Jak zapojit 2 páry reproduktorů?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Thomas123 23. 7. 2009 20:16

Zdravím,

mám tuto desku http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... s=Archives

Mám nainstalované Windows Home Premium 32bit SP2, ovladač nějaký standard od MS (ne ofic. od výrobce). Nyní mám zapojené normálně v Line-Out jedny repráky a potřeboval bych připojit ještě jeden pár jiných repráků třeba do Line-Out. Pokud vím, tak u nových desek to funguje a osobně si myslím, že by to měla zvládnout i tato. Ale jak to mám udělat?

Díky.
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod jirka44 23. 7. 2009 20:49

Normálně. Koupit si za dvacku 3.5mm rozdvojku.

http://www.alza.cz/redukce-audio-3-5mm-d65965.htm
jirka44
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 23. 7. 2009 22:29

OK, tuhle možnost bych bral jako poslední. Stále si myslím, že ta deska to musí umět, věděl by někdo, jak k tomu dojít pomocí SW?
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 23. 7. 2009 22:51

Ovladaci panely > zvuk > tam uplne dole ADVANCED / Upresnit a daj Quadraphonic speakers / Kvadrofonni reproduktory to by malo byt ono
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djadja 24. 7. 2009 00:20

CMedia CMI9761 6 channel AC'97 audio codec
Přes ovládací menu CMedia - každá dirka může být nastavena jako výstupní - tj. celkem 6 repráků. Start - Ovládací panely - CMedia - pokud nemáš příslušnou ikonku v systray (v pravo dole na liště)
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 24. 7. 2009 09:21

to soap mactravish: Vyzkouším, díky

to djadja: Tady tu utilitku či co to je bych rád měl, ale nainstalovanou ji nemám a na žádném CD k boardu nebyla. Nevíš, kde bych si ji mohl stáhnout nebo alespoň její plné jméno?
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 24. 7. 2009 10:48

Takže jsem nakombinoval oba dva názory a funguje to trochu jinak než jsem si představoval. Nainstaloval jsem si CMEDIA driver, který obsahuje i tu utilitku. Přes toho Vista správce zvuku jsem nastavil kvadrofonní reproduktory, když si tam na některé kliknu, tak fungují (takové to cililinkání). Ovšem, když spustím rádio nebo něco ve VLC, tak mi jedou jen ty původní v zelené zdířce, ale už se nic nepřehrává z těch, které mám nyní zapíchnuté v modré zdíře.

Kde je problém tentokrát?
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Epe 24. 7. 2009 10:49

kvadrofonni = 4 nezavisle repro, stejne jako napr 5.1 = 5 nezavislych repro. tudiz ti to funguje spravne jak ma, ale ne tak jak si predstavujes ty ;-)

osobne si myslim, ze softwarove tohle nepujde. Kolik lidi potrebuje mit 2x absolutne stejny vystup ze zvukovky?
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 24. 7. 2009 11:08

nektere karty a/nebo aplikace umeji zhuverilosti typu virtual surround ktere z dobreho sterea udelaji spatny vicekanalovy zvuk. Zkus.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Thomas123 24. 7. 2009 11:09

No to je fakt. Divej, je to asi takto. Mám jedny repráky připojené k PC a pracovnímu monitoru. Teďka jsem si chtěl připojit další repráky od televize, kterou jsem propojil s PC. Jde o to, že potřebuji slyšet zvuk v reprákách od televize. To jsem chtěl takto vyřešit, že je připojím jako další repráky a bude. Jak bych to měl tedy řešit?

Nepotřebuji mít ani tak 2x stejný výstup, bude mi stačit, když budu moci nějak nastavit, aby se třeba zvuk z VLC přehrával na reprácích od TV. Chápete, co myslím?
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 24. 7. 2009 13:28

Když jsem zkusil dát v tom C-Media programu more options u efektů (hory, sál, apod.), vybral jsem "Generic", tak se mi vše ozvalo správně ve všech reprácích. Jen zvuk byl jako z kanálu. Jak mám postupovat dál?

A podle Googlu nejsem sám, kdo to řeší. http://www.google.cz/search?hl=cs&rls=c ... Hledat&lr=
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 24. 7. 2009 16:32

Vyřešeno, za 12Kč z GESu rozdvojka a funguje to výborně. Kdybych věděl, že s tím bude tolik problémů, tak jsem tam pro ni šel hned.
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod bobo11028 7. 11. 2014 18:04

hele lidi mam dotaz zda kdyz tam zapojim i ty druhe reproduktory jestli mi to nespali nebo jinak neposkodi PC...
bobo11028
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 11. 2014 18:27

Pětiletá mrtvola....
Python.p
Je to rebel!