC

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aurum 25. 3. 2020 19:25

Zdravím, nemáte někdo tip na vyčištění počítače proudem vzduchu, kromě vzduchu ve spreji? Měl jsem povedený vysavač, u kterého se dala hadice vložit do výfukové části a různými nástavci šlo docílit prudký stlačený vzduch. Bohužel nepočkal ani na žáden virus a odebral se do šrotu. Ať hledám, kde hledám, nic takového už nemůžu sehnat. Prodavačky v elektro prodejnách nechápou. Ano, jsou různé kompresory, ty olejové se ale nedoporučují a ty kufříkové na foukání pneumatik mají sice tlak až 8 barů, ale sací výkon cca 180 l/m je nedostatečný oproti vysavačům, které ho mají 2500 litrů/minuta i víc. Snad nějaké vysavače určené na popel by to mohly svést, ale s přijatelným výstupem jsem žádné neviděl. Neřešil někdo tento problém a zvolal heuréka?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 25. 3. 2020 20:28

Zeptej se nějakého souseda, třeba ma v dílně nebo garáži kompresor.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 25. 3. 2020 20:32

Výběr vysavačů s foukáním na Alze, pravda samé "průmyslové"
https://www.alza.cz/levne-vysavace/1885 ... 73&sc=2142

Jinak já na občasné foukání používám obyč kufříkový kompresor s funkcí nízkotlakého foukání. Průtok celkem dostačuje.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 25. 3. 2020 20:49

to cadworker: sousedovic kompresory jsou olejové, to je nebezpečné.
to ilja2001: Pravdu říct, ten kufříkový jsem nezkoušel, jen dedukuju výkon foukání dle technických dat. Zrovna teď od pondělí mají v Kauflandu prodávat jakýsi za 1200 Kč. Zvažoval jsem použitelnost, když to má sací výkon 180 litrů. Můžeš mi, prosím napsat typ toho tvého kompresoru? Děkuju.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 3. 2020 20:51

https://www.lidl-shop.cz/Gude-Kompresor ... p100214689

Slouží věrně, lze přenášet, převážet k zákazníkům.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod aurum 25. 3. 2020 21:32

to KineCzek: hmm, to uz je fest masinka, jen na obcasne profouknuti dost draha.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 25. 3. 2020 22:01

aurum píše:to cadworker: sousedovic kompresory jsou olejové, to je nebezpečné.
to ilja2001: Pravdu říct, ten kufříkový jsem nezkoušel, jen dedukuju výkon foukání dle technických dat. Zrovna teď od pondělí mají v Kauflandu prodávat jakýsi za 1200 Kč. Zvažoval jsem použitelnost, když to má sací výkon 180 litrů. Můžeš mi, prosím napsat typ toho tvého kompresoru? Děkuju.

Tak to žiju nebezpečně;) Vyfoukáš vždy na přestupný rok;)
Jinak filtry, filtry, filtry!
Kompresor za 120Kč:
https://www.mikroshop.cz/cz/starblitz-v ... ci-balonek
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 26. 3. 2020 00:15

to cadworker: Anebo...
Přesto ten balónek budu potřebovat k foťáku, jak měním ty objektivy :-)
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 26. 3. 2020 07:34

aurum píše:to cadworker: sousedovic kompresory jsou olejové, to je nebezpečné.

Před časem jsem dostal nějaký Black&Decker, něco jako v odkaze, ale akumulátorovou verzi s možností dobíjení 12V/230 V. Jediný menší problém, že akumulátor dlouho nevydrží a s připojeným zdrojem nefouká, jenom dobíjí. Ale darovanému koni ..... Normálně s tím funguju, používám pro pneu na auto, na kolo, foukání bazénu, čištění PC.
https://www.alza.cz/auto/blackdecker-as ... 576141.htm
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 26. 3. 2020 14:49

Něco takového jsem měl, možná ještě mám za pětistovku. Ale ty nervy s tím, kravál jak ve fabrice, nafouknutí větší podušky pod hodinu nešlo. Děs...

edit: Neviděl jsi někde ten kufříkový kompresor s funkcí nízkotlakého foukání?
aurum
Junior