Myš a podložka pro hraní

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod t1tomas 3. 8. 2008 10:21

Ahoj, rozhoduji se mezi http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31149 nebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42495 Třeba mi dáte ještě nějaký dobrý tip, ale hlavně potřebuji poradit s podložkou, zatím žádnou nemám a ani nevím v jaké cenové relaci se vyplatí. Předem díky za tipy a Vaše názory.
- Intel Core i5-2500K + Gelid Solution Tranquillo
- ATI RADEON 5770 Wapor
- GIGABYTE GA-Z68XP-UD3P-Intel Z68
- Kingston HyperX PnP 4GB
- Crucial m4 - 128GB
- WD Caviar Black 640GB
- Enermax MODU82+ 525W
- HPw2207
t1tomas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r.grohol 3. 8. 2008 10:36

obě myši jsou super, držel jsem je v ruce, hrál s nima a jsou obě vynikající, rozdíl (pokud nejsi fatal1ty ;)) nejspíš nepoznáš, spíš jde o tvar, který ti na myši vyhovuje, někdo preferuje vykrojené (MX 518), někdo musí mít rovnou (Razer). Jinak s podložkou... Ta je podle mě strašně přeceňovaná, stačí, aby po stole nejezdila a byla razumně velká. Hodně závisí na tom, jak moc s myší po stole lítáš, jakou máš senzitivitu atd.
http://rgrohol.blog.zive.com
r.grohol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 3. 8. 2008 10:42

Čo sa týka podložky,
najlepšie je mať kvalitný kancelársky stôl, tam nepotrebuješ žiadnu podložku...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r.grohol 3. 8. 2008 10:54

tak to bych zase netvrdil, i sebelepší kancelářský stůl je pořád tvrdý a teflonům to moc neprospívá... Já používám nějakou obyčejnou gelovou podložku, která mi na práci v systému bohatě stačí, ale na hry by asi byla trochu malá...
http://rgrohol.blog.zive.com
r.grohol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TEsto 3. 8. 2008 11:01

ja pouzivam uz tretim rokem mysi od Logitechu a naprosta spokojenost .Zaleti jen na tobe , ktera ti padne vic do ruky .... Podlozky kupuji od firmy Steelpad :-)
TEsto
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 3. 8. 2008 11:06

O čom točíš? Akému teflonu???? Ja mám už x rokov profi kancelársky stôl, používam Microsoft bezdrôtové myší a som totálne spokojný. Stôl nie je ani trošku poškriabaný a kurzor myši sa pohybuje plynulo...

Niečo na tento spôsob (od rovnakého výrobcu):
http://www.vasa.cz/openimg.php?name=1_152_Eco_6m.jpg
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MobilStorm 3. 8. 2008 11:21

Nejsem žádný super profi hráč, ale často jsem hrával CS 1.6 i Source a velice mě vyhovuje tato textilní podložka za dobrou cenu http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34659
Mám ji skoro dva roky a po očištění od prachu vypadá jako nová, neohýbá se, neničí se a při přenášení se dá pěkně srolovat :)
co vím, poradím
MobilStorm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r.grohol 3. 8. 2008 11:39

teflony jsou takové ty podložky, nalepené na spodní stranu myši, po kterých myš klouže. Vám třeba na kancelářskou práci stačí jezdit po stole bez podložky, ale když si někdo kupuje herní myš, předpokládám, že chce aby byl pohyb myši co nejplynulejší a s co nejmenším odporem. Takže rada "nejlepší podložka je stůl" asi nebude na místě... ;)
http://rgrohol.blog.zive.com
r.grohol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 3. 8. 2008 11:57

Kvalitný stôl má kvalitný povrch...
Žiadna podložka nie je potrebná, myš kĺže ako po masle.

Takže vzhľadom na to, že ma v pohybe neobmedzuje rozmer podložky, a že myš kľže hladko bez odporu, tak si dovolím tvrdiť, že najlepšia podložka skutočne stôl JE...
Ale kvalitný stôl.

Kto tvrdí opak, kvalitný stôl ešte nevidel....
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MobilStorm 3. 8. 2008 12:09

Zajímalo by mě co si představuješ pod pojmem "kvalitní povrch" u stolu v souvislosti s rychlým a přesným pojezdem myšky.

Schválně jsem to teď zkusil.
Nemám nijak drahý stůl, spíš takový levnější kancelářský, podložku zmiňovanou výše a myš za 3 stovky.
Plusy a mínusy po 5min testu: :)
+ myš není omezena podložkou
- pojezd po stole je hlučnější
- je sice o něco rychlejší, ale subjektivně se ztrácí kontrola nad myší, není to přesné
co vím, poradím
MobilStorm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 3. 8. 2008 12:27

To jsou nesmysle, mám docela pěkný stůl, a bohužel - když jsem na něm jezdil s DA zjistil jsem že se mu teflonky opotřebovávají hodně rychle. Tak jsem si koupil lacinou Steelseries QCK za dvě stě a nic takového se neděje. Dvě stovky nikoho nezabijí.

Z toho lze usuzovat co doporučuji -Steelseries QCK a DeathAdder.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t1tomas 3. 8. 2008 23:28

Ahoj, takže díky všem, nakonec jsem se rozhodl koupit co navrhuje PC. Alespoň budu mít případně komu vynadat :-D
- Intel Core i5-2500K + Gelid Solution Tranquillo
- ATI RADEON 5770 Wapor
- GIGABYTE GA-Z68XP-UD3P-Intel Z68
- Kingston HyperX PnP 4GB
- Crucial m4 - 128GB
- WD Caviar Black 640GB
- Enermax MODU82+ 525W
- HPw2207
t1tomas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 7. 8. 2008 16:06

Drahá myš Ti stejně skill nezvedne :), já třeba hraju CoD4 s nějakou nicmoc A4tech myší asi za 400kč a prakticky pořád jsem první, podložku nepoužívám.
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 7. 8. 2008 16:26

viz. kevin a perry
popravde moc nechapu ten "hon" za co nej mysi a podlozkou, osobne hraju casto napr. CS 1.6 a skore 40:5 nebyva vyjimkou... to "jen" na mysi genius za asi 70Kc a klasicke podlozce... takze pokud jsi tak dobry, ze potrebujes lepsi, tak ji opravdu potrebujes a kup to nejlepsi na co mas, v cene nad 600Kc se da chybovat velmi obtizne :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod angelfury 7. 8. 2008 16:43

Pouzival jsem drive podlozky od Steelpad (4D, S&S, QcK+), QcK ani jednu z jeho variant (QcK mini, QcK, QcK+, lisi se pouze velikosti ale pouzity material je stejny) nedoporucuju, mel jsem ji zhruba pulrok a po te dobe pouzivani bylo znat ze v mistech kde jsem nejcasteji prejizdel mysi byla latka absolutne vyhlazena a v mistech kde ne byla o hodne vic hrubsi a navic na ni byly pekne belejsi skvrny (od oloupane kuze), ktere nesly dolu. Tak jsem koupil latkovou podlozku Razer Mantis Control, mam ji 3/4 roku a zatim spokojenost nejvyssi, na latce neni vubec videt opotrebeni.
Jinak k tem mysim, s Logitech MX518 chybu neudelas, ale pokud ji chces tak bys mel chvatnout protoze uz se nevyrabi a pouze se doprodavaji skladove zasoby, sam pouzivam Razer DeathAdder a jsem s nim take spokojeny protoze u MX518 mi po 2,5 letech odeslo tlacitko. Chce to si spis ty mysi pokud mozno osahat, protoze kazdemu vyhovuje jine drzeni a podle toho se rozhodnout.
about:blank

Sókratés: Scio me nihil scire
angelfury
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků