Router Asus WL500g Premium a problem s hranim AOE III

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jirka_ 27. 12. 2007 22:12

Zdravim, mam problem s hranim pres multiplayer (ESO) u hry AOE III. S nekterymi hraci bohuzel neni mozne navazat hru a problemem je prave router Asus VL500g Premium. Pokud pripojim PC primo ke 4Gmodemu, tak vse funguje.

Ve FAQ jsou (mimo jine) tyto rady:
- Toggle UPnP (If you have UPnP on, try turning it off and if you have UPnP off, try turning it on.)
- Test with the DMZ setting both on and off
- Port forward UDP and TCP/IP ports 2300-2310 to your machine. If that range does not work try expanding it to cover ports 2300-2340, or try using the OverridePort command listed below.
- Some routers have a Gaming Mode. Be sure to enable that option if your router supports this feature.

Zakazal jsem fw, nechal jsem si vse preposilat (pomoci DMZ) na muj PC, zkousel jsem laborovat s UPnP ale bohuzel bezvysledne.

Nema nekdo nejakou radu, jak hrani pres router zprovoznit?
Diky
P.S. FW pouzivam 1.67 z http://www.koppel.cz/cdmawifi
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 27. 12. 2007 22:29

Tym DMZ sa to malo poriesit, ale ked uz to nejde. Este by som skusil forwardnut porty kt. zmienujes natvrdo v routery. Postup najdes na:
http://portforward.com/english/routers/ ... es_III.htm

Nuz a nemas este nejaky FW v PC?
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka_ 27. 12. 2007 22:43

diky za tip, koukam, ze je tam priklad primo pro aoe III:-) Nicmene jsme predpokladal, ze ten DMZ server presmerovava natvrdo vsechen provoz, proto jsme ho zkusil ...
Pokud jde o port forwarding, tak ten jsem taky delal, ale ne pro port 80, o tom se na webu aoe nezminuji .... vyzkousim
BTW mam jeste sw fw (eset), ale ten je zaply i pri primem modemovem pripojeni a tam to funguje ... takze nepredpokladam, ze by byl problem v nem (navic je zaply v interaktivnim modu, takze by se pri pokusu o komunikaci objevilo okno)

BTW Jeste dotaz - pokud budu mit dle navodu presmerovany provoz na portu 80 ke mne, tak to si pak uz nikdo za routerem nezasurfuje, je to tak?
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_ 27. 12. 2007 23:32

tak jsem zkousel nastavit presmerovani portu dle navodu v odkazu, ale stejne to nefunguje ...
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 27. 12. 2007 23:37

Vypni ten ESET pre skusku. S DMZ si to hovoril spravne, preco to ale celkovo nejde uz netusim.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka_ 27. 12. 2007 23:48

tak vypnuti esetu bohuzel taky nepomuze .... vazne tomu nerozumim, co vic to muze chtit nez DMZ? ale v tom routeru to byt musi, kdyz to bez nej funguje ...
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 28. 12. 2007 00:11

Mozno skusit flash fw routra na nejaky iny.
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka_ 28. 12. 2007 00:51

zkousel jsem 2 verze zpatky (1.65 misto 1.67) a se stejnym vysledkem ...
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 28. 12. 2007 09:24

Bohuzial uz nepomozem, lebo neviem ako. z
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka_ 28. 12. 2007 22:00

no me uz bohuzel taky nic nenapadlo, proto jsem tady polozil ten dotaz ...

nema jeste nekdo jiny nejaky napad?
Jirka_
Junior