Nefunkcni ddr3 slot

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Mormo 14. 6. 2022 14:24

jj ta druha deska je zrovna dost podobna te co jsi mi tu postnul a nefunguje u ni take jeden slot aspon se to tak tvari
Mormo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 6. 2022 22:04

To je tak moc divné, žr mne napadá jiné divné řešení - nemáš ty u dvou desek dohromady 4 mofuly RAM DDR3 a nespároval jsi je křížem?
Dříve ty kity byly vybírané.

Také si zkontroluj frekvence, pokud se nastavují v BIOSu automaticky, může starší deska fixlovat.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Mormo 14. 6. 2022 23:52

u te jedne desky mam 2 na ddr2 a 2 na ddr3, u mojheho hlavniho pc kde sem prisel na ten problem tam ma jen na 2 ddr3 takze tam bych to nemohl nejak dat spatne (takhle vypada moje zakl. deska https://aukro.cz/gigabyte-ga-h61m-ds2-d ... sQJyqbc2ao ) jo a ve frekvencich se vubec nevyznam tak jsem je nechal na auto (ten pc bezel 2 roky bez problemu az do ted) jediny problem co sem mel je to ze ty ramky jsou od jinych vyrobcu takze je kazda jina znacka ale velikostne jsou obe to same
Mormo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 6. 2022 07:39

Ty rozdílní výrobci jsou I u druhé desky?

Při startu by chvilku mělo být vidět, na jakou frekvenci se deska rozhodla RAM nastavit. Pak bys mohl zkusit ji v BIOSu snížit. Poznali bysme nominálni frekvencí i podle štítku nebo možná podle označení čipů.

Nebo se na to vykašlat, neb problém nemá logiku.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 6. 2022 08:41

Teoreticky ji muze mit. Predstav si jeden modul 1333/1.8V a druhy 1866/1.5V - oboje existovalo. A byly i dalsi ... treba 1.35V moduly. Kingston takove delal, ten delal dokonce ruzna hybridni zverstva. Ale od toho odhledneme.

Chci rict, ze zatimco M1S1 + M2S2 fungovat nemusi, ale M1S2 + M2S1 fungovat muze. A nebo byl jednoduse predtim BIOS nastaveny, pak nekdo z nejakeho duvodu udelal clearcmos a od te doby se to s obema moduly "nedomluvi" a funguje vzdy jen jeden.

Muze se stat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Předchozí stránka