"Vypnutie" mysky po vypnuti PC

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod messer19 16. 9. 2008 09:52

Zdravim. Mam taky problem, ze ked vypnem PC, tak mi stale svieti dioda na myske. Vypne sa az vtedy, ked manualne vypnem zdroj PC. Je nejake konkretne nastavenie v BIOSe, aby sa uplne vypla myska? Mam ju pripojenu na PS/2. Diky za odpoved.
messer19
Junior

Odeslat příspěvekod audis 16. 9. 2008 10:29

ne, nejde, ta cervena svetlo po case snizi svoji intenzitu, neres to, je to zcela normalni
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 9. 2008 10:41

Podívej se do návodu k desce. Většinou to jde.
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 16. 9. 2008 12:16

Koukni do návodu většinou jdou propojkou zvolit z jaké větve se mají konektory myši, klávesnice a USB napájet - tj zda při vypnutí mají být napájené z větve co je pořád pod proudem aby se dal PC klavesnicí, myší případně USB zařízením probudit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 16. 9. 2008 13:03

Hoj, tento dotaz tu nebyl už nejmíň týden.
Ale k věci: Někdy se dá to svícení vypnout vhodným nastavením BIOSu (vypnutím různých zapínání od klávesnice a podobně), u jiných desek je na to jumper a u jiných desek to prostě vypnout nelze, i když deska vhodnými technickými prostředky disponuje. Mám jednu takovou vedle na stole: Po přivedení 230V myš a klávesnice nesvítí, po vypnutí tlačítkem na skříni svítí a vypnout to nelze.
A malá rada na závěr: Dej počítač, monitor, raprobedýnky (ty obzvláště - jejich provedení často vyžaduje neustálou přítomnosts cvičeného yástupce hasičského sboru) a ostatní na jednu prodlužovačku s vypínačem (a případně s přepěťovou ochranou) a po skončení práce počítač napřed běžným způsobem vypni a potom vypínačem na prodlužovačce odpoj od sítě - a jestli myš svítí, nebo ne ti bude zcela šuma fuk. Prospívá to kapse (odběr v režimu standby není zcela zanedbatelný) a bezpečnosti - některé zdroje provozem ve standby trpí a zkracuje se jejich životnost až k zahoření.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod messer19 18. 9. 2008 14:28

Diky za radu Pytlík. Tiez som rozmyslal, ze stand-by asi prilis setrny nie je. Proste odpojit zo zasuvky a je pokoj. Tak to budem robit. Diky este raz vsetkym za rady.
messer19
Junior

Odeslat příspěvekod jack kingmaster 19. 9. 2008 07:51

neřekl bych že zdroj trpí...radši at mi trpí zdroj než aby se mi vybíjela baterie na bios ^^
MB: gigabyte M52LS3,CPU:AMD Athlon 64X2 EE 4400+,RAM A-data Vitesta extreme X512MB 800mhz,GPU ATi RADEON X1550 512MB,Zdroj Fortron 350W
chlazení case: nanoxia FX 80X80>ted Noctua 80X80 1300ot/min.
jack kingmaster
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 19. 9. 2008 11:04

Bože můj, ta baterie desku několikrát přežije... A kdyby nááhodou ne (vadná), koupíš si za 15 Kč novou.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 9. 2008 10:08

fatman píše:Bože můj, ta baterie desku několikrát přežije... A kdyby nááhodou ne (vadná), koupíš si za 15 Kč novou.

Přesně teď jsem kupoval bráchovi do PC začal blbnout a kousat se při startu (zapomínal nastavení BIOSU) a vydržela tam kolem 5 let :-)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 21. 9. 2008 19:02

Přátelé, pokud jsou obvody CMOS v pořádku, tak baterka CMOS odchází sešlostí věkem (nebo na asijskou kvalitu).
Je ale zajímavé, že téměř pokaždé, když doporučím odpojovat počítač od sítě (ony ty zdroje tím neodpojováním opravdu trpí - pomocný zdroj vyvíjí teplo a ventilátor se netočí...), tak okamžitě vyskočí nějaký ten "znalec" a začne hájit práva baterek CMOS.
Pytlík
Pokročilý