Jak ovladate mys?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod qwertus 3. 3. 2009 07:05

Docela me prekvapilo, kdyz jsem zjistil, ze nekdo ovlada mys tremi prsty, ze proste na to kolecko ma prst zvlast. Jsem to nikdy moc neresil, jsem asi zvykly jeste z doby, kdy kolecko nebylo. Prave zkousim to kolecko zvlast a to mi prijde strasne neprakticky, ale asi to je otazka zvyku. Jak to mate vy? Prevychoval se nekdo z dvojprstaka na triprstaka? :-D
qwertus
Junior

Odeslat příspěvekod xMishalgax 3. 3. 2009 10:28

Ja ji take ovladam tremi prsty :]
Školní, vědecké práce a texty všeho druhu: rychle, kvalitně a originálně.
Užívejte si studentského života naplno www.referatyzababku.cz
xMishalgax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oozz 3. 3. 2009 10:45

Taky používam tři prsty. :-)
:-)
oozz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zabar 3. 3. 2009 11:09

Ja myslim, ze je to dane spise historicky. Kdo zacinal na tritlacitkove mysi, tak si zvykl na 3 prsty, kdo na dvoutalcitkove, tak na 2 prsty.

Jinak pouzivam 2 prsty. Sice jsem kvuli trem tlacitkum zkousel prejit na 3 prsty, ale na tuzkovou metodu (strcit si pod prostrednicek tuzku) preorientovani jsem nemel nervy.
zabar
Junior

Odeslat příspěvekod qwertus 3. 3. 2009 11:33

Podle me je docela problem, ze kdyz se snazim posouvat kolecko prostrednickem, tak se proste hybou i ostatni prsty, ze proste krome palce a ukazovacku je tezke pohnout samostatne jinym prstem
qwertus
Junior

Odeslat příspěvekod zabar 3. 3. 2009 11:59

To je jen otazka cviku. V zivote jsi to nikdy nepotreboval, tak to mozek nezna a chvili mu to trva nez se to nauci, ale casem to zvladne mechanicky.

Zkus treba stridave zvedat ze stolu ukazovacek s prstenicekem a zbyle prsty. Ze zacataku je to taky problem, ale s trochou cviceni se to clovek nauci.
zabar
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 3. 2009 12:15

dvoumetrovej chasník nemůže na dnešní myšičky narvat tři prsty ani kdyby chtěl, takže samozřejmě myš ovládám dvěma...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 3. 3. 2009 12:17

Sorry za rypnuti ale PC se snazim ovladat z klavesnice. Jakekoliv sahnuti na mys mi prijde jako strasne zdrzovani.

Samozrejme je spusta programu ktere se bez mysi moc ovladat nedaji ale na ovladani OS a beznych aplikaci je klavesnice asi nejrychlejsi.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Wena_F 3. 3. 2009 12:20

ted když o tom premyšlim, tak myš také ovládám třemi prsty, ale celym tělem myši hýbu palcem a malíčkem a né dlaní jak bych čekal:) Zajímavé:)
jo, jinak nepochopim jak nekdo může používat my mrňavý myšky co jsou u ntb:) mám obrovsky ruce a normální myš mi přijde porad moc mala:)
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 3. 3. 2009 12:27

JJ, zlata stara dobra MS Intellimouse optical. Ted si nemuzu vzpomenout jak se jmenovalajedna z prvnich MS mysi - vyrazne zkosena smerem k malikove hrane, neskutecne tezka. Vsim nutila ospravne uchopeni (zadny palec a malicek) a jakmile se clovek poddal sedela jako pr.el na hrnci.

Ale klavesnice je klavesnice :)

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod radim33 3. 3. 2009 13:06

Palcem, prsteníčkem a ukazováčkem ovládám posuv myši, ukazováčkem levé tlačítko, prostředníčkem pravé a na kolečko jsem si nezvykl, protože ho nemám, pro mě je rychlejší skočit ukazatelem myši na posuvník. Když se dostanu k cizímu počítači, kolečko ovládám ukazováčkem.
radim33
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 3. 2009 14:03

Tak to se do tebe Devastor pustí, jak můžeš fungovat bez kolečka. První oběť už je imunní :P
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 3. 2009 14:56

qwertus píše:Prevychoval se nekdo z dvojprstaka na triprstaka? :-D

Dobré fórky :-)
Připomíná mi to dobu cca před 20 lety, kdy byla myš v PC naprosto převratnou technickou novinkou ;-)
Učím všechny BFU zásadně pracovat z klávesnice, jak už psal Velký Guru MP.
V grafických programech od Adobe, Autodesku, Corelu, ESRI apod. to nelze. Pak musí uživatel používat všech 5 prstů!
Proč by měl nechávat 2 prsty nevyužité?
Standardní postup:
levá ruka:
malíček + palec = pohyb myší po podložce;
prsteníček = levomyš;
prostředníček = kolečko;
ukazováček = pravomyš;
pravá ruka = klávesnice.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 3. 3. 2009 15:03

Ano, znam par pravaku kteru pouzivaji mys levou rukou a rozhodne je to nejlepsi mozna kombinace

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod DevAstor 3. 3. 2009 15:59

Pouzivam ukazovacek a prostrednicek, s tim ze ukazovacek mam posledni dobou spise na kolecku (rolovani, otevirani novych zalozek...), zridka pouziji i palec na bocni tlacitka.

kejki3 píše:Tak to se do tebe Devastor pustí, jak můžeš fungovat bez kolečka.

Tak jasne ze to jde, ale s koleckem je to daleko jednodussi.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Další stránka