ASUS PCE-AC56 (rýchlosť iba 160 Mbit/s)

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod k1_svk 2. 11. 2022 14:47

Zdravím,

mám PCE Wi-Fi adaptér Asus AC56 napojený v stolnom PC, verzia ovládača 7.35.317.0 z roku 2015, ktorá sa tvári ako najnovšia - skúšal som cez systém vyhľadať novšiu a nič nenašiel. Optické internetové pripojenie 300 Mbit/s. Pripájam sa cez pásmo 5 Ghz.

Problém je, že cez PC neviem dosiahnúť vyššiu rýchlosť ako cca 160 Mbit/s.
Cez notebook a mobil dosahujem z rovnakého miesta na rovnakom pásme plnú rýchlosť cca 300 Mbit/s.

Vie mi niekto poradiť kde môže byť problém?

Ďakujem
k1_svk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 2. 11. 2022 15:45

Jaká je vzájemná poloha routeru/PC skříně/adaptéru? Není skříň právě mezi routerem a adaptérem? Mohla by pak trochu stínit.
Nemáš to zapojené do USB 2.0 portu?
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k1_svk 2. 11. 2022 15:53

Mám to zapojené do PCI Express, poloha asi nebude problém (viď. notebook + mobil na rovnakom mieste a dosahujú plnú rýchlosť).
k1_svk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 2. 11. 2022 15:58

notebook + mobil na rovnakom mieste a dosahujú plnú rýchlosť

A to stejné místo je opravdu stejné místo, kde jsou antény toho adaptéru? Nebo jako stejné místo bereš to, že sis k tomu počítači sednul?
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k1_svk 2. 11. 2022 16:10

Máš pravdu, stačí posunúť mobil o cca 1 meter pod stôl (presne kde sú antény) a rýchlosť rapidne padá :/ Tak asi mi nezostáva nič iné iba sem nejak dostať kábel.
k1_svk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 27. 11. 2022 01:03

samozřejmě, wifňa je zlo

mimochodem jedna věc je linková rychlost, kterou zařízení reportuje, že je připojený, druhá je reálná datová propustnost s ohledem na packet loss a další; schválně si udělej test mezi dvěma zařízeníma (klidně jedno na kabelu) na bezztrátovou propustnost UDP packetů (např. prográmkem iperf, aspoň 10 opakování a nezapomeň dát hodně velký keše na strane serveru), podle mě i na Nku budeš někde na 30 Mb, víc ne

bůček připojenej polohově kus šikmo pod Gčkovým APčkem, vzdálenost asi 4 metry a strop, nikdy přes FTP (reálnej benchmark reálnou aplikací s rychlým protokolem) neprotlačím víc jak asi 2 MB/s; Fast Ethernet lehce přes 10 MB/s

wifňa je prostě zlo :D
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků