Zvukové karty externí vs integrovaná v dnešní době

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 14. 1. 2022 16:44

Ahoj,
uvažuji koupit mikrofon, aktuálně používáme HyperX QuadCast, dle recenzí se mi více začal líbit Blue Yetti X, pak jsem si řekl, že to se motám skoro na 4000Kč a o fous dražší výjde třeba Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen a k tomu AUDIO-TECHNICA AT2020. Sluchátka mám myslím slušná sluchátka Beyerdynamic DT 770 PRO.

Takže otázkou je jestli ten rozdíl při hraní, dívání se na filmy a poslechu hudby externí vs integrovaná jako běžný neaudiofilní smrtelník poznám. Při studiu na internetu mi přišlo, že 90% uživatelů používá dedikované zvukové karty při amatérském nahrávání hudby, ale časy kdy bylo nutno integrouvanou zvukovku nahradit jsou asi pryč?

Třeba při přechodu z Logitech Gaming G332 na Beyerdynamic DT 770 PRO z 1600Kč na 3500 Kč jsem byl i ve hrách mile překvapen, že ten výstřel z tanku z ní najednou úžasně o hudbě ani nemluvím. Takže uvařuji jestli by takový menší posun nebyl i s tou zvukovkou(ne nutný posun, ale příjemný). Zase to nechci kupovat zkoušet a vracet.
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 1. 2022 17:02

To primárně závisí na tom, jak kvalitní zvukový výstup má tvá aktuální základní deska a jakou zvukovou kartu uvažuješ koupit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 14. 1. 2022 17:18

Zvukovou uvažuji FOCUSRITE Scarlett Solo 3rd Gen a desku mám ASUS ROG Strix B550-A Gaming ale k té integrované zvukovce jsem toho moc nenašel, nato abych to srovnal.
Ten Focusrite by jako entry level doporučován, alternativu jsem zatím nenašel.
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2022 19:35

AQ DragonFly red. Budes opet prekvapen a opet prijemne. Navic funguje i s mobilem, s notebookem ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 1. 2022 10:10

Už u černé vážky je rozdíl na obyčejných sluchátkách i při poslechu MP3 ZNATELNÝ! Takže s červenou a lepšímu sluchátkama a třeba Tidalem je to nebe a dudy. A to mám jen na cestování k mobilu/ notesu spolu s Bose OverHead který už má taky leta letoucí. A je to fakt sakra znát.

Ono asi i levný DAC bude lepší jak integrovanej PekloTek.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2022 11:37

Ja mival uz jednu z tech prvnich, tusim verzi 1.2? A potom cervenou. Cernou jsem slysel a subjektivne je blizko te "jedna dvojce", ale prime srovnani jsem nemel.

Posledni dobou, jak zmizely jacky z telefonu, nakonec nejvic taham (SONY WH-1000) XM4 ... resp. v pracovne mam "trojky", protoze k pocitaci hraji lepe nez ctyrky. A k TV ci k telefonu (kde oboje LDAC ma) pak ctyrky. A kdyz nahodou jednem dojde baterka, mit druhou (byt mirne hur hrajici) sanci je tez fajn.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků