je možno používat vadnou ram?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Martizko 2. 9. 2007 16:27

Ahoj mám 1.5 GB ram.Jedna je A-data 1GB a druhá nějaka noname 512 MB.No a pravě přes memtest jsem zjistil že je ta noname vadná.Vadilo by moc kdybych ji i přesto používal jelikož semi moc nechce zase vracet spět na 1 GB.Memtest běžel 15 hodin a nebyt toho že sem si ještě odskočil předtím než jsem chtěl test ukončit na WC tak ani nepřídu na to že je vadna.Ale druhy den jsem ji zase skusil znovu otestovat ale to mi vyhodilu chybu už po půl hodině tak fakt nevím.Co bystemi teda doporučily mam ji teda račí vyndat, jinak mi ale nějak nepřipada že by byl počítač nějak nestabilni.
Martizko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Master Awast 2. 9. 2007 16:46

Pokud nemáš problémy.... neřeš, ovšem jakmile bude problém, víš kde hledat příčinu....

IMHO zkus ještě Gold Memory...
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JakubCh 2. 9. 2007 16:46

Tak já nevím, no...o tom moc nevím, ale co tak je třeba prohodit v pozicích ? Tu noname s tou druhou ? Třeba by to mohlo být i tím..jak dlouho na tom PC děláš ? Pokud s ním pracuješ 2 roky a nic se neděje, nic nepadá, neseká se, tak to taky třeba může být nějaké hovadina ze strany programu...
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod Martizko 2. 9. 2007 17:04

No parkrat semi kdysy stavalo že mi občas skočila modra obrazovka ale to bylo opravdu jen zřitka a dělalo to už od novoty.Ale vubec sem to nějak neřešil protože to opravdu udělalo tak jednou za 3 mesice.Jinak prohodit jsem je samozřejmě skoušel ale žadny rozdil jsem nezasnamenal.
Martizko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 2. 9. 2007 17:06

pokud ti nedela/nezacne problemy tak ji tam normalne nech a neres to :-B
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martizko 2. 9. 2007 17:09

Asi jo ale ještě jedna věc nemůže to byt třeba nějak nebezpečny, jako že může v důsledku tohohle vyhořet třeba pc?
Martizko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Master Awast 2. 9. 2007 17:10

Ne....
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martizko 2. 9. 2007 17:11

Tak to sem rad, ja to teda zatim necham tak a jsem zvědavy jestli se vyskytne nějaky problém.
Martizko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banban 2. 9. 2007 17:40

...driv nebo pozdeji. A je pravdepodobne bude ze to chcipne s datama na kterych zalezi... a o ty data prijdete.
banban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ertefol 2. 9. 2007 17:50

V RAM data na kterých zaleží? Ty jsou většinou na pevném disku :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 2. 9. 2007 17:53

asi tak. popripade strati data treba za posledni 2 hodinky
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caderom 2. 9. 2007 18:16

V ojedinělých případech může při pádu systému, ať už z důvodu vadné RAM nebo jakéhokoli jiného, k poškození systému, pokud právě systém pracoval se systémovými soubory, pak je nutné udělat obnovu.

Zkus malinko zvednout napětí pamětí, případně ještě trochu zhoršit časování, jestli to nepomůže. Je lepší ztratit 1-2% výkonu při horším časování než pracovat na nestabilním systému.
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaromir 2. 9. 2007 18:18

Až bude čas a pohoda, tak je zvlášť otestuj a tu špatnou VYHOĎ.

Věř mi, nic tak nenaštve, jako když děláš na něčem důležitém a příjdeš o data. Opravdu to nestojí za to.

Že jsou data na HDD je pravda, ale při jakémkoliv zpouštění a nebo trochu složitější manipulaci jdou přes RAM a není nic záludnějšího, než paměť, která občas mění sem tam nějaký bit.

Cokoliv, co stáhneš, cokoliv co vypálíš, cokoliv co překopíruješ může být tímto a bude náhodně poznamenáno :). Si to představ jako malou myšku, která občas pozmění bit tady a bajt tam... videa s artefakty a zmrazeními, hudba s lupanci, dokumenty co možná nepůjdou ani otevřít, a to už nemluvím o programech a nebo když budeš dělat něco s operačním systémem a nedej bože pomocí partition magica třeba přemísťovat partitions na disku.

U počítače jsem za těch 20 let pochopil jedno, jak je nějaký díl špatný, tak do šrotu s ním a ušetřený čas bastlením a ztrátami věnovat produktivnějším věcem.
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 2. 9. 2007 18:24

V Linuxu to pochopitelně jde, někdo se tím už zabýval.
Často není u vadné paměti zajištěno konstantní rozmístění, pokud bude házet náhodné chyby, tak to bude obtížné.

Na této stránce najdeš patche pro kernely:
http://rick.vanrein.org/linux/badram/
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šarik 2. 9. 2007 18:29

Naprosto souhlasím s jaromir. Pokud dojde ke změně bitu u programu, tak to spadne. Ale pokud k tomu dojde v datech, tak až se na to dojde bude to havárka.
Si představ, že se ti třeba změnily data v Exelu a budeš mít chyby ve výpočtech. Takže pryč s vadnou pamětí.
Taky mi to vyhazovalo chyby v ram, ale pomohlo dát do dalšího slotu. Nebyla to však vada ram, ale problém s integrovaným řadičem v prvních Sempronech.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior

Další stránka