Vista nezvládá správně načasované ram

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ARow 21. 7. 2007 12:17

Mam A-Data vitesta ktera maji časovani 4-4-4-12 ale pri instalaci windows(deska mela nejstarsi bios a nefungovali korektne ram a nez jsem prisel na to ze je to timhle tak jsem uz dost spechal) jsem nechal v biosu automaticke nastaveni ram(nastaveni je myslim neco jako 5-8-6-17-nejak tak priblizne:) a nyni kdyz nastavim v biosu spravne casovani tak se mi jiz visty nespusti a nabehne jen tabulka ze doslo ke zmene hw...
nevite co s tim popripade myslite si ze je to velky rozdil v rychlosti pc?
predem diky
>> No Drink 'n' Drive, Just Smoke 'n' Fly <<
-> ARow
ARow
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 21. 7. 2007 12:40

A nepotrebuji nahodou ty pameti pro tohle casovani vyssi napeti? Jinak rozdil nepoznas.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 7. 2007 12:46

Paměti nejlépe otestuješ na to určeným nástrojem. Ověřené a shodné jsou GoldMemory, Memtest86 a Memtest86+. Parametry pamětí jsou obvykle uvedeny na štítku, který je na nich nalepen. Případně se pokus sehnat odpovídající datasheet.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ARow 21. 7. 2007 13:18

nevim proc bych je testoval pokud funguji korektne ... mimochodem jsou otestovane memtestem :)
spravne casovani pameti vim ale neodpovedeli jste mi na dotaz proc se mi po spravnem nacasovani nespusti visty
s napetim si nejsem jist ale mam dojem ze a-data prave vyssi napeti nepotrebuji ...
heh tak to nechapu k cemu jsou ty parametry... :)
>> No Drink 'n' Drive, Just Smoke 'n' Fly <<
-> ARow
ARow
Junior

Odeslat příspěvekod IIXmilki 21. 7. 2007 13:39

Proboha visty ani žádnej jiný os nejni limitován cl paměti v tvým případě přichází v úvahu nekompaktybylita ram versus deska nebo poškozena ram a nebo je chyba klávesnici a židlí :wink:
IIXmilki
Junior

Odeslat příspěvekod IIXmilki 21. 7. 2007 13:59

Nevím, proč bych je testoval, pokud funguji korektně… to je snad samozřejmost před instalaci os
IIXmilki
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 21. 7. 2007 14:35

Pokud testy vykazuji, ze pameti jsou v poradku, tak proste jsou v poradku. Vistam (i ostatnim systemum) jsou nejaky pameti naprosto ukradeny, to je HW ne SW zalezitost.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 7. 2007 14:50

ARow píše:mam dojem ze a-data prave vyssi napeti nepotrebuji

Hlavně, že jsi četl a přispěl do diskuse ke článku Buďte pamětníkem: test 18 DDR2 modulů, kde v postu nad tvým Caderom napsal: "Při 2.0V s EPP zvládají časování 4-4-4-11.".

//edit: doplněno

Tak v testu na techPowerUp.com uvádějí, že A-Data Vitesta DDR2-800 jim běžela se standardní voltáží (1.8V) i s časováním 4-4-4-12.

Těchto pamětí ovšem existuje více typů, takže bez jednoznačné identifikace (modelovým číslem ze štítku) k tomu více říci nelze.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý