WinFast TV2000 XP FM - nejede zvuk

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -b3h- 2. 3. 2009 17:38

Zdravim Vas,

potreboval bych poradit kdo ma nejake zkusenosti s televiznimi kartami. Skladal jsem znamym PC, konkretne se jednalo o PC zalozene na platforme Intel Atom.

Sestava:
CPU: Intel Atom 330
MB: Intel Little Falls 2
RAM: 2 GB DDR 2 800 MHz
HDD: 320 GB Samsung SATA
iVGA

Podminka byla ze chteji aby tam meli televizni kartu coz by nemel byt problem pac MB ma 1x PCI slot. Jako televizni kartu jsem pouzil jejich starou co meli v PC co davali pryc tj. WinFast TV2000. Ze zacatku jsem mel problem najit pro tuto TV kartu ovladace pac jsem nebyl schopen nikde presne najit co je to za kartu a kdyz jsem nasel tak ovladace nefungovali. Ale prece jenom se mi nakonec podarilo ovladace sehnat. Melo by se jednat o tuto TV kartu: http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/ove ... nameid=137 nebo http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/ove ... nameid=321.
Ovladace se bez problemu nainstalovali a i ve srpravci zarizeni neni jiz zadne nezname zarizeni ani zadne se spatnymi ovladaci. V sobotu jsem jim PC dovezl, ale vcera mi oznamili ze jim TV karta jede, jako obraz ale zvuk nikoliv, protom zvuk ve Windows jede. Nevite cim by to mohlo byt? popripade nejakou radu co mam zkusit ...
Jo a jeste jsem zjistil ze kdyz jsem spustil Windows Media Center tak mi to napsalo ze v PC neni zadna TV karta (TV tuner) nainstalovany ... :(
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 2. 3. 2009 17:40

A propojil jsi TV kartu se zvukovou kartou?
To, že není ve WMC je normální. WMC nepodporuje všechny karty.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod -b3h- 2. 3. 2009 19:11

A ta TV karta se musi propojit? Mam takovy pocit ze se nemusi nic na ni zapojovat, nebo snad ano? Jako ted opravdu nevim,ruku za to do ohne nedam. A nemohli by to byt necim jinym?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 3. 2009 19:14

Takový prehistorický křáp zcela jistě.
RTFM!!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 3. 2009 19:22

manuál, strana 3/4
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Grande 2. 3. 2009 19:23

mam ve starsim stroji tutez kartu
zvukovy vystup z karty mam zapojen do zakladni desky na vstup urceny pro vstup zvuku z cdrom
druhou variantou je vnejsi propojeni do linein zvukovky
to by melo pomoci.

pak ten jejich soft jeste hapruje s nahravanim zvuku, bacha na to hlavne pokud treba pro skype pouzivaj mikrofon, aby pri nahravani poradu nenahravali z mikraku...

chce to nezapomenout nastavit, bo ten soft to ma defaultne vzdy blbe

jo a s media centrem jsem to tez nerozhejbal, ale moc sem se nesnazil, winfastpwr mi celkem vyhovuje
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod NiceOne 2. 3. 2009 19:30

Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod Grande 2. 3. 2009 19:32

NiceOne: to by mu to asi sumelo, ne? Nic takoveho nepise...
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod NiceOne 2. 3. 2009 19:36

Me nic nesumelo.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod -b3h- 8. 3. 2009 16:49

Zdravim Vas, tak jsem po delsi dobe dostal ke znamym a zjistil jsem ze opravdu na TV karte je konektor (4 piny v rade za sebou), ale mam pocit ze na desce zadny konektor neni na pripojeni. Je nejaka jina moznost pripojeni toho zvuku? Treba na ten konektor co je na pripojeni konektoru na bedne pro vstup a vystup zvuku?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 12. 3. 2009 16:20

Mám tuhle TV kartu. Jediný audio výstup je opravdu na starodávném audio CD konektoru. Pokud deska nemá audio CD vstup (což je celkem pochopitelné, protože se toto propojení CD-ROM už dávno nepoužívá), nezbývá než zvuk připojit do line-in zvukové karty. Nezbyde nic jiného než vzít páječku, starý audio CD propojovací kablík a jeden jeho konec opatřit konektorem jack 3,5mm stereo. V žádném případě se nedá použít vstup pro mikrofon.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý