sekany a nekvalitní zvuk u BT headsetu při volání do Skype

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod audis 12. 4. 2008 19:10

Dobrý den,
Napadlo mě, proč být omezován kabely při volání přes Skype a koupil jsem do svého PC běžný externí usb bluetooth adaptér MSI Star Key 2.0 V2 http://www.okcomputers.cz/msi-star-key-20/d-62653/ a k němu BT sluchátko BH015 (Opiumex) (http://www.aukro.cz/item342881576_bluetooth_handsfree_za_super_cenu.html nebo moje recenze http://www.tuzing.com/view.php?nazevclanku=bh015-opiumex&cisloclanku=2008033101 nebo udaje o něm uvedu na konci emailu.)



Když volám přes mobil (SE W300i) přes BTheadset, zvuk je přiměřeně čistý a věrný, 1/4sekundové výpadky jsou na vzdálenost 5 m.



Když volám do Skype přes BTheadset a BT adaptér v PC, zvuk ze sluchátka je i na 1 m trhaný, vypadává, zvuk z mikrofonu je ještě větší tragedie – není mi rozumět! Na vzdálenost 5m to prakticky nelze použít.



Přenos souborů z PC do mobilu přes BTadaptér je naprosto totožně rychlý na vzdálenost 1 m i 6 metrů. (30 kB/sek)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1) DOTAZ: je normální, aby volání BTsluchátko > BTadaptér > Skype dělalo výše popsané problémy? Zaujalo mě to, protože BTadaptér uvádí dosah 100m, tak jsem doufal, že na 10 m to bude OK…

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mám Win Xp pro cz SP1, použil jsem ovladače pro BTadaptér z přiloženého cd, v nastavení BTadaptérru jsem s ničím zbytečně nelaboroval, i když mi dalo spoustu práce, než jsem to rozchodil. Zkusil jsem ovladače z stránek MSI, ale přímo pro tento BTadaptér tam nejsou, a ty, co se podobaly nejvíce, s BTadaptérm po nainstalování nespolupracují.

Také mě zaráží, že pokud instaluju ovladače odsud http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=131&prod_no=101 (ten na konci), tak po úspěšné instalaci se pc tváří, jako když žádný bt adaptér není zapojen. Funkce adaptéru s mobilem a headsetem používám přes program Bluesoleil, ketrý byl jako jediný přiložen na cd v balení bt adaptéru a pro výše uvedené činnosti postačuje samotný!

Co mám dělat? Jiný BTadaptér? S jakým máte dobré zkušenosti? Velmi by mě mrzelo, kdyby muj původní záměr nefungoval ani na 5 metrů..


Děkuji za radu!


=========================================
Tech. Udaje BT headsetu:

Váha 13,5 g bez baterie

Dosah až 10 metrů (ve volnem prostoru)

Český manuál

OBSAH BALENÍ :
1 x wireless headset
1 x user manual
1 x neck strap
1 x AAA battery
1 x USB charger
2 x ear foams
1 x ear hook

- Small, lightweight headset with Bluetooth wireless technology for comfortable and safe handsfree communication.
- Up to 15 hours talk time, 500 hours stand-by and a wireless range of 10 meters.
- Works with Bluetooth compatible devices such as mobile phones and computers that support the headset or handsfree profile.
- Can be worn comfortably for hours on either right or left ear.
- Easy controls for volume, answering and canceling calls, mute sound, pairing and on/off.
- Provides excellent reception and transmission of audio signals without interference of background noise.
- Standby and talk time are dependent to micro battery (AAA).
- Frequency: 2. 4GHz-2. 48GHz.
- Operation range: Wirelessly up to 10M(30 feet).
- Blue & Red LED Indicating.
- Faster speed of matching and connection.
- Compatible with almost all Bluetooth mobile phones and PCs.
- Size: 72mm*25mm*15mm
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 12. 4. 2008 19:54

spousta odpovedi se da lehce a pohodlne dohledat na netu:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bluetooth

,,Přenosová rychlost se pohybuje okolo 720 kbit/s ,,

cili i na prenosy MP3 do mobilu je to silene pomale. Navic veskere hodnoty jak datovy prutok tak dosah jsou udavany jako maximalni. Mne napr BT neudrzel ani spojeni na hrani AOE mezi dvema PC :)

Pri instalaci ovladace doufam nejdrive odinstalujete stary a nejlepe jeste restartujete pc, ze?
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 12. 4. 2008 20:25

ano. už jsem to dělal asi 10x, různé verze toho programu Bluesoleil, rychlost přenosu do mobilu prumerně 30kB/s a značné rušení při Skype volání se nemění.

Mám to chápat tak, že prostě BTheaset se na skype nehodí? A proč s mobilem headset funguje dobře? proč mězi mobily jsme si posílali soubory 125kB/s? (dopočítali jsme to pak).

také mě zaráží, že na oficiálních stránkách MSI ten muj BTadaptér vubec není, ani na US, UK, EUROPE, ale našel jsem ho na něměcké verzi, ale tam bez ovladače přímo pro něj.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 4. 2008 07:32

ZATIM JSEM ZJISTIL: problem neni ve skype, ten si kdyztak můžete otestovat zde http://www.testyourvoip.com , ale ve zvukovém zařízení počítače. po sparovani sluchátka skrz program BLUESOLEID se v pc vytvoří nove zvukové zařízení SCO AUDIO. pak se jeste vytvoří zařízení HEADSET AV, ale to vubec zvuk do sluchátka nepřenasi. problem je, ze mi neni rozumět! zvuky z pc slyším téměř stejne dobre jako z repro treba, ale skrz mikrofonek v bt headsetu mi vubec neni rozumět. to, co namluvim, je děsně potichu a zasumene. ze stránek firmy WIDCOMM jsem si stáhl jakýsi bazmek, se kterým zvuk z mikrofonu byl na chvili ok. MOJE OTAZKA: KDE SEHNAT NEJAKY OVLADAČ NEBO TAK NECO, NA SCO AUDIO? GOOGLE NIC POŘÁDNÉHO.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan585 22. 4. 2008 12:58

Ja som mal ten istý nápad a kupil som si ten isty externí usb bluetooth adaptér MSI Star Key 2.0 V2 a ktomu sluchatko JABRA BT2010(http://www.jabra.com/sites/jabra/uk-uk/ ... t2010.aspx). Po nainštalovaní priloženeho software k adapteru som sluchatko nerozchodil, keď som ale zapol bluetooth na mobile Sonny Ericson K550 ten mi našlo.
Môžeš mi podrobne napísať ako si rozchodil to sluchatko na PC?
milan585
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 22. 4. 2008 13:46

JESTLI jsi koupil presne ten samy bt adaptér jako ja, tak je problem v něm! nechám si ho vymenit za jiny! s jiným půjčeným bt adaptérem to chodilo na prvni pokus vcelku v rámci technologie bt v pohode. mj ten náš bt adaptér ani nenalezly nejaké univerzální ovladače a rychlost přenosu souborů do mobilu byla 2/3 oproti tomu, co jsem mel na den půjčený. docela me ten bt adaptér zklamal. půjčený byl take msi ale starší nejaky typ. PISU z mobilu.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 22. 4. 2008 13:51

S PŘILOŽENÝM sw bluesoleid to našlo, chodilo s tim problémem u mikrofonu,
s mobilem taky ok. jen proste pomalejší a sel blbe ten mikrofon.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 22. 4. 2008 13:54

JO A sluchátko musi podporovat tzv. HEADSET PROFIL. pokud ho nema, musíš koupit jiné sluchátko. dočtes se to v běžných parametrech k produktů. nebo aspon ze se da spojit s pc.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 22. 4. 2008 16:14

máš pěkné sluchátko. ja jsem koupil jedno velmi levné. Kupuj BT adaptér jen takový, který je Bluetooth 2,0 a má EDR (též jsme u této kombinace často viděl označení 3MBs - cokoliv co se mírně odlišuje neber!*)), tvoje to podporuje, a tak je možné, že dosáhneš lepší kvality zvuku než já. Podle toho, co jsi napsal, tak máme stejný BT adaptér. Jak jsem psal, problém vidím v něm! U tvého sluchátk aje napsáno, že hedaset profil podporuje ("Supported Bluetooth Profiles: Headset version 1.0 and
Hands-free version 1.5 (or higher)")

*) na aukro.cz někdo prodává nějaké BTadaptér v1.6. Dovycotovlastně ku*va znaméná...
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 22. 4. 2008 16:17

a v tom softwaru nalezneš a spáruješ třeba tvuj mobil?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan585 23. 4. 2008 07:21

no jo mobil sparujem ale to sluchatko vôbec nie. skusal som aj iný ovladač od WIDCOMM (http://www.cyber-shot.cz/navody/instala ... #mainframe) ale s neuspechom. Mobil ide al esluchatko zasa nie. Asi pôjdem do obchodu a skusim ten BT Adapter vymeniť. Potom sa ozvem ako som dopadol.
milan585
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 23. 4. 2008 21:04

pěkný návod, ja jdu ten BT adaptér vyměnit zítra.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 1. 5. 2008 16:35

koupil jsem jiný Bt adaptér a vše chodí! Moc díky za ten návod, widcomm bych bez něj nikdy nerozchodil asi. Dále je ještě sw Bluesoleil. Může nkomu vyhovovat, univerzální. měl jsem v ruce 5 adaptéru, pouze dva chodily bez problémů. http://ab-com.cz/default.asp?stiplname= ... stiid=9214 a http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DN .

Při zprovoznování sluchátka a mobilu jsme si připadal, že pikám za všechny hříchy světa. Každému budu doporučovat, že BT je na nic ve spolupráci v počítačem. nemá to cenu. kabel je jednodušší a rychlejší a pohodlnější kupodivu.

A zazvonil zvonec a pohádky je konec!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaH76 2. 5. 2008 13:45

Jestli ti to jelo 30kB/s, tak to bude ten problem. Ja mam nejakou noname a na 10m a pres 2 zdi to jede 50-60kB/s. Pri prime viditelnosti i 150kB/s.
JirkaH76
Junior

Odeslat příspěvekod audis 2. 5. 2008 14:02

asi ano, na jiný BT adaptér je rychlost přenosu 50 kBs. Holt nemám na mobilu BT 2,0 nebo něco takového..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků