dva monitory - dve plochy?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 31. 3. 2008 15:35

Normálně ten zvuk vem ze zvukovky, ničemu to nevadí :roll: ;-)
aikoN
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Chupacabras 31. 3. 2008 15:58

mika619 píše:nejako ste ma zmiatli... da sa ta teda nejako spravit jeden pc- 2mysi, 2kvlavesnice, 2 monitory na jednom film na druhom hra???

Nedá.
2 monitory, 2 myši, 2 klávesnice v pohode pripojíš, aj ti budú fungovať, ale nedosiahneš to, aby sa to chovalo ako 2 nezávislé počítače. Vždy to bude iba jeden PC, na ktorom môže pracovať iba jeden človek. Môžeš mať pripojených aj 10 myší, je to jedno, pretože máš stále iba jeden kurzor :)
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 31. 3. 2008 16:01

Aj keď čisto teoreticky by to šlo pomocou VMware ESX servera, ak by sa dalo priradiť zdroje (myši, klávesnice, monitory) vybraným virtuálnym strojom. Toto nemám vyskúšané.
Každopádne to nie je nič pre teba (jednak cenovo, jednak drivery, jednak vedomosti atď.).
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 31. 3. 2008 19:03

2 mika619: ak chces cez hdmi prenasat aj zvuk, musis si zaobstarat nejaku kartu z novej generacie Radeonov, tie k obrazu pribaluju aj plnohodnotny viackanalovy zvuk. Ak vsak nechces investovat do grafickej karty, musis zvuk do svojich reproduktorov tahat zo zvukovky, a tam uz zalezi, ake ponuka vstystupy, a ake vstupy maju Tvoje reproduktory, cez ktore chces film pocuvat.

doplnene: ak chces zvuk dostat len do telky, tak Ti staci stereo kabel zo zvukovky na nejaky vstup pri HDMI porte, ak taky telka ma... DTS v podstate nema vyznam, kedze telka ma len stereo reproduktory. Alebo uz ktosi na fore spominal, ze existuje aj kabel StereoKonektor+DVI->HDMI, ktory spoji zvuk a obraz do jedneho kabla, na druhom konci je HDMI. A mozno existuje taky kabel aj pre viackanalovy zvuk.
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Junior

Odeslat příspěvekod Klasounek 28. 10. 2008 23:19

Tak trošku toto vlákno oživím...

Vzhledem k tomu, že se blíží digitalizace a nechce se mi kupovat další set-top box, ani další monitor, je možné výše zmíněné situace praktikovat i s TV a jedním monitorem? V případě koupi TV karty --> na monitoru by se normálně pracovalo a na TV by běžela pouze digi. tv přes Tv tuner (S-video)? Lze to ve Win nějak poladit, případně nějaký vhodný SW? Nebo je postup pro TV stejný jako pro dva monitory? Rozpoznání monitoru...?

Předem díky
Klasounek
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 19. 8. 2011 06:44

mika619 píše:nejako ste ma zmiatli... da sa ta teda nejako spravit jeden pc- 2mysi, 2kvlavesnice, 2 monitory na jednom film na druhom hra???

možná by to šlo (i když hodně složitě), ale nevím jak ty by sis opatřil další pár rukou, protože je nysmyslné mít klávesnici a myš 2x, když máš jen 2 ruce nebo bys ty druhé dvě ovládal nahama?
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod mattthew 19. 8. 2011 07:24

Ja by som rad upozornil na to, ze ak sa tu bavime o pustani filmov a tv na druhom monitore/TV, asi sa predpoklada ze to bude prepnute do full screen rezimu. To sa mi ale podarilo docielit len pokial som mysou neklikol na ten druhy monitor s wordom, v tom momente sa mi fullscreen s filmom zrusil a ostalo mi normalne maximalizovane okno. Takze odporucam toto overit, pretoze ak ten druhy bude chciet pracovat na tej druhej obrazovke, je mozne, ze full screen na tej prvej nepojde.

Co sa tyka toho zvuku cez dvi, ako tu spominal niekto predomnou, karty radeon to umoznuju, ja konkretne to mam takto doma nastavene a ide to bez problemov. Akurat ked chcem nieco pustit cez hdmi na tv, tak musim v zvukovych nastaveniach vybrat zvukovu kartu z radeonu (karta je saphire HD 4770 toxic - dost stara) , aby sa zvukovy vystup presmeroval cez tento port.
mattthew
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 8. 2011 10:53

akira.uzai píše:

možná by to šlo (i když hodně složitě), ale nevím jak ty by sis opatřil další pár rukou, protože je nysmyslné mít klávesnici a myš 2x, když máš jen 2 ruce nebo bys ty druhé dvě ovládal nahama?

Proč odpovídáš na 3 roky mrtvé téma? :roll:
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Předchozí stránka