Jiskra z konektoru od baterie

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod danfousa 11. 4. 2021 22:51

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat.
Mám Huawei P8 lite, který ležel dlouho v šuplíku. Když jsem telefon teď po dlouhé době vyndal, tak nefungovala wifi ani bluetooth. Tlačítko pro zapnutí bylo šedivý a nic se nedělo.
Na internetu jsem našel, že to může být čipem, který je na základní desce, že pomůže ho odpojit a připojit.
Telefon jsem proto rozebral, ale při odpojení baterie se najednou z konektoru objevila jiskra. Nejspíš tím, že jsem odpojoval kovovou pinzetou. Vím, že to byla chyba. Baterii jsem opět připojil, ale telefon nejde zapnout. Pouze bliká led dioda zeleně a červeně.
Při připojení do nabíječky také. Když telefon připojím pomocí usb do pc, tak se z pc ozve zvuk, že je připojené nové zařízení, ale na telefonu se nic neukazuje.
Je nějaká šance jak telefon zachránit. Jde mi spíše o data v telefonu.
Může to být třeba jen odpálená baterie ?
Děkuji za každou radu.
danfousa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 4. 2021 11:21

Bateriím nesvědčí dlouhodobé nenabíjení (což je totožné s úplným vybitím) a zkrat už vůbec ne. Je pravděpodobné, že to baterka má za sebou, ale nech telefon (se zapojenou baterií) dlouho na nabíječce (klidně den, dva), třeba se vzpamatuje alespoň do té míry, že půjde zapnout a stáhnout data. Ale zaručený recept to není.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků