pozor na EPSON s-p r285

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Moose 25. 12. 2007 00:03

koupil sem si k ježíšku ( jak jinak dnes ) tiskárnu EPSON stylus photo r285, má 6 inkoustu, dokáže mi potisknout CD...
nerejpejme ve výběru tiskárny, já jsem si ji nevybíral...

nyní k věci :
[i]při instalaci cartridgí, jsme varováni : pozn: první ikoustováí kazeta vložená do tiskárny se částečně spotřebuje k doplnění inkoustu do tiskové hlavy. S těmitokazetami jemožné vytisknout méně stránek než s kazetami nainstalovanými následně. i/i]

co to znamená v praxi ? pokud chcete tisknout hned když tiskárnu nainstalujete, připravte si rovnou sadu nových náplní, jelikož to co se stalo mně, ..... >:-[] >:-[] >:-[] samosebou, zapnu tiskárnu, hodim do ni cartridge přesně podle návodu, řikam si fajn, brzo koupim novy, neva... nainstaluju tiskárnu, davam restart, a po restartu bláhově chcu vytisknout zkušební stránku, ejhle po zmáčknutí na tisknout se oběví tabulka že není žlutá náplň, tudíž po zakoupení tiskárny, nevytisknete ani jednu !!!!!! stránku, okamžitě musíte jít koupit náplň, protože ovladače epsonu data do tiskárny nepustí....

no co, ***** happens, chtel sem tisknout, a díky epson nemůžu.... ironie ? příště už budeme chytřejší...
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šarik 25. 12. 2007 10:05

Zběžně jsem goglil, ale nenašel jsem, kolik má nádržka obsah. Nezdá se mi, že by padla celá na zprovoznění tiskárny. Není čipovaná a neodešel čip nebo tak něco?
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 25. 12. 2007 10:12

Normální věc prodejci začaly dávat do nových zařízení malé náplně které vydrží pouze na skoušku, originál koupené jsou větší.....

Co k tomu dodat ?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 25. 12. 2007 10:15

[quote="šarik";Zběžně jsem goglil, ale nenašel jsem, kolik má nádržka obsah. Nezdá se mi, že by padla celá na zprovoznění tiskárny. Není čipovaná a neodešel čip nebo tak něco?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sterivap 25. 12. 2007 10:21

Moose píše:koupil sem si k ježíšku ( jak jinak dnes ) tiskárnu rb]EPSON stylus photo r285[/b], má 6 inkoustu, dokáže mi potisknout CD...
nerejpejme ve výběru tiskárny, já jsem si ji nevybíral...

nyní k věci : kquote][i]při instalaci cartridgí, jsme varováni : pozn: první ikoustováí kazeta vložená do tiskárny se částečně spotřebuje k doplnění inkoustu do tiskové hlavy. S těmitokazetami jemožné vytisknout méně stránek než s kazetami nainstalovanými následně. i/i]

co to znamená v praxi ? pokud chcete tisknout hned když tiskárnu nainstalujete, připravte si rovnou sadu nových náplní, jelikož to co se stalo mně, ..... >:-.] >:-[] >:-[] samosebou, zapnu tiskárnu, hodim do ni cartridge přesně podle návodu, řikam si fajn, brzo koupim novy, neva... nainstaluju tiskárnu, davam restart, a po restartu bláhově chcu vytisknout zkušební stránku, ejhle po zmáčknutí na tisknout se oběví tabulka že není žlutá náplň, eb]tudíž po zakoupení tiskárny, nevytisknete ani jednu !!!!!! stránku, n/b]okamžitě musíte jít koupit náplň, protože ovladače epsonu data do tiskárny nepustí....

no co, .b]***** happens[/b], chtel sem tisknout, a díky epson nemůžu.... ironie ? příště už budeme chytřejší...
...kdyby pes nesral-dál by došel...
sterivap
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 12. 2007 10:45

sterivap píše:To je mi fak líto.... čekám, kdy v základní verzi auta budou kola jen na dojetí do nejbližšího pneuservisu. s/quote]


Ale vždyť to tak je nebo vám při prodeji dají jak zimní tak letní pneu ? (Když dnes nedělají univerzalní jako kdysy)

Dostals s autem povinou výbavu ? (lékarnička, trojuhelník, vesta......) Stejně si hromadu věcí musíš dokoupit sám.....:-)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šarik 25. 12. 2007 12:43

To s těmi náplněmi neznám. U mého Canonu byly normální a lejzovky HP byl toner též normální. Aspoň jsem se poučil a vím na co dávat pozor. Díky.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 25. 12. 2007 17:11

Je to normální aby ušetřily tak ty startovací náplně jsou asi poloviční oproti normálním co potom koupíš.

Jinak já jsem ke své HP5550 dostal normální - prostě záleží na typu a výrobci....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Moose 25. 12. 2007 20:02

soban píše:[quote="šarik";Zběžně jsem goglil, ale nenašel jsem, kolik má nádržka obsah. Nezdá se mi, že by padla celá na zprovoznění tiskárny. Není čipovaná a neodešel čip nebo tak něco?
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzzan 28. 12. 2007 22:15

Přemýšlím o zakoupení téhle tiskarny manželce na fotky, zvažuju ještě Canon IP 4500, ale co do ekonomiky provozu, tahle se mi zdá být lepší, i teda co do podpory pod Mandriva Linuxem. Jen zakoupit rovnou s tiskárnou i náhradní inkousty. Nemůže zakladatel fóra nebo někdo jiný napsat nějaké zkušenosti s tiskem na této tiskárně?
zuzzan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moose 5. 1. 2008 17:29

tak poté co jsem vložil novou žlutou nápln mne při tisku velice ale velice zarazila jedna věc : netiskne to černě a žlutě... davam tedy test na trysky a poté čištění trysek, stále netiskne žlutě a černě...


stav naštvanosti na firmu epson se zvýšil

takže se jde reklamovat. obrázyk bez černé barvy vypadají jak invertované ve photoshopu :-(
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moose 13. 2. 2008 16:49

info k dokončení problému : tiskárna se dala reklamovat, kurýr když ji z dilerisu vezl do pardubic ji rozmlatil, takže sem dostal novou a zatim funguje dobře :)
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -PeT- 13. 2. 2008 17:33

Delal jsem behem skoly jako brigadu promotera u Epsonu. Rukama mi proslo hodne tiskaren a multifunkci, tak muzu trosku porovnavat. Toto urcite neni standartni situace, musel to byt stopro vadny kus, instaloval jsem nekolik techto tiskaren a u zadne se mi nic podobneho nestalo. Ano, trosku inkoustu se nasaje pri prvnim zapnuti do tiskove hlavy, ale ne rozhodne cela napln. Musely byt proste vadne trysky, nebo neco jineho v tiskove hlave, kvuli cemu ten inkoust nejspis protekl :( Coz znaci i ten spatny tisk, jak jsi popisoval. Proste jsi mel stesti na vadny kus, stane se no.
Jinak Epson nedava startovaci naplne, ale k nove tiskarne jsou plnohodnotne ink. kazety. Pak se da dokoupit normalni nebo s high capacity. U te r285 by mela mit myslim jedna ink. kazeta cca 7,4ml pokud si to dobre pamatuji.
-PeT-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luhal 24. 2. 2008 17:42

Musel to byt zmetek. Mam ji dva dny a funguje naprosto bez problemu:-)
TomTom One, Media Center, 2GB
Nokia 6300, 2GB, Jabra BT135
Luhal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moose 25. 2. 2008 08:59

jo, byl to zmetek. jinak ohledně tisku : na jedny cartridge dokáže vytisknout cca 50 (+-5) barevných stran (obrázky přes celou stránku)
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků