Lehká USB-C nabíječka (a obal) pro Thinkpad T470s + mobil

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Asanoth 6. 9. 2022 06:32

Ahoj,
rád bych pořídil cestovní adaptér pro USB-C nabíjení Thinkpadu T470s (klasicky 65W/20V) s alespoń jedním či lépe dvěma dalšími USB-A výstupy pro nabíjení mobilu a např. baterky foťáku.
Měli byste tip na nějaký konkrétní spolehlivý model pro univerzální síťové napětí?

USB-C nabíječky jsou neuzemněné: Není to riskantní/je to v pořádku?

Nedává (z hlediska hmotnosti a rozměrů a případně i něčeho dalšího) větší smysl s sebou tahat roztrojku a píchnout mobil a počítač zvlášť?

A trochu bokem, abych nezakládal nové téma: Nějaký tip na cestovní obal pro NTB do batohu? Něco neoprenového z aliexpressu? Či jiného? Zejména jde o ochranu proti otřesům a je důležité, aby to bylo co nejlehčí.

Díky
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 9. 2022 10:15

Lehká kompaktní nabíječka se třemi výstupy je např. Epico 100W GaN. Momentálně v akci na CZC za 1 679 Kč.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asanoth 9. 9. 2022 08:44

100 W (a 1700 Kč) mi přijde zbytečně moc. Ten třetí vstup je spíš takový "kdyby náhodou" a stejně by měl být USB-A, potřebuju max 1 USB-C.
Na PC-Help mi doporučili cestovní od Lenova a s tím, ať neřeším vůbec žádný druhý výstup (navíc je pravda, že malou nabíjčeku na mobil s sebou stejně asi budu tahat), ale ta je cenově úplně mimo.
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 9. 2022 08:59

Já používám na cesty UniQ. Má tuším 66W? A nabije fakt všechno. Drona od DJi, notebook, powerbanku, telefon...

Hodně se mi taky k mému XPSku osvědčila kombinace MagCore C/C kabelu Alza (de facto získáš MagSafe na USB C) s obyčejnou levnou PD powerbankou Alza Metal 10000. XPS naštěstí není dementní notebook, takže sice upozorní, že poskytovaný nabíjecí výkon je nižší, než kolik je doporučeno, ovšem nabíjení narodil od mého předchozího ntb Lenovo zahájí. Lenovo ovšem pouze zařvalo a nic, tzn. určitě si to napřed vyzkoušej!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 9. 2022 08:49

Asanoth píše:100 W (a 1700 Kč) mi přijde zbytečně moc. Ten třetí vstup je spíš takový "kdyby náhodou" a stejně by měl být USB-A, potřebuju max 1 USB-C.

Pokud hledáš něco levnějšího, mrkni na MAX MWC5300W. Aktuálně za 549 Kč (v akcích bývá i levnější).

Osobně vlastím dva kusy. Hmotnost jsem naměřil 166g. Udávaný max. výkon je 60W, ale v praxi ho překonává a je schopna dodat až cca 75W. V příloze ukázka souběžného nabíjení smartphonu Xiaomi (18W QC 3.0) + ntb Acer (PD; originální adaptér má výkon 65W).

MAX_charging_Acer_Xiaomi.jpg
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 9. 2022 09:34

UniQ ma BTW 128g (ted jsem ji ze zajimavosti vazil) a je i mnohem mensi rozmerove, ovsem trochu jinde je i cenove. Zda je dulezitejsi opravdu mala a lehka, nebo spise levnejsi alternativa, to uz je na kazdem. Za mne na doma je to jedno ... a na cesty jsem si rad priplatil, kazdy zbytecny cm je neskladny a kazdy gram se casem pronese.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asanoth 2. 10. 2022 09:32

Nakonec jsem koupil cestovní zásuvkový adaptér se 3 USB, takže na notebook by mi určitě stačil jen prostý 1x USB-C. Měl by být na 6,3 A - když to překročíme, přehoří prostě pojistka, nebo ten adaptér víc nedá a bude dál funkční? (je to něco takového: https://www.skross.com/en/products/pro-light-usb-world)
Velikost asi není tak důležitá, spíš ta hmotnost. Ale možná dává smysl nechat si ten původní, to ještě musíme uvážit...
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 10. 2022 10:03

Co do toho planujes proboha davat? Priklepovou vrtacku? Ze uvazujes, co se stane pri odberu nad 1500W? (6.3A @ 230V)

Just curious.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 10. 2022 12:54

USB-C adaptér schopný dodat 6,3A neexistuje.

Norma PD limituje proud na max. 5A. Vyšší výkon se dosahuje zvyšováním napětí (u PD 3.1 až 240W při 48V a 5A). Každopádně takové adaptéry zatím nejsou na trhu. IMHO současné sehnatelné maximum je 140W na port (např. UGREEN 140W Nexode 3-Port USB-C Charger). Každopádně to musí podporovat i protistrana a který jiný notebook, než 16" MacBook Pro, používá k nabíjení 28V/5A, že?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 10. 2022 13:11

6.3A je tady myslena zatizitelnost te pruchozi zasuvky. (230V)

Dale to ma 2 x USB Type-A output: 5 V DC / Max. 2.4 A (shared), Max. 12.0 W in total
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 10. 2022 15:38

IMHO je odkaz na ten zásuvkový adaptér spíše omyl.

Zpět v tématu: Přídávám další tip na cenově dostupný cestovní adaptér - Baseus GaN2 Lite 65W. Její hmotnost je 122g. Lze pořídit od cca 600 Kč.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 10. 2022 15:51

Odkazovany BaseUs adapter jsem daroval do rodiny a obdarovany je s nim velice spokojeny, tzn. se pripojuji k doporuceni. Jedinou potencialni nevyhodu spatruji v delce. Adapter zkratka "trci" a pro mne slo o duvod, proc jsem jej posunul dal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asanoth 3. 10. 2022 07:38

KineCZek píše:Co do toho planujes proboha davat? Priklepovou vrtacku? Ze uvazujes, co se stane pri odberu nad 1500W? (6.3A @ 230V)

Just curious.


Mám tuhle verzi:
https://www.ebay.com/itm/125055501279

na krabici se píše:
Suitable for 2- and 3-pole unearhthed and earthed plugs
Max 6,3 A / 100V - 250 V. Integrated fuse.
2 x USB output Pro Light USB: 5V / 2,4 A max, shared
USB output World to Europe: 5V / 2,4 A max
Adapter does not convert voltage!


Notebook: 65 / 20 = 3,25 A
A k tomu je USB 2,4 + 2,4 A = 4,8 A

Celkem 8,05 A.

Tak by mě zajímalo, co se stane, když k tomu připojím třeba notebook, 2x mobil a třeba nabíječku na foťák. Nebo, ostatně, kdybych vzal roztrojku a do ní strčil třeba 2 notebooky a mobil přes vlastní adaptéry.
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 10. 2022 08:04

Bohužel ti evidentně chybí základní znalosti elektrotechniky.

Teoretické maximum proudu, který poteče zásuvkou při zapojení ntb adaptéru a využití všech tří USB portů na max. bude 3,25A + 24W/230V = 3,354A (ztráty pro jednoduchost zanedbávám).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asanoth 7. 10. 2022 07:38

To mi chybí, tak od toho píšu na fórum, ne? :D

Akorát nerozumím, jaktože u NTB počítáš zachování proudu (3,25 A při 20 V ~ 65 W - počítáno 3,25 A) a u USB zachování příkonu (4,8 A při 5V ~ 24 W - počítáno 104 mA)?
Asanoth
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků