Kabel+Konektor RJ45 bez kleští

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dirk Gently 5. 6. 2007 08:31

Ahoj, mohu dát kabel a konektor RJ45 dohromady i bez krimpovacích kleští?
Dirk Gently
Junior

Odeslat příspěvekod Pif666 5. 6. 2007 08:37

Teoreticky ano, ale vynalozene usilie a celkovy vysledok nebudu stat zato. Radsej kup klieste (sak su strasne lacne cca 250sk) alebo si ich pozicaj v obchode, kde kupis kabel a konektory ... u nas sa to da bez problemov.
Pif666
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 5. 6. 2007 08:38

Silně nedoporučuji. Jsou tací experti, kteří se domnívají, že to dají dohromady pomocí šroubováku, ale výsledkem není skvost. Potíže se dostaví, když ne hned, tak časem. Lepší je si ty kleště někde půjčit.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cassul 5. 6. 2007 08:39

hodně blbě. Třeba ti ty kleště i půjčí, my to taky občas děláme, proti nějaké záloze, třeba...
cassul
Junior

Odeslat příspěvekod Peťo 5. 6. 2007 08:43

Môžeš takto bastliť, ale narobíš sa s tým ako vôl, ruky si zničíš, ako to budeš tenkým šrubovákom tlačiť každý vodič zvlášť a výsledok bude neistý. Za ten čas zájdeš do najbližšej PC predajne a tam ti to urobia.
Peťo
Junior

Odeslat příspěvekod Peťo 5. 6. 2007 08:45

Toľko rovnakých názorov naraz. Skoro ako v diskusii Windows vs. Linux. :lol:
Peťo
Junior

Odeslat příspěvekod sCrew 5. 6. 2007 08:47

Jde to, delal jsem to kombinackama, ale stoji to za prd... poradne to nedrzi, konektor se znici a neda se tomu verit... tech par korun za kleste ti usetri starosti a nervy... nebo si nech kabel udelat.
Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod crocjirka 5. 6. 2007 08:59

proc ji radsi nekoupis v nejakym obchode uz udelanej;)
kuličku neohněš!!
crocjirka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dirk Gently 5. 6. 2007 09:04

Vsem moc diky za nazory, radeji si ty kleste koupim. Udelany kabel mi nepomuze, potrebuji totiz ten kablik prostrcit vyvrtanou dirou ve zdi.
Pekny den Vsem...
Dirk Gently
Junior

Odeslat příspěvekod Acorp 5. 6. 2007 16:04

mám jednoho známýho, kterej mi asi před 4mi lety nackvakl asi za 2-3 minuty takovejhle kabel pomocí kleští a malýho šroubováku(je v tom zběhlej) a zatím jsem na žádnej problém nenarazil. Takže záleží taky na tom kdo to dělá, zprasit se to dá i krimpovacíma kleštěma.
Acorp
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 5. 6. 2007 16:15

Máš možná pravdu, ale rozhodně se to spíš zprasí tím šroubovákem, než kleštěmi.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Acorp 5. 6. 2007 20:09

Pytlik: nebudeme slovíčkařit ani vyvolávat flame, jde to oběma způsoby, jenže někdo tu říkal, že když se to dělá šroubovákem tak dřív nebo později budou problémy a prostě vůbec se to nedoporučuje. Tím co jsem napsal jsem chtěl nastínit, že to jde bez problémů i s tím druhým způsobem, ale záleží na tom kdo to dělá :)
Jinak souhlas, že zprasit kleštěma se to dá míň než šroubovákem.
Acorp
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 6. 6. 2007 07:07

Pokud to delas po 150ty tak ok. Pokud poprve KASLI NA TO !!! A nech si to nekde nakrimplovat.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flash 6. 6. 2007 07:48

Na přednášce jsme potřebovali vyrobit gigový cross a po ruce byl taky jenom šroubovák. Chci Tě jen upozornit, že když ty "nožíky" zatlačíš do toho konektoru málo, tak to do síťovky sice půjde, ale už to z ní nevyndáš :)
flash
Junior