Hlasové ovládání - Amazon Alexa / Google Assistant

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jerry007 6. 5. 2021 16:20

Zdravím,

měl bych jeden dotaz. Přemýšlím o koupi hlasového ovládání, buď Amazon Alexa nebo Google Assistant. Jestli jsem četl správně, Amazon má více možností připojitelných zařízení a Google naopak zase zřejmě o něco lepší ovládání i směrem do budoucna. To vím, že je samozřejmě jen rychlý a minimální nástřel, jaké máte zkušenosti vy?

A možná jeden specifický dotaz a třeba si budete klepat na čelo, ale říkal jsem si, že při vzájemném pořízení Amazon Echo Dot 4 a Google Nest Hub (koukám, že vyšla nedávno 2.generace, že by byla v EU balení bez adaptéru?), zaplatím dohromady něco málo přes 3 tisíce a mohu zkoušet a zkoušet a časem jedno prodat nebo si nechám Amazon Echo Dot 4 na ovládání a Google Nest Hub jako fotorámeček... No ale tady k jedné věci, lze například zakoupit chytré zásuvky či osvětlení a mít to zároveň nainstalované pro obě platformy?

Děkuji předem a přeji fajn den.

Jarda
jerry007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 5. 2021 17:47

Nedávno k této tematice bylo celkem hezké video od Linus Tech Tips na youtube; v kostce, cloudová řešení typu Alexa / Google assistant mají svá omezení. Ideálně mít doma vlastní server jako ovládací mezivrstvu pro všechny tyhle chytré aparatury a případně je pak akorát propojit s těmito asistenty, či se na to rovnou na ně vybodnout a řešit skrze VPN přístup na intranetové centrální ovládání právě na tom zmíněném serveru.

To by nejspíš bylo nejblíže tvým požadavkům navzdory tomu, že to jde úplně jiným směrem, než-li tvůj originální dotaz.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 5. 2021 00:42

Řešení od Google nemám, ale mám takový pocit, že na Google lze mluvit česky. Alexa česky neumí ani slovo. Problém je pak v českém prostředí, kdy nelze zadávat české názvy a podobně - Alexu používám v kuchyni, docela rozumí, ale českou hudbu na ní hlasem nespustím.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerry007 10. 5. 2021 16:55

Zdravím,

díky moc za info, no budu dále studovat a uvidíme, zatím se stále přikláním k tomu, vyzkoušet oboje a uvidím... O vlastním ovládacím serveru jsem zatím neuvažoval, ale mrknu.
jerry007
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků