Problem s subwofer 5.1

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PepicakRosomak 19. 4. 2009 18:33

- mam zvukovou kartu na desce ADI AD1988B 8-chanel High definiton audio codec s nejnovsim driverem, system Vista x86 plne aktualizovan, zakl. deska Asus P-5B Deluxe+Wifi
- reproduktory 5+1 Genius, predni repro 1 jack, zadni repro 1 jack, subwofer+center 1 jack - všechno zapojeno a v v konfiguraci zvuk. zarizeni ve Windows vsechny repro funguji
Problém:
ve winampu mi nehraje subwofer, ve windows mi nehraje subwofer, kdyz zapnu TV-kartu tak mi nehraje subwofer, kdyz zapnu film v KMCplayer tak hraje, v hrach hraje a nekdy nehraje

-kde muze byt problem? do winampu jsem si stahnul jeden plugin out - a uz mi hraje - perfekt zvuk, ale existuje neco takovy na cely windows? proc mi to nejde?


Dik
Intel Core 2 Duo 6600, 3 GB RAM, Asus P5B Deluxe+Wifi, GeForce 7950 GX 512 MB, AVerTV Hybrid+FM PCI A16D, SkyStar II
PepicakRosomak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 23. 4. 2009 16:46

Jednoduše proto že když ovladači pošleš stereo zvuk (2.0) tak bude hrát stereo (2.0), když pošleš 5.1 tak bude hrát 5.1

Pro různé programy jsou různé pluginy které udělají z 2.0 falešné 5.1.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PepicakRosomak 23. 4. 2009 19:56

a existuje nejaky "falesny" program nebo plugin na ProgDVB?
Intel Core 2 Duo 6600, 3 GB RAM, Asus P5B Deluxe+Wifi, GeForce 7950 GX 512 MB, AVerTV Hybrid+FM PCI A16D, SkyStar II
PepicakRosomak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 4. 2009 19:58

ne, ale lze si zvolit dekodér...

a u slušnýho dekodéru lze nastavit mixer...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepicakRosomak 25. 4. 2009 08:49

a muzes mi poradit jaky dekoder a mixer? to je asi nejaky program...
Intel Core 2 Duo 6600, 3 GB RAM, Asus P5B Deluxe+Wifi, GeForce 7950 GX 512 MB, AVerTV Hybrid+FM PCI A16D, SkyStar II
PepicakRosomak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 4. 2009 08:51

třeba ffdshow...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 5. 5. 2009 18:33

Ja mam v ovladacich od Realteku volbu "Enable Bass Managment" a ta prave pripoji vystup na subwoofer. Zkus se mrknout, jestli tam nemas neco podobneho.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepicakRosomak 11. 5. 2009 07:36

hmm, tak to tam nemam, ale dik :-|
Intel Core 2 Duo 6600, 3 GB RAM, Asus P5B Deluxe+Wifi, GeForce 7950 GX 512 MB, AVerTV Hybrid+FM PCI A16D, SkyStar II
PepicakRosomak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepicakRosomak 12. 5. 2009 08:12

este bych dodal, že pod XP subwofer fungoval, ale pod vistou uz ne...
Intel Core 2 Duo 6600, 3 GB RAM, Asus P5B Deluxe+Wifi, GeForce 7950 GX 512 MB, AVerTV Hybrid+FM PCI A16D, SkyStar II
PepicakRosomak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků