Doporučte WiFi router s DLNA

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 11. 2022 12:58

Hledám WiFi router s bezproblémovým DLNA v cenové úrovni ca do 3000 Kč. Požaduji silný signál a bezproblémové DLNA, nejlépe s USB 3.
Vyzkoušel jsem TP-Link Archer AX20. Signál dobrý, ale k DLNA síti s 2TB diskem se mně nepřipojila všechna zařízení.
Pak jsem vyzkoušel Asus RT-AX53U, který zcela propadl. Signál v porovnání s předchozím routerem slabší, ale hlavně se k němu vůbec nepřipojil žádný externí disk.
Potřetí už bych rád šel najisto.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 11. 2022 18:23

Tak odpovím si sám, třeba se toto vlákno budě někomu hodit.
Kromě výše uvedených WiFi routerů jsem ještě vyzkoušel TP-Link Archer AX72 a Asus RE-AX58U V2:

Oba routery Asus vykazovaly o poznání slabší 5GHz WiFi signál, než oba routery TP-Link, protože mně nepokryly celý relativně malý 3p. byt 5GHz signálem. Tím pro mě skončily jako nepoužitelné.

Oba routery TP-Link vykazovaly v pásmu 5GHz přibližně stejný signál, pro mé potřeby dostatečný.

Oba routery TP-Link s připojeným USB diskem komunikovaly s mými AV zařízením nejspíš prostřednictvím "nekorektního" DLNA protokolu, takže obsah USB disku jsem u jednoho zařízení viděl kompletní, u dalšího nekompletní a u jednoho jsem obsah neviděl vůbec.

Pravděpodobně sázkou na jistotu by byl router Synology RT2600ac. Ten jsem ale kvůli jeho ceně nezkoušel, své potřeby jsem vyřešil (zatím) jinak.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod supan 14. 11. 2023 08:16

Dobrý den,
našel jste už nějaký vhodný router, který by regulérně komunikoval se všemi AV přístroji? Nyní zkouším Archer AX20 a viditelnost souborů je třeba na TV nepředvídatelná. Při připojení na router se většina jakoby načte, ale po přidání dalších souborů už tyto nejsou vidět.
supan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 14. 11. 2023 09:11

Nakonec jsem zůstal u WiFi routeru TP-Link Archer AX20, který používám jen jako router se stejnými zkušenostmi, jako máte vy. Mým záměrem bylo nahradit domácí server Synology, to se mně ale nepodařilo. Další routery jsem už nezkoušel.

Jak jsem psal, v této souvislosti by mě zkušenosti s WiFi routerem Synology RT2600ac. V jedné z recenzí jsem se dočetl "managemnt rovnaký ako pri Synology NAS", tak snad by fungoval.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod supan 14. 11. 2023 09:28

Díky za zpětnou vazbu. Zkusím se na něj mrknout, dost mě štve ta nahodilost media serveru. Stále váhám jestli ten Archer vyměnit, nebo si jej nechat. Na pc síťový disk jede v pohodě.
supan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků