Repro 2+1 a onboard zvukovka

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dodyk 31. 8. 2007 19:33

V tychto "audio" veciach sa velmi nevyznam ,poradi mi niekto ako zisitim ci moja onboard zvukovka (Realtek AC´97) ,podporuje vystup 2+1 ? Vdaka.
btw.sorry za lamersku otazku
dodyk
Junior

Odeslat příspěvekod JakubCh 31. 8. 2007 23:07

Ahoj, stydět se nemusíš, každý jsme dobrý v něčem jiném, v klidu. Nesnáším lidi, co tady napadají ostatní, kteří potřebují poradit. K tvojemu problému : 2.1 - to znamená 2 bedny a subwoofer - a to umí každá zvukovka, je to klasické stereo. Mám 2.1 bedny Logitech x230(myslím, nechcu hledat papíry :D ) a je to jednoduché - od beden ti jde normální šňůra s 3,5 jackem na konci - tu hodíš do zvukovky a druhá - tu napojíš na subwoofer. Hotovo :D Taky na to nejsem odborník, tak mě pranýřujte, snažil jsem se to napsat jednoduše, po amatérsku :D
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod Paulxp 31. 8. 2007 23:10

Vpohode, napisal si to ako normalnemu cloveku, paradicka :)
Amatéri postavili LOĎKU , profesionáli postavili TITANIC
Amatéri urobili LINUX (tm) a profesionáli WINDOWS (tm)
Paulxp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 31. 8. 2007 23:52

Jak napsal JakubCh. Jde o klasicky stereo vystup (zeleny), do nehoz se bedny zapoji. V subwooferu je pak (krome zesilovace) tzv. vyhybka, ktera rozdeli signal na dve casti. Basovou cast posle na subwoofer, stredo a vysokotonovou cast pak do satelitu. Tam se signal muze dale delit (obvykle jen kondikem), pokud satelity maji zvlast stredotonove a vysokotonove reproduktory.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod JakubCh 1. 9. 2007 00:11

2Snoopy : dík, rozšířil jsi mi obzory, tohle jsem nevěděl, o té stavbě subwooferu. Jinak, Realtek AC 97 mám taky na desce (MSI ATI Xpress 200) a je to dobré zvukovka, akorát když dám bedny naplno nebo připojím sluchátka (jakékoliv), tak slyším šum a na pozadí jemné pískání - ale to je pouze při 100% hlasitosti, normálně to mám stažené a neslyším nic...zbavit se toho nejde, odpojený reprodkutor v case, kablík od CD, nový zdroj...prostě asi vlasnost desky...
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 1. 9. 2007 00:30

Vzpominam na zvukovku Soundblaster Vibra 16 do ISA slotu. To sumelo, piskalo a praskalo uz pri normalni hlasitosti :) V te dobe ovsem integrovane zvukovky nebyly a tohle byl nejlevnejsi Soundblaster, tak to lidi i kupovali. AWE 32 byl uz ponekud mene dostupny, ale rozdil propastny, ne jen kvuli wavetable ;) Ovsem sumet muze i zesilovac v bednach.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod dodyk 1. 9. 2007 15:19

Vdaka za odpovede.
Ja uvazujem nad tymto:
2+1 :http://imperio.ekatalog.biz/zbozi/dreveny-zvukovy-system-2-1-accord-sw1800w-54w-rms/detail.aspx?p=z:34705

2+0:http://imperio.ekatalog.biz/zbozi/drevene-aktivni-repro-redstar-rs-214r-wooden-s-do/detail.aspx?p=z:93527
dodyk
Junior

Odeslat příspěvekod JakubCh 1. 9. 2007 21:16

Ten odkaz na 2.1 mi nejde, ty druhé - nevím, já bych asi bez subwooferu nebral, ale ať se vyjádří odborníci :D . Já nedám dopustit na tyhle : http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 50U70006DT Pěkně vypadají, super hrají, dobrá cena...nemám námitek
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod wolf00 2. 9. 2007 01:18

http://www.obchod.cz/products_detail.ph ... i=00030772 tyhle reproduktory mam doma, za svoji cenu hraji vic nez slusne subwofer je dreveny,celkove dobre basuji...
wolf00
Junior

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 2. 9. 2007 01:21

sem pro s JakubCh. mam je taky (jen x-530) a hrajou fakt docela dobre.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubCh 2. 9. 2007 02:23

2wolf00 : no, připadají mi až moc podezřele levné, tím nechci říct, že levné musí být vždy špatné, ale je to jisté varování. Navíc Logitech je renomovaná značka.
2KillmanCZE : to jsou ty 5.1, že ? Taky jsem takové chtěl, ale když jsem je bral, tak za a) jsme neměl 5.1 zvukovku, za b) neměl bych je jak rozestavět - hlavně ty zadní, kdo nezná můj pokojíček, nemůže pochopit :D :D ale jsou fakt super..
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 2. 9. 2007 10:26

to wolf00: a hlavne se mi tam nezda to celkovy vykon 6W RMS. pisou ze subac ma 4W, takze kazdy satelit ma 1W? to je nejak moc malo. u X-530 (i X-230) ma kazdy satelit neco pres 10W.

to JakubCh: jj. jsou to 5.1. mohl si je koupit a postavit si zadni normalne vedle prednich :D a jack na zadni bedny a center by jsi pres rozdvojku zapojil normalne do zeleneho... :mrgreen:
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dodyk 2. 9. 2007 10:56

dodyk
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 2. 9. 2007 10:57

Take jsem kvuli stehovani do noveho musel prejit z 5.1 Genius HT (rad jsem se jich zbavil) na 2.1 Logitech Z-4 (slusne). No co, 5.1 bude doufam uz brzy v obyvaku ;)
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 2. 9. 2007 11:04

subac nemuze mit preci 4watty,
to i moje bejvaly creative mely 2*6watt + 16 watt subac... :)
Mobil-man
Pokročilý

Další stránka