UPS s automatickým startem po výpadku napájení

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 9. 2021 09:35

Ahoj.

Sháním UPS, která se při vypnutí napájení a následném úplném vybití baterie po opětovném spuštění napájení automaticky opět spustí. Jde mi o to, že na UPS jsou připojeny síťové prvky (router, switch), které nemají možnost automatického vypnutí při výpadku napájení, jako je to například u serverů. Takže tyto síťové prvky běží z UPS na baterii tak dlouho, dokud se UPS nevybije. A moje současná APC Back-UPS CS 650 se po úplném vybití neumí sama zapnout, takže je nutné fyzicky k ní přijít a tlačítkem ji zapnout. Potřeboval bych tedy jako náhradu nějakou jinou UPS, která se i po úplném vybití baterií umí sama zapnout při obnovení napájení. Díval jsem se na APC řady Back-UPS Pro, Back-UPS RS nebo Smart-UPS. Ale nevím, které z nich splní mé potřeby.

Nemusí to být nutně APC, ale APC je silně preferované, protože s nimi mám dlouhodobě výbornou zkušenost a snadno se k nim shání nové baterie. O ostatní parametry až tak nejde, celková spotřeba připojených zařízení je do 100 W - NAS a nějaké síťové prvky.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 14. 9. 2021 11:21

Ja mam Eaton EllipsePro UPS a jsem si na 99% jisty, ze po nabehnuti napajeni najede jak UPS, tak k ni pripojene prvky (router apod.)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 9. 2021 11:45

Bari:
Už jsi tu dlouho nebyl. ;-)
Tohle je jen tupá cihla:
Bari007 píše: APC Back-UPS

Korektní volba do profi LAN:
Bari007 píše: Smart-UPS

Zde nedojde k úplnému vybití baterií při ztrátě napájení, SMART si nechává malou energetickou rezervu.
Po obnově napájení z el. sítě dojde k automatickému dobíjení baterií a trvá nějakou dobu, než se UPS znovu spustí.
Závisí to na době, za jak dlouho se baterie znovu nabijí na určitou úroveň, definovanou v BIOSu (obvykle 30 - 70 %).
Co s tím?
Kontrola stavu po LAN pomocí nástroje výrobce:
PowerChute
https://www.apc.com/shop/us/en/tools/software-firmware/
K dispozici pro všechny běžné distribuce *nix i různé verze MS WNT včetně aktuálních.
V profi edici lze nastavovat BIOS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 9. 2021 13:14

JirkaVejrazka:
Jak je ta EllipsePro hlučná?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 14. 9. 2021 13:43

Mam dve - 850 napaji router a neni slyset, pokud jde proud (zapne vetraky az kdyz je vypadek proudu). U modelu 1200 bezi vetrak porad.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Behemot2077 20. 9. 2021 19:14

CSko by se mělo normálně samo zapínat, ale zřejmě existujou páteční modely, který to nedělají.

Možná taky záleží na stavu, v jakým proud naběhne (pokud je to na začátku moc zdeformovanej odpad, případně kolísá, může to zblbnout procesor). Taky může být že dyž dojde k obnově až po delší době - přechází obvykle někdy po pěti minutách do low-power módu - tak nenaběhne.

Jak je to starý?
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků