Zboží z EU (amazon.de) (CLO a DPH ne) - zalezi na miste/skl

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kulikk 25. 5. 2023 18:48

Snad správná sekce?

Dobrý den

Pri nakupu zbozi (fyz. osoba, ne na firmu), odkudkoliv z EU (konkrétně hlavně mám na mysli z amazon.de) a pri dorucení do CR, se NEPLATI ani CLO ani DPH (!) (bez ohledu na vysi ceny)...? Tzn. platim jen to co mi napr. ten amazon.de ukaze. Nic vic.

1) Zasekne se zbozi nekde na celnici? Probehne vubec nejake celni rizeni o kterem musim vedet? Nebo v tomto pripade jde vsechno naprosto bezproblemove (nevyžaduje jakkoukoliv moji součinost) a je to v podstate jako bych nakupoval zbozi u ceskeho E-shopu ( s tim že ke mě půjde o něco dele, protoze jde z EU a ne z CR)...?

2) Pokud vím tak záleží na umistění skladu ze ktere zboží jde...? Tzn. i když zboží koupím z amazon.de (EU), tak pokud zboží pujde az z Číny (čínského skladu) tak BUDU (!) platit jak CLO, tak i DPH... Tzn. je to jakobych to nakupoval přímo z Číny... ano?
Pokud NECHCI platit ani CLO ani DPH, tak musí být splněny dvě podmínky - nakupovat z EU eshopu (třeba amazon.de) A ZAROVEN zboží musí jít ze skladu v EU...správně?

3) Konkretkne napr. bych chtěl koupit toto:
https://www.amazon.de/-/cs/dp/B088BWBKSF

Mě se tam zobrazuje:
91,50€
Doručení ZDARMA úterý, 30. květen.

O trochu níže je:
Platba: Zabezpečená transakce
Odesílatel: Amazon
Prodejce: BAOSHISHANDE (nějaky čínan asi)

Já to chápu tak že bych měl platit JEN tech 91,5 EUR... NEMEL bych platit ani CLO ani DPH...? Soudím tak, protože:
1) Jako odesílatel je tam uveden Amazon (tzn. melo by to jit z amazonu z EU...?)
2) Datum doruceni je dost kratke - už 30. května (v době psaní příspěvku je 25. května)... Tzn. jen 5 dní pro duručení... Na základě tohoto předpokládám že to pujde odněkud z EU skladu (a tím pádem nebudu muset platit ani CLO ani DPH)... Pokud by to šlo fakt někde až z číny, tak bych předpokládal že datum dodání bude o dost delší/pozdější... (anebo je to schvalne lžive uvedeno to datum a zboží pujde stejně z číny...?)

Z těchto dvou bodů soudím že u tohoto nemusím platit ani CLO, ani DPH...
Správně...?
Kulikk
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 5. 2023 22:00

Pokud se kupované zboží fyzicky nachází na území EU, tak při nákupu clo ani DPH platit netřeba. A je libo, kde se nakupuje (klidně na čínském e-shopu).

Pokud je však nutno zboží do EU napřed dovézt, tak od jisté částky clo i DPH nutno platit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kulikk 25. 5. 2023 23:42

Díky...

A u toho konkrétního prodejce (ten konkrétní odkaz co jsem dal) jak to poznám...?

Je moje úvaha správná že pokud je jako "Odesílatel" uveden "Amazon" a pokud je datum doručení na mou adresu v ČR jen 5 dní, tak zboží MUSI jít ze skladu v EU...?
Kulikk
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 26. 5. 2023 11:53

Přesně tak.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kulikk 26. 5. 2023 18:21

Díky :-).

Ptal jsem se i jinde (jina fora) a tam mi řekli že podle odesílatele (amazon) nemuzu nic usuzovat.. (že to pujde fakt z EU a ne z číny...) ale taky se mi to nezdá...

podle mě pokud je tam amazon tak to prostě určitě nemůže jít z číny, ale musí z EU (případně z UK nebo USA, kde je taky amazon)... ?
Kulikk
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 26. 5. 2023 18:55

To nemůžeš vědět, kde mají ten sklad, pokud to tam sami neuvedou. Třeba na aliexpressu už si právě proto můžeš filtrovat zboží i podle toho, ze které země se má odeslat.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků