Nefunkční myš v BIOS

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gman 21. 11. 2020 11:02

Zakoupil jsem novou myš SteelSeries SenseiTen a problém nastává v BIOS kdy je zde nefunkční. Pouze jakoby lehce téměř neznatelně problikává logo SS. Zkoušel jsem jiné porty ale nepomáhá. Desku mám Asus Maximus VII Ranger Z97. S předchozí myší nebyl problém (Razer DeathAdder). Pokud někdo poradí budu rád.
gman
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 11. 2020 01:07

??? Od kdy potřebuješ myš v BIOSu?

Bios se nastaví jednou a nešahá se do něj a na to myš nepotřebuješ.

Jinak co chceš řešit prostě bios má asi nekompatibilní ovladač pro myš, takže změň myš a nebo si uprav ovladač v biosu což asi neumíš takže ještě skouknout zda není novější bios kde to bude chodit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 22. 11. 2020 08:09

@soban - ???
Myš v BIOS-UEFI je dnes v některých obrazovkách téměř nutnost. Grafické nastavení otáček ventilátorů například.

Píši to kvůli tvým otazníkům vůči tazateli, nehodlám polemizovat.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod gman 22. 11. 2020 08:52

Další věc je že to s sebou vezme i klávesnici. Ta se po nějaké době začne odpojovat, chvilku funguje a poté zamrzne a takhle pořád dokola.
gman
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 11. 2020 11:05

Všechny MB ASUS mají "záchranný" port pro podobné případy -> starý, dobrý IBM PS/2. Funguje vždy.
Použij klávesnici PS/2 k základní konfiguraci UEFI.
Nebo pokud náhodou máš ještě původní plně funkční myš, použij ji.
Novou kolotočovou myš zapoj až v OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 22. 11. 2020 11:27

meda2016 píše:@soban - ???
Myš v BIOS-UEFI je dnes v některých obrazovkách téměř nutnost. Grafické nastavení otáček ventilátorů například.

Píši to kvůli tvým otazníkům vůči tazateli, nehodlám polemizovat.

Já myš na nastavování BIOSu-UEFI nepotřebuji.

Jedině fakt na úpravu grafů na regulaci ventilátorů tam se to fakt klávesnicí asi bude blbě nastavovat. (Nikdy jsem to nedělal vždy jsem si vystačil s předvolenými parametry.)

-- 22 lis 2020 11:32 --

gman píše:Další věc je že to s sebou vezme i klávesnici. Ta se po nějaké době začne odpojovat, chvilku funguje a poté zamrzne a takhle pořád dokola.

Tak to už je vážnější....

Ale prostě s tím nic neuděláš.... Jedině kouknout na nový bios zda tam je oprava.

Případně skusit myš připojit do jiného USB které jsou na MB připojené třeba na jiný řadič USB zda to bude taky dělat.

Nejednoduší bude pořídit si pro nastavování nějakou jinou myš.

PS. Nemůže to dělat nakonec klávesnice? Co připojit klávesnici do jiného USB jako myš aby nebyly připojené na stejný řadič?
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 11. 2020 15:10

Nepřipojil myš a klávesnici jsi náhodou|omylem|z bl_bosti do USB3.x místo do USB2?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gman 22. 11. 2020 17:38

soban
Mám tam poslední BIOS co byl k dispozici. Je tam sice ještě nějaký beta-bios ale to nevím zda je vhodné. Přeci jen už to je postarší deska. Pokud myš odpojím tak klávesnice zdá se funguje aniž by se odpojovala. Je to mechanická Zalman K700.

Milanr1
klávesnici i myš mám v USB 2.0
gman
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 11. 2020 21:40

Vyzkoušel jsi tu myš ve všech USB portech jak USB2 tak USB3? A dělá to ve všech?

Pak bych ještě vyzkoušel ji připojit přes aktivní USB HUB (s napájením) taky to potom blbne?
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gman 24. 11. 2020 17:55

Zkoušel jsem USB 2,3 i přední panel a výsledek stejný. HUB bohužel nemám k dispozici. Nejsem si jistý zda nebude problém např. i při reinstalaci OS (WIN1O).
Takže asi opravdu jedině koupit nějakou myš za 100,- pro tento účel.
Jinak díky za ochotu
gman
Junior