K čemu je zvuková karta ? O:-)

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wolfenzi 27. 5. 2008 19:40

Prohlížel jsem si ty doporučené sestavy za 14 a 20tisíc a z té za 20tisíc asi hodlám vycházet pro svoji novou sestavu. Ale překvapilo mě že proti tomu za 14k tam přibyla částka 1,5k za zvukovku. K čemu mi vůbec taková zvukovka navíc bude ? (konkrétně to byla ""Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer, retail"") Mám repráčky genius 2,1 za asi 9 stovek kupované nedávno. Co udělá ta karta ? Z repráčku najednou pujde zvuk jako ze sestavy za 2 tisíce ? Nebo co ? Bude to ovlivňovat nějak sluchátka ?... Popravdě když jsem to viděl tak jsem si řekl že ji vyhodim a místo toho vyměnim e7200 za e8200, nebo přihodim pár stovek a přikoupim raptora na system a nebo za to koupim luxusní myš G5, nebo to přihodim do prachů na case a budu ji mit velice dobře odhlučněnou...
Wolfenzi
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 5. 2008 20:01

Imho uplne staci ta integrovana na zakladni desce. A co vim tak integrovane jsou na vetsine desek. Takze ani do sestavy za X desitek tisic nevidim duvod kupovat zvukovku. Vetsinou to stejne bude hrat na podobnych chrchlatkach a rozdil ve zvuku se nepozna.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Wikan 27. 5. 2008 21:09

Krome kvalitnejsiho zvuku (ale to chce i kvalitnejsi repraky), to pri hrani her muze udelat nekolik FPS navic.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trickIT 27. 5. 2008 21:26

Podla mna je uplna zbytocnost investovat do zvukovky. Odporucil by som kupu tej lepsej myshky, napr. tej, ako si pisal. Ked clovek robi vela s PC, tak mu lepsia myshka o dost sprijemni pracu o_O
trickIT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 27. 5. 2008 21:36

Na většině dnešních desek jsou dobré integrované zvukové kodeky a většině uživatelů mohou stačit, ale najdou se i jiní uživatelé co chtějí od zvuku například od her více. Nejenom, že PCI karta přináší nějaké FPS navíc, tak hlavně nezatěžuje processor, protože má vlastní. Já jsem koupil čip X-Fi na hraní her a zvuk je jiná liga, oproti integrované zvukovce. Zvuková karta do PCI má své opodstatnění a rozhodně do kvalitního herního počítače patří. ;-)
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 5. 2008 21:50

Asi sis odpověděl sám kdo má repríky za par stovek nebo tisíc nepozná mezi integrovanýma co jsou dnes na deskách a lepší do slotu žadnej rozdíl.A to je drtivá většina lidí.Pokud maš navíc procesor co je dneska standart o tom že by ti to pomohlo k víc fps je celkem nepravděpodobný.Jo v době 1.7 Celeron tak tam jo,dneska ani náhodou.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 28. 5. 2008 08:40

Tak třeba u Crysis kvalitní zvukovka přidá až 3fps, kdysi jsem ten test viděl(nevim už kde), jinak je to imho zbytečný kupovat zvukovku navíc, integrovaný jsou dostatečně"kvalitní".
Ovšem souhlasím s tím, že taková sestava za 30tisíc a víc, si zvukovku zaslouží, ale u kompu do 15ti tisíc fakt ne.
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin_o5 28. 5. 2008 08:59

Kdysi jsem měl u PC levné 5.1 repro od Geniuse.
- Přechod z integrované zvukovky(doba Athlonů 1,2GHz) na jakousi CMI8xxx jsem poznal, jak ve hrách, tak v kvalitě zvuku.
- Pár let na to(v době Athlonu XP 2600+) jsem poznal přechod z této CMI na Audigy 2ZS opět jak ve hrách, tak v kvalitě zvuku(v tom byl VELICE zadasni rozdíl)
Audigy mám dodnes, ale repro jsem změnil za jiná - to byl pochoptelně největší rozdíl.
- Také jsem zkusil stávající repro na integrované zvukovce nynější MB. V kvalitě zvuku nebe a dudy! Ve hrách stabilní výkony - na integrované někde nižší fps, někde chyby ve zvuku.
Toť moje zkušenosti
Naposledy upravil martin_o5 dne 28. 5. 2008 11:06, celkově upraveno 1
"Štěstí je jako malé dítě. Musíte ho neustále podpírat a pomáhat mu"
martin_o5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrKR 28. 5. 2008 09:11

jak bylo řečeno u repro za pár stovek je to nejspíš k ničemu. ale už u trošku kvalitnějších ten rozdíl člověk pozná. tedy pokud napřed jede na integrované a pak přejde na něco lepšího. mám logitech z-5400 a ten rozdíl integrované oproti x-fi xtreme music je rozhodně poznat. nemluvě o naprosto nechutném a neodstranitelném šumu linoucí se z integrované do sluchátek.
úplně jiná kategorie je zvuk ve hrách. rozdíl na mých 5.1 repro mezi integrovanou a x-fi ve hře s eax 5.0 je skutečně markantní
PetrKR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 5. 2008 09:56

No ja pokud dam bokem historii - a to jsem u zvukovek za 11 let prosel rek bych dost tak moje soucasna zkusenost.Doted mam doma stroj se zakladovkou Gigabyte GA-965 -S3 s C2D.Vzhledem k tomu ze fakt nektery veci jaksi nezkousnu sem na doporuceni sel do Biostaru a mam ho jako hlavni stroj.Je tam integrovano Realtek ALC888/S/T @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller,na Gigabyt sestave byla zminena x-fi,repraky priznavam prachobycejny Geniusy 5+1.Rozdil ve vystupu nula,nula,nic.Po skladani novy sestavy zvukovku sem prodal a je tam zas integrovanej sráč - utrzene penize pridal k penezům ktere byly určeny na nákup nové myši a klávesnice.
Nicmene pokud bych mel o neco lepsi repraky asi by se nedel zadnej dramatickej narust,pokud bych měl špičkový za moooc asi jo - nevím u nikoho sem neviděl.Šum z integrovanýho zvukárny znamená jediný - bud nakej starej integrovanej šmejd,nebo něco je špatně.Prostě asi ma každej jiný zkušenosti ale fakt je ten že do 10000 repraky budou vždycky chrastítka defakto - nekterý ůděsný,některý přijatelný ale žadný Hi-Fi záležitosti ,to lze být naprosto klidný.Proto pokud výstup - poslední článek stojí za prd platí ono kde nic není ani čert nebere.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frutisek 28. 5. 2008 10:39

jsem rad ze muj osobni nazor prevladl snad ve vsech prispevcich :) Spis me dost mrzi, ze tu zvukovku cpou do sestav, kde by jeste byt nemusela a popravde receno si myslim, ze dost lidi se jde sem treba jen podivat na sestavy, protoze tomu prd rozumi.... a jak uvidi zvukovku, tak jsou hned o 1500 lehci jen proto, ze to tady nekdo napsal. A prece jen neni to davno co integrovane zvukovky byly na uplne jinych kvalitach jak jsou dnes, a proto si lidi kupovali "neintegrovane" ... a taky jsou lidi, co na neintegrovanych jedou dodnes a pri koupi noveho PC voli stejnou taktiku, i kdyz dnes uz by jim stacila naprosto bohate integrovana....... proste je to furt o reprakach nez o zvukarne
frutisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 28. 5. 2008 18:54

na hry je zvukovka dobra... ak hovorime o zvukovke od Creativu... ide totiz o EAX, to su akoby graficke detaily navyse, ibaze tu su to detaily zvukove... prechod zvuku z prostredia do prostredia, rozne odrazy a pod... Nemas EAX zvukovku? Nebudes mat taky precizny a realite blizky zvuk, ako s EAX. O tom to v pripade hier je... Ja som mal dlhe roky Audigy1, teraz som kupil novy pocitac s ASUS doskou, a zial doska si s mojou Audigy nerozumela (bez ohladu na op. system)... vsetko islo, ale z casu nacas (niekedy aj parkrat do dna) vypadol zvuk, alebo sietove pripojenie (alebo aj oba naraz). Mr. Google tvrdi, ze je to nekompatibilita zvukovky od Creativu s niektorymi doskami od ASUS... zial. Tak fungujem na integrovanej (inac kvalitnej, ale uz som zhyckany kvalitou Audigy).
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 5. 2008 23:49

Jo EAX jedina vec pro kterou bereme na milost,ja dokud sem jeste naky gamesy paril i pod Vistou sem ovsem musel nacpat Creative Alchemy jinak byl zvuk ůděsnej!!!Nepodpora EAX pod vistou a cpali to pres nakej mixer.Ted to snad už funguje normalně - nevím,nehraju pod něma,navíc už tu zvukárnu nemám.
Akorát velká nepřesnost že integráče nepodporují EAX.EAX ano ale ne EAX4 a hlavně 5 a o ten de.EAX 1,2 ano.To sem si jenom rýpl.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrKR 29. 5. 2008 09:07

oooooooooo píše:Šum z integrovanýho zvukárny znamená jediný - bud nakej starej integrovanej šmejd,nebo něco je špatně.

no jestli je Gigabyte 965P DS4 starej šmejd tak budiž ;-) výstup skutečně na sluchátkách šumí (Sennheiser Px200) a to jak na výstupu na předním panelu, tak pokud je zapojím normálně dozadu. nepomohlo vypnutí veškerých nepotřebných věcí (v biosu nepoužívané porty, ve windows vstupy apod). s x-fi nic takového. a ten zvuk, který obě řešení produkují se nedá srovnat, u integrované ať dělám co dělám, vždycky je to nevyvážené, ploché, divné a prostě hnusné.
sofistikovanější řešení jako třeba supreme fx od asusu tím třeba netrpí, jenže to jsou desky vyšší cenové kategorie a to už si můžu rovnout koupit zvukovku
PetrKR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 5. 2008 10:29

Mimochodem všimhni si co mam za druhej stroj někde to píšu je to ořezaná podobná deska co máš ty.965-S3 pote si přečti můj komentář k ní,týmiž neduhy trpěla i DS4 stačilo projet fora zcela identické problémy.Takže hodně povyku ale tuto desku považuju za dobrej koncept špatný provedení ,současnej biostar co mám tak kde gigabyte končil tak tam teprv biostar začíná zvažovat jestli se něco děje to jen na okraj.Jo a co se týče šumění - prostě fakt nešuměla,se zvukem byl jedinej problem,na druhým OS - Vista - televizní karta děs běs.I když šlo by to nechat bokem jako EAX j- řekněme může za to OS nikoliv karta
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků