Šum ve zvukové kartě Audigy SE

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Addam 7. 3. 2009 16:49

Zdravím,
koupil jsem si z.k. SB Audigy SE. Po instalaci vše hraje, ale pokud nemám zrovna nic puštěného,tak je slyšet z reptoduktorů a sluchátek šum. Všiml jsem si, že se jeho intezita mění při změně vzorkovací frekvence u SPDIF výstupu (v Creativ Audio Console), ale nikdy úplně nezmizí. Není nějaká možnost, něco co by se mělo vypnout či přenastavit, aby šum zmizel. Díky moc. OS je Vista 64bit, deska je msi k9n Ultra.
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 7. 3. 2009 17:14

Nedělá to zaplej mikrofon?
AntecNineHundredTwo,Asus H87-PRO,Intel Core i5-4570,Noctua NH-U12S,W7-64bit,SSD Intel 520 60GB,AsusGTX260OC+AcceleroExtreme,2x8GB DDR3 1600,Enermax720W;NOKIA L735 ;Audio-Technica ATH-ES7.
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod Addam 7. 3. 2009 17:37

Nědělá, to jsem taky zkoušel (vypnout v ovládácích panelech a odpojit),ale nepomohlo to.
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 3. 2009 19:48

Možná by pomohla lepší filtrace napájecích napětí a stínění obvodů v oblasti DAC a výstupních zesilovačů. Co jsem zatím měl možnost vidět nebo dokonce mít na "pitevním stole", téměř vše z produkce pro běžné uživatele má odfláknutou filtraci, o stínění radši nemluvím... Pohledej nějakého bastlíře, požádej o "posílení filtrace" a popřípadě i o vyrobení stínění na ZK - pokud je Bastlíř, bude vědět, o čem je řeč. Na škodu to rozhodně nebude, může to jedině pomoct. Jen to bohužel poruší záruku na kartu - tak je potřeba vybrat takového bastlíře, který nepoku.ví to, co nemá.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 7. 3. 2009 20:55

dej si vlastnosti mikrofonu (tlacitko upresnit) a tam odskrtni 20db Boost, me to aspon pomohlo u te audigy.
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Addam 7. 3. 2009 21:31

ten mikrofon mám zakázaný. ale je docela divný výkon, který ta karta dokáže vyprodukovat, tedy pokud není přeplá na digitální výstup. pokud mám v nabídce vybraný běžný výstup, tak už při polovičním zesílení v systému se ta intezita nedá snést, pokud to přepnu na digitální výstup, tak i při plném zesílení je to ok. ale při tom přepnutí ten šum neodezní.
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 7. 3. 2009 22:20

jak myslis, me to pomohlo a mikrofon jsem zakazal myslim hned.
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Addam 7. 3. 2009 22:40

no já to s tím boostem prubnul a nepomohlo to, každopádně díky všem za rady.
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 7. 3. 2009 22:57

No základ je zakázat všechny vstupy a výstupy co zrovna nepoužíváš.
Ne jen mikrofon.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Addam 7. 3. 2009 23:17

Pokud je to zakázání všech vstupů a výstupů ve vlastnostech a záložce Úrovně, tak tam je všechno mute. Pak je tu ještě ta stupidní Creative audio console a tam se tváří aktivní digitální výstup,ale s tím nic dělat nejde. Bohužel, na stránce s ovladači byla jediná funkční verze v balíku právě s tím CAC.
Addam
Junior