vydrz UPS (INFOSEC 650 XP office USB)

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eugen 17. 10. 2007 00:47

Hello,

mam UPSku z nazvu (asi 3 tyzdne) a podla manualu / technickej specifikacie ma vydrzat 20 minut (nepisu sice, ze pri akej zatazi, ale tak hadam nemyslia 1 watt).

A ked som to doma skusal na mojom pocitaci (podla ups programu zataz 50% UPSky - tj ona ma 650 VA, co by malo byt 650 Watt, takze zataz bola okolo 325 W) mi to vydrzalo bezat 3 minuty na baterku a potom to zacalo vsetko blikat na cerveno, pipat a vyplo sa to.

3 minuty sa mi zda dost malo, ked uvadzaju 20 - chcel by som to reklamovat, preto by som sa chcel opytat hocikoho, kto ma nejaku UPSku, ze ake asi dosahujete vydrze pri akej spotrebe?
eugen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggie 17. 10. 2007 05:32

VA sa nerovna W, je tam urcity deliaci pomer, zavisly od pripojeneho zariadenia (odpor atd.), v praxi je "vykon" vo W vzdy mensi ako vo VA (0,7 - 0,8)
zaroven cim vacsia spotreba zariadenia, tym menej UPS vydrzi, 1 PC so spotrebou 200 W vydrzi prakticky menej ako polovicu ako 1 so spotrebou 100 W...

takze zataz 325 W je na tuto UPS prilis, to bolo s nejakym 21" CRT monitorom? sa mi zda prilis vela...

normal zostava s LCD a odberom 150W by mala vydrzat 10 min
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggie 17. 10. 2007 06:37

v podstate UPS je na to, aby si si v pripade vypadku mohol ulozit pracu a vypol pocitac, navyse ti filtruje signal, chrani pred prepatim atd.
takze je skoro jedno ako dlho utiahne pocitac... ale 3 min je fakt malo
UPS maju niektore zasuvky zalohovane ine nie, tam treba napichat nedolezite zariadenia: tlaciaren, skener...
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eugen 21. 10. 2007 22:53

to tu fakt nikto nemate UPSku, ze by ste napisali jej kapacitu, pripojenu zataz a max vydrz...?
eugen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puck 21. 10. 2007 23:08

APC Back-UPS CS 350 na malom serveri 4GB ram core 2 duo 6x HDD bez monitora cca 15 minut
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty_xl 28. 10. 2007 12:19

APC SmartUPS 420, ( sestava na amd, 350 fortron, 1gb, 1hdd, hd2600xt) s lcd 19´ mi comp bezi tak 10 minut.. Zalezi taky na stari akumulatoru, casem se snizuje kapacita, ale jestli máš novou UPS tak to je divne...
marty_xl
Junior

Odeslat příspěvekod eugen 22. 6. 2009 23:16

Zdravim,

mal by som otazku k tej istej UPS-ke
http://www.infosec-ups.com/electrical-p ... tions.htm#

uz par tzydnov sa u nas doma daco stalo so sietou a v zasuvke mam napatie okolo 244 voltov, co uz dana UPSka vnima ako nejaky nadlimit a prepne sa do AVR modu (automatic voltage regulation) a vystupne napatie sa ustali na tusim 210V. Obcas to klesne pod 240, potom sa AVR mod vypne, ale vacsinu casu je to v nom.

Problem je ten, ze ked je to napatie vyssie a UPS je v AVR mode, nedobija sa v nej baterka (ta jej kapacita percentualne pobehuje po roznych hodnotach, ide to aj hore aj dolu, aj ked nic nerobim, komp bezi rovnako a napatie sa nemeni, obecne okolo 20% ukazuje ze je nabita, viac to neda) a ked odpojim elektrinu (vypadne napajanie), pripojeny pocitac sa okamzite vypne, UPSka nie je schopna zalohovat ani jednu sekundu a zacne pipat, ze je slaba baterka.

Teraz som si UPSku zobral do Blavy, ze ju idem reklamovat (este stale je v zaruke), na skusku som ju zapojil tu na byte (normalne napatie - 230V) a cuduj sa svete, baterka sa nabila na >90% (este sa nabija), takze za normalneho vstupneho napatia zrejme funguje - ale to mi doma nepomoze.
Na ich webstranke pisu, ze vstupne napatie moze byt aj 290V, ale uz nie, ci sa aj vtedy baterka nabija.

Zda sa mi to divne, ze by sa v AVR mode UPSka nenabijala, ale mozno je to normalne, nemate s tym niekto skusenost?

Lebo potom mi ostava asi len dokupit dalsiu bednicku, nejaky napatovy regulator :|

(kontaktoval som aj Infosec tech support, ale ani minule mi odtial vobec neodpisali)
eugen
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků